999 rezultate për

hapesinor

Kthehen pas misionit në stacionin hapësinor Pas katër muajsh qëndrimi në hapësirë, tre astronautët nga Stacioni Ndërkombëtar i Hapësirës kanë ndaluar me anijen e ty
Foto të kullave binjake të fotografuara nga Stacioni Hapësinor Foto që shikoni më lartë është fotografuar nga astronauti amerikan, Frank Culbertson i cili më 11 shtator 2001 nuk gjend
Foto e NASA-s, ja vatrat e zjarrit Agjencia hapësinore NASA ka publikuar një fotografi ku shfaqen vatrat e zjarrit në vendin tone të cilat sipas saj po për
Pamje mahnitëse të tokës (VIDEO) Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor, ka arritur të marrë pamje të tokës nga më të bukurat që keni parë ndonjëherë. Imazhet j
Urithi që "përgjon" qendrën hapësinore (VIDEO) Nëse nuk do të ishte zhurma e nisjes së anijeve hapësinore, urithi nuk kishte arsye për të dalë nga strofulla e tij por
Kushtetuesja nuk ka gjyqtarë për shqyrtimin e dy projektligjeve Projektligji për Qendrën Historike të Prizrenit dhe Hoçën e Madhe kanë mbetur peng të mungesës së gjyqtarëve në Gjykatën
Nënshkruhet memorandumi për përmirësimin e ambientit Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Dardan Gashi, Drejtori Menaxhues i Korporatës Energjetike të Kosovës, Ar
Dështon projekti për lëshimin e anijes kozmike Projekti për lëshimin e anijes kozmike private që do të arrinte në stacionin hapësinor ndërkombëtar ka deshtuar pasi mot
Turizmi në "qiell" Këto janë projektet dhe firmat turistike që planifikojnë të ndërtojnë hotele në hapësirë në të ardhmen: - “Space Adve
Panik në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar Personeli mirëmbajtës në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar u shpërngul befas në një kapsulë shpëtimi teksa pranë stacioni
Stacioni hapësinor në alarm nga mbetjet në orbitë Ekipi u strehua në kapsulën e emergjencës pas frikës Ekipi i austronautëve që po punojnë aktualisht në Stacionin Hapë
Asteroidi Eros 433 pranë Tokës, nis projekti për mburojën hapësinore Mund të duket një nga ato hipotezat e filmave hollivudianë, por gjithsesi Agjencia Evropiane e Hapësirës ka vendosur të
Sateliti rus përfundon në Oqeanin Paqësor Mbetjet e satelitit rus Phobos-Grunt kanë përfunduar në Oqeanin Paqësor, 1250 kilometra nga ishulli Uellington në Kili,
Rusia "mposht" Amerikën htetet e Bashkuara të Amerikës fituan garën hapësinore ndaj Bashkimit Sovjetik kur Neil Armstrong eci i pari në sipërfaq
Kina bën një hap para në ndërtimin e stacionit hapësinorë Kina ka bërë një hap para në përpjekjet e saj për ndërtimin e stacionit hapësinorë. Ajo ka paralajmëruar lëshimin e Tian
Kufiri mes Indisë dhe Pakistanit duket edhe nga hapësira Si kurrë më parë kufiri mes Indisë dhe Pakistani duket një spektakël nga hapësira por për botën kjo gjë është vërtet dra
“Humb” anija kozmike ruse Një anije kozmike ruse e projektuar për transportin e materialeve të nevojshme për astronautët në bordin e Stacionit Hap
Fotografitë më mbresëlënëse të gjithësisë të fotografuara nga “Hubble” (FOTO LAJM) Teleskopi hapësinor “Hubble” është një teleskop i cili fotografon objektet e universit në fushën spektrale të dritës së
Hotel hapesinor ne plan per t'u hapur Një kompani po planifikon të hapë hotelin e parë në hapësirë dhe parashikon që