999 rezultate për

gruevskit

Gruevski në Gjykatë, dëshmon se nuk është arratisur Ish kryeministri, Nikolla Gruevski, sot për herë të fundit për këtë vit duhet të paraqitet në Gjykatë për tu nënshkruar
Petrovski kundër Mickoskit: Je marionetë e Gruevskit Zgjedhja e Hristijan Mickovskit për kryetar të ri të VMRO-DPMNE-së, ka nxitur reagime tek eksponentët e kësaj partie. An
Shitet Mercedesi luksoz i Gruevskit, mjetet do të përdoren për shërbime spitalor Qeveria mbrëmë në seancën e 43-të e miratoi vendimin me të cilin makina “Mercedes” prej rreth 600.000 eurosh që ishte në
Edhe dy deputetë ikin nga partia e Gruevskit Opozita maqedonase e udhëhequr nga OBRM-PDUKM-ja duket se ka filluar të përçahet edhe në Kuvendin e Maqedonisë, ku dy de
315 dëshmi kundër Gruevskit vetëm për një lëndë Ish-kryeministri dhe ish-kryetari i OBRM-PDUKM-së, Nikolla Gruevski sot gjykohet për dy raste për "Shuplakat në Komunën
Pas largimit të Gruevskit VMRO-DPMNE largon 16 delegatë VMRO-DPMNE ka konfirmuar se janë përjashtuar 16 delegatë nga Kongresi për arsye të ndryshme. “Një person është përjas
Nikola Gruevski dorëhiqet nga drejtimi i VMRO-së Nikolla Gruevski ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i partisë VMRO DPMNE, e cila ka qeverisur Maqedoninë deri para qershor
Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së pranon dorëheqjen e Gruevskit Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së, sonte e miratoi vendimin për mbajtjen e kongresit të jashtëzakonshëm të partisë. Për d
Milloshoski deklaron se do ta pranojnë dorëheqjen e Gruevskit Dorëheqja e Nikolla Gruevskit do të pranohet sot, pasi ai e paralajmëroi si të parevokueshme, ka thënë Antonio Milloshos
Sot vendoset për shkarkimin e Gruevskit Pasditen e sotme Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së do të mbajë mbledhje ku duhet formalisht të vërtetohet vendimi për Kon
LSDM kundërshton amnistinë për të akuzuarit e Gruevskit Gruevski kërkon amnisti për hyrjen në Kuvend më 27 prill, por qëllimi i tij është amnistia e përgjithshme. Kështu deklar
A do të pranohet dorëheqja e Nikolla Gruevskit? Komiteti Qendror i VMRO-DPMNE-së do të mblidhet të dielën për të diskutuar dhe vendosur rreth dorëheqjes së liderit të k
Fetai flet për dhunën e Gruevskit Prokurorja e PSP-së, Fatime Fetai, pas seancës së sotme gjyqësore për lëndën "Dhuna në Qendër", tha se Nikolla Gruevski
Sonte brenda VMRO-së diskutohet dorëheqja e Gruevskit Paralajmërimi i Nikolla Gruevskit se pas 15 vitesh planifikon të tërhiqet nga posti i kryetarit të VMRO-DPMNE-së, ka sht
Klekovski: Pasardhësi i Gruevskit duhet të bashkojë partinë Pasardhës i Nikolla Gruevskit në postin e liderit të VMRO-DPMNE-së do të jetë ai që do të bashkojë më së shumti fraksion
Sheqerinska: Është shumë herët për të gjykuar sinqeritetin e deklaratës së Gruevskit Është shumë herët për të gjykuar nëse është një manovër politike apo një deklaratë e sinqertë e udhëheqësit të VMRO-DPMN
Veteranët e VMRO-DPMNE-së kërkojnë dorëheqjen e Gruevskit Veteranët e VMRO-DPMNE-së kanë i kërkuar sot kreut të partisë Nikolla Gruevski të japë dorëheqjen dhe të formojë një tru
Është pranuar akuza për Mercedesin e Gruevskit Këshilli për konfirmimin e aktakuzave e pranoi akuzën e Prokurorisë Themelore Publike për lëndën “Tenk” , konfirmuan për
Ndodh e papritura në Maqedoni, "shuhet" partia e Gruevskit Ish-ministri i brendshëm Mitko Çavkov dhe 35 persona tjerë sot janë arrestuar me urdhër të Prokurorisë publike, thonë ng
PSP zbulon 35 llogari bankare të Nikolla Gruevskit Ish-kryeministri i Maqedonisë, lider i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka 35 llogari bankare kurse ish-zëvendëskryeminis