999 rezultate për

hapesinor

Ferid Agani nuk është më ministër Ferid Agani zyrtarisht është liruar nga detyra e Ministrit të Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor. Me kërkesë të tij kry
Ameti takohet me ambasadoren franceze Oer Ministri i mjedisit jetësor dhe planifikimit hapësinor, Bashkim Ameti ditën e sotme u takua me ambasadoren e Francës në
BDI organizoi debat për mjedisin, planifikimn hapësinor dhe urbanistikën Bashkimi Demokratik për Integrim sot organizoi debat në sferën e mjedisit jetësor, planifikimit hapësinor dhe urbanizëm
Fotografitë më fantastike të hapësirës gjatë 2015-ës (FOTO LAJM) Gjatë 12 muajve që lamë pas ne kemi parë realizimin e disa foytografive fantastike të realizuara në hapësirë. Telesk
Fituesit e garës në NASA arrijnë në stacionin hapësinor në Florida (FOTO LAJM) Grupi i të rinjve kosovarë që kanë fituar një projekt ndërkombëtar në NASA, duket se me vetë kanë flamurin e Kosovës dhe
Fillon faza e dytë e dezinsektimit hapësinor Duke filluar nga sot, e hënë 20 korrik e deri me datë 25 korrik, Komuna e Prishtinës, respektivisht Drejtoria për Shënde
A e dalloni ku është Stacioni Hapësinor në këtë foto? Ky është një imazh ndër më të veçantit dhe të vështirit për tu bërë pasi për ta bërë duhet pritur një vit për t'a realiz
NASA, printim 3D të objekteve në hapësirë (FOTO-VIDEO) Astronautët e NASA-s kanë prodhuar me sukses pjesën e parë të printerit 3D në hapësirë. Printeri, i vendosur në këtë sta
Boeing, ja mjeti që do të pushtojë hapsirën Që prej korrikut te vitit 2011, kohë kur u tërhoq misioni hapësinor Shuttle, Shtetet e Bashkuara dhe Rusia vijojnë "bete
Delegacioni i Shqipërisë vazhdon vizitën në Kosovë Delegacioni i Kuvendit të Shqipërisë, i kryesuar kryetarja e Komisionit për Politike të Jashtme, Arta Dade po vazhdon di
Kuvendi i Kosovës do të diskutojë për gjendjen në UP Gjendja e krijuar së fundmi në Universitetin e Prishtinës "Hasan Prishtina" do të jetë një nga çështjet kryesore që do t
Matjet e fundit tregojnë zvogëlim të ndotjes së ajrit Në Maqedoni nuk do të vendosen masa të reja lidhur me cilësinë e ajrit, pasi vlejnë akoma vetëm rekomandimet e bëra më p
Kosovë-Maqedoni komision i përbashkët për mjedisin Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës, Dardan Gashi dhe ministri i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit
Projektet për turizmin hapësinor (FOTO-LAJM) Për pikat turistike në tokë nuk po ka më shumë interes ndaj miliarderi britanik, Sir Richar Branson po mendon për ndërti
Besimi-Ademi: Si të shfrytëzohen fondet e IPA-së Ditën e sotme zv/kryeministri për integrime evropiane Fatmir Besimi do të takohet me ministrin e Mjedisit Jetësor dhe Pl
Edhe ne Diell ka tornado (VIDEO) Tornadot nuk ndodhin vetëm në Tokë, por ata godasin edhe planete te tjera. Keto imazhe te realizuara nga NASA tregojne s
Rrjedhje amoniaku në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar Astronautët në bordin e Stacionit Hapësinor Ndërkombëtar kanë konstatuar rrjedhje amoniaku në atë që njihet si pjesa e S
MMPH ndalon punimet për WC publike Pas shfaqjes së shqetësimeve të banorëve afër Sheshit “Zahir Pajaziti” të Prishtinës, rreth ndërtimit të toaleteve publi
Vulin: E duam policinë, drejtësinë dhe planifikimin hapësinor Në bisedimet me Prishtinën, Beogradi “nuk mund të pranojë asgjë më pak se kontrollin e policisë, drejtësisë dhe planifik
Udhëtim për në hënë, 1.5 miliardë euro çifti Dy ish-krerë të agjencisë hapësinore të NASA, drejtues të kompanisë “Golden Spike“ janë shprehur se brenda vitit 2020 do