999 rezultate për

haliti

Çejku: Haliti lufëtar i lirisë e pluralizmit politik në Maqedoni Familjes së politikanit të mirënjohur Abdurraman Halitit, i ka shprehur ngushëllimet e tij Ambasadori i Republikës së Sh
Haliti nuk shqetësohet për deklaratat e Krasniqit Kreu i Kuvendit Jakup Krasniqi nga rradhët e PDK-së vazhdon të mos ketë të njejtën linjë me qëndrimet e partisë në pusht
Haliti: Shqipëria ka provokuar politikisht Kosovën Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës Xhavit Haliti vlerëson se politika e Shqipërisë në të kaluarën ka provokuar Kosovën. N
Haziri e Haliti përfaqësojnë Kosovën në Sarajevë Delegacioni i Republikës së Kosovës në përbërje: Lutfi Haziri, kryetar i Komisionit për Integrimeve Evropiane në Kuvendi
“Jam djali i Xhavit Halitit, mos më prekni!” Shpëtimi nga përgjegjësitë dhe ndëshkimi i ligjit kohët e fundit ka marrë një tjetër formë. Kështu, të rinjtë në Kosovë
Labinot Haliti i jep fitoren Sydneyt (VIDEO) Sulmuesi shqiptar Labinot Haliti i ka dhënë fitoren skuadrës së tij Western Sydney në përballjen me Coast Mariners. Me g
Grabovin dhe Halitin i bën për vete kënga e Zhuj Selmanit Në 5-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës, Adem Grabovi dhe nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti kanë festuar në
Ferizaj, ekspozitë me piktura për 100-vjetorin Në kuadër të 100-vjetorit të pavarësisë do të hapet më 20 nëntor në galerinë e artit në Ferizaj, një ekpozitë ku pjesëma
Bisedimet me Serbinë nuk e dëmtojnë Kosovën Për nënkryetarin e Kuvendit, Xhavit Haliti bisedimet me Serbinë duhet zhvillohen, duke pasur gjithmonë parasysh vijat e
Serbët arrestojnë Nehat Halitin Në vendkalimin kufitar në Suboticë të Serbisë dje në orët e mbrëmjes është ndalur e më pas edhe arrestuar nga policia se
510 pyetjet e Murat Jasharit drejtuar Xhavit Halitit! Pas letrave me pyetje dërguar Fatmir Limajt dhe Ali Ahmetit, Murat Jashari, vëllai i Ismet Jasharit, komandant “Kumanova
Haliti: Akuzat e Hotit, shpifje Nënkryetari i Parlamentit të Republikës së Kosovës Xhavit Haliti i kë cilësuar si shpifje akuzat e Agim Hotit i cili në
Denari feston 20-vjetorin “Posta e Maqedonisë” ka promovuar pullën e re postare me rastin e 20-vjetorit të monedhës kombëtare, denarit. Në evenime
Për fusnotën, duhet të debatohet në Kuvend Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, i shpreh mirëseardhje në politikë Kadri Veselit, por në një garë të mu
Xhavit Haliti trondit Maqedoninë Një shkrim i nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës dhe zyrtar i lartë i PDK-së, Xhavit Haliti, i botuar në të përditshmen
Ja bizneset e Xhavit Halitit Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Xhavit Haliti, është edhe biznesmen. Në dy firma të regjistruara në Kosovë emri i tij
Kriteret për liberalizim, më shpejtë se fqinjët “Për shkak të punës që e kemi bërë njëanshëm për liberalizimin e vizave, Kosova shumë më shpejt do ti plotësoj kriteret
Haliti, drejtor i Postave të Maqedonisë Ish nënkryetari i Parlamentit Rafiz Haliti do të udhëheq më Postat e Maqedonisë. Pasditen e së mërkurës në mbledhjen e
Raporti sekret i KFOR-it flet për lidhje të Halitit me Bukoshin Raporti sekret i Inteligjencës amerikane të KFOR-it i vitit 2004 flet se kur Bujar Bukoshi kishte vendosur për herë të p
Haliti: Asnjë ditë s'kam qenë në luftë Sulmet janë të ashpra, megjithatë Xhavit Haliti bëhet sikur është i relaksuar. Ai thotë se nuk ka gjë për të fshehur dhe