999 rezultate për

grip

Paralajmërimi i mjekëve: Gripi vdekjeprurës australian po vjen në Evropë! Mediat britanike japin alarmin për afrimin e gripit të frikshëm australian, që do të jetë sipas tyre më i keqi në 50 vit
Ky është ilaçi që ju duhet kundër kollës dhe gripit Ftohja, kolla dhe gripi janë shumë të zakonshme në stinën e vjeshtës. Ato nuk kursejnë as ata që janë në moshë, prandaj
Sot rriten temperaturat por kini kujdes nga gripi Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 31 gradë Meteorologët thonë se sot do të kemi një ditë me mot kryesisht
Si ta kaloni sa më lehtë gripin sezonal Me ardhjen e vjeshtës, të gjithë mund të përballemi edhe me gripin. Hundë të bllokuara, alergji, temperaturë, kollë janë
Si të mbroheni nga gripi gjatë shtatzanisë Të gjithë e dimë se gjatë shtatzënisë imuniteti i gruas dobësohet e për pasojë ajo mund të preket më lehtë nga gripi, i
Erëza që shëron 150 sëmundje Cilësitë mjekësore të kësaj erëze gradualisht janë zbuluar gjatë shekujve dhe kaherë është konstatuar që ndikon fuqishëm
ALARMI / Rikthehet gripi i shpendëve, ja tre vendet e prekura Mediet ndërombëtare kanë dhënë alarmin e rikthimit të gripit të shpendëve pasi janë shfaqur disa raste në tre shtete të
Alarm me gripin e shpendëve në Fier, u prekën 20 mijë familje Një shqetësim i rëndësishëm për shëndetin e njeriut vjen nga Fieri ku vetëm pas disa ditësh pas ikjes së situatës gripal
Mjekët e kuruan për grip, 58-vjeçari vdes pas 2 ditësh (VIDEO) Më datë 17 janar 2017, në Urgjencën e Spitalit Rajonal në Berat ka shkuar i ndjeri Ylli Guçe, i cili kishte shtrëngime n
Përhapet gripi i shpendëve, izolohet Struga Gripi i shpendëve ka sjellë izolimin e fshatit Moroishtë të Strugës, për shkak të përhapjes alarmante të virusit AH5N8.
Luftoni gripin dhe viruset e stinës me këtë kurë popullore Kurat popullore janë shumë më të mira se antibiotikët në rastet e gripit dhe virozave pasi ju lehtësojnë dhimbjet dhe nu
Ky shurup kundër gripit është 10 herë më i mirë se penicilinat Nëse jeni me grip apo ftohje dhe keni probleme me frymarrjen, kollë, dhimbje fyti apo infeksione në rrugët e frymarrjes,
Beqaj: Shëndetësia falas është realitet, shqiptarët shpenzojnë më pak për shëndetin Ministri i Shëndetësisë Beqaj mori fjalën në seancën parlamentare dhe foli mbi çështjet kryesore të diskutuara kohët e f
7 TË VDEKUR/ Bilanc tragjik nga gripi, MSH: Vdiqën edhe dy të tjerë Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar edhe për dy raste që kanë ndërruar jetë si pasojë e gripit. Përmes një deklarate
Gripi i tmerrshëm, vdes një fëmijë nga Lezha Shënohet rasti i pestë i konfirmuar i viktimave nga gripi i stinës. Këtë herë bëhet fjalë për një fëmijë tre vjeç nga Le
Ndërron jetë në spital fëmija 5 vjeçar në kryeqytet, shkak gripi Ditën e djeshme ka humbur jetën në spital një fëmijë për shkak të komplikacioneve të gripit. Lajmi bëhet me dije nga
Bilanc negativ, shkon në katër numri i të vdekurve nga gripi Shkon në katër numri i të vdekurve në vendin tonë si pasojë e virusit të gripit. Ministria e Shëndetësisë informon s
Virusi i gripit/ A do të shtyhet mbyllja e shkollave dhe kopshteve? Virusi i gripit në Shqipëri ende vijon të rritet, për këtë arsye Ministria e Shëndetësisë do të shtyjë edhe një javë tje
Këto individë nuk duhet të vaksinohen me vaksinën kundër gripit ISHP rekomandon kryerjen e një vaksine ndaj gripit çdo vit, si mënyra e parë dhe më e mirë për t’u mbrojtur nga gripi.
Ja si të mbrohemi nga gripi në pak orë dhe pak mundime Gripi transmetohet nga njeriu tek njeriu me spërkla gjatë teshtimave, kollitjes apo gjatë bisedimit. Më rrallë një indiv