999 rezultate për

greqia

Greqia: Negociatat? Jo pa u plotësuar kushti që kemi vënë "Flasim ndershmërisht me Shqipërinë. Kërkojmë mbrojtjen e të drejtave të pakicës Greke" Në një intervistë për gazetën
Greqia shkundet nga dy tërmete njëri pas tjetrit Greqia është shkundur nga dy tërmete njëpasnjëshme. Tërmeti i parë me magnitutë 5.1 Rihter në juglindje të Rodos, nd
Prej orës 6 të mëngjesit Greqia është e paralizuar nga greva Greqia është paralizuar prej orës 6 të mëngjesit të së mërkurës nga greva e përgjithshme 24 orëshe që ka thirrur Konfede
Situatë dramatike në kampe, Greqia zhvendos 10 mijë persona nga ishujt Athina vendos të zhvendosë migrantët nga ishujt. Gjendja në kampet e tejmbushura në ishujt e Egjeut është aq dramatike,
Zoran Zaev: Greqia duhet të udhëheqë me Ballkanin Kryeministri i Maqedonisë së veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha se, “Greqia duhet të marrë p
Thirrja befasuese e Zaev: Greqia duhet të marrë përsipër udhëheqjen e Ballkanit Në një intervistë për IBNA, Kryeministri i Maqedonisë së veriut, Zoran Zaev ka bërë një deklaratë befasuese, ndërsa tha
Bullgaria, Greqia, Rumania e Kroacia mbështesin anëtarësimin e Shqipërisë në BE Mbështetje për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe të Shqipërisë në BE kanë dhënë shefat e diplomacive të Bullgarisë
Pas Durmishajt, Greqia i merr Shqipërisë dhe Ndojin Shqiptarët që kanë jetuar prej vitesh jashtë vendit tonë dhe po kalojnë periudha suksesi në futboll, janë shpesh edhe pj
Greqia tronditet nga tërmeti Një tërmet me madhësi 5 në shkallën Rihter u regjistrua në brigjet e Kretës. Sipas Institutit Gjeodinamik, epiqendra
Dhjetra lëkundje tërmetesh, Greqia mbështet Shqipërinë Ministria e Jashtme greke ka shprehur me një mesazh të saj në tëitter mbështetjen dhe solidaritetin e saj ndaj popullit
Po hynte nga Greqia, kapet makina plot me marijuanë Një tjetër rast i trafikut të drogës është goditur në kufirin shqiptaro-grek. Gjatë aksionit janë sekuestruar 73 kg mari
Kryeministri grek jep masazhin e qartë: Jemi kundër hapjes së negociatave me Shqipërinë Një lajm i keq vjen për rilindjen e Edi Ramës nga shteti fqinj Greqia. Në një mesazh publikuar në rrjetet sociale nga
Greqia në humbje, jashtë Euro2020, debuton një lojtar shqiptar me helenët Greqia shënon humbjen e tretë rradhazi në raundin e pestë të kualifikueseve të Euro 2020. Përballë Kishin Finlandën të c
Greqia si Shqipëria: Malet e Kozanit plot me kanabis, arrestohen 1 grek dhe 3 shqiptarë 1249 rrënjë kanabis u sekuestruan gjatë një operacioni policor në zonën e Kozanit në veriun e Greqisë. Sipas njoftimit p
Futën mallra kondrabandë nga Greqia, arrestohen 2 persona në Devoll Dy persona janë arrestuar dhe një është shpallur në kërkim, pasi akuzohen se kanë futur rroba kontrabandë, duke iu shman
Greqia me masa të reja për migrantët Greqia ka marrë vendim sot që të shtojë masat e sigurisë në kufijtë e saj dhe do të zhvendosë migrantët nga kampet që gj
Greqia na rrëmben një tjetër lojtar, zhduket Durmishaj Greqia nuk po kalon një moment të mirë me kombëtaren e tyre, pasi rezultatet janë zhgënyese në ndeshjet eliminatore të k
Vritet me thikë një fëmijë në kampin e refugjatëve në Greqi Një i vdekur, një i plagosur rëndë dhe një tjetër i plagosur lehtë, janë viktima të cilët kanë mbëtur gjatë përleshjes q
Greqia lëkundet sërish nga tërmeti (FOTO LAJM) Një tërmet me magnitudë 3.5 i shkallën Rihter ka lëkundur ditën e djeshme Greqinë. Tërmeti ra rreth orës 12:56 pasdit
Greqia nuk gjen qetësi, tronditet sërish nga tërmete Banorët dhe turistët në Greqi janë zgjuar nga një tjetër tërmet. Në orët e para të mëngjesit të sotëm, një lëkundje me m