999 rezultate për

greqia

Greqia vendos armët strategjike në kufi, fillon dhimbja e kokës për turqit (FOTO LAJM) Ministri i Mbrojtjes i Greqisë, Panos Kamenos ka dhënë dritën jeshile për të pozicionuar në format luftimi armët strateg
Greqia nis dëbimin me “lopatë”, 668 shqiptarë kthehen në atdhe Shifrat duken të frikshme por sipas një raporti të Policisë Greke, vetëm në muajin Mars janë dëbuar 1181 qytetarë të hua
Tsipras kërkon zgjidhje të shpejtë për problemet me Maqedoninë dhe Shqipërinë Kryeministri grek Aleksis Tsipras ka bërë apel deri tek ministrat e qeverisë së tij, se Greqia duhet sa më parë të mbyll
Greqia refuzon ekstradimin e turqve të akuzuar për terrorizëm Gjykata e Apelit në Larisa ka vendosur kundër ekstradimit të shtetasit turk, Ali Ercan Gokoglou në mënyrë që ai të përba
Avionë dhe anije, Greqia sfidon Turqinë me miliardat e investuara Edhe pse është duke vuajtur pasojat e shkurtimeve në ekonomi për shkak të krizës, Greqia ka planifikuar të shpenzojë 1.1
Greqia i përgjigjet rëndë Erdoganit: Nuk na udhëheq një Sulltan Ajo që shteti i Kosovës bëri me arrestimin dhe deportimin e 6 shtetasve turq të Kolegjit "Mehmet Akif", ishte një nga ak
Kocias: Greqia nuk duhet të frikësohet nga kompromisi me një vend pa identitet Shefi I diplomacisë greke Nikos Kocias, me ton të ashpër flet për Maqedoninë gjatë komentimit të procesit të negociatave
Greqia nxjerr në shesh artilerinë e rëndë, i tregon muskujt Turqisë me tanke e avionë ushtarakë Ditën e sotme në Greqi ka pasur festime të mëdha në nder të Festës së Pavarësisë. Ajo që ka rënë në sy është fakti se
Pacolli i bën thirrje Greqisë ta njohë Kosovën Ministri I Punëve të Jashtme Behgjet Pacolli ka shfrytëzuar përvjetorin e pavarsisë së Greqisë, që ti bëjë thirrje këtij
PASOK: Nëse nuk zgjidhet emri, Greqia në zgjedhje Nëse Grekët e Pavarur nuk e votojnë marrëveshjen për emrin të fqiut verior, Greqia do të duhet të shkoj në zgjedhje, ka
Greqia, vendi që të ofron ski dhe not në një ditë Të notosh edhe të bësh ski, këtë mundësi të ofron fqinji ynë Greqia. Në veri dhe veriperëndim në kufinjtë me Shqipërinë
Në fshehtësi të plotë, Greqia zhvillon stërvitjen më të madhe ushtarake në det (FOTO LAJM) Në kushtet kur Egju Lindor është nxehur shumë dhe një numër i madh shtetesh janë duke u "shtyrë" aty për interesat e tyr
Çfarë pret Greqia pas dorëzimit të propozimit për emrin I presim komentet dhe vërejtjet e palës tjetër pas projekt marrëveshjes së dërguar dhe presim të bëhen hapa drejt avanci
Dhëmb për dhëmb! Greqia sfidon hapur Turqinë me këto super anije franceze (VIDEO) Pavarësisht vështirësive financiare që po kalon, Greqia ka ndërmend që të shpenzojë të paktën 4 miliard euro për të bler
Lajm i mirë edhe për shqiptarët, Greqia miraton ligjin për kanabisin Greqia ka miratuar ligjin për prodhimin dhe shitjen e lëndëve mjekësore, të cilat përmbajnë kanabis. Mediat greke shk
E pazakontë, Greqia anullon kampionatin e futbollit Pas turpit të ndodhur në ndeshjen PAOK-ut dhe AEK-ut, teksa presidenti Ivan Savidis, hyrin me pistoletë në fushë, Qeveri
Turqia rrethon Qipron, Greqia çon ushtrinë në kufi (FOTO LAJM) Greqia ka vendosur sëfundmi për të kryer një stërvitje të madhe ushtarake në Egje, gjë cila do të rrisë edhe më tepër t
Alarmohet Greqia: Jemi në prag të luftës me Turqinë Pas gjendjes së tensionuar që ekziston mes Greqisë dhe Turqisë, Ankaraja zyrtare ka bërë të ditur se do të zhvillojë stë
Greqia dhe Turqia, tani konfliktohen për flamurin (FOTO LAJM) Marërdhëniet mes Greqisë dhe Turqisë janë në nivelet më të ulta të viteve të fundit pas incidenteve me anije në ishujt e
Bombarduesit izraelit shkojnë në kurifin turk Izraeli ka konfirmuar në minutën e fundit pjesëmarrjen në stërvitjen e madhe që do të zhvillohet mes datave 12-23 mars n