999 rezultate për

gjykate

Sulmi terrorist me 86 viktima, gafa e gjykatësit i siguron lirinë dy shqiptarëve Artan Hënaj dhe Maksim Celaj kanë rifituar lirinë pas 4 vitesh. Ata ishin të akuzuar për tragjedinë në Nisë të Franc
U skualifikua nga gara, kush është kandidati që ngriti padi ndaj KED-së Shaqir Hasani ka paditur KED-në, duke kundërshtuar në këtë mënyrë vendimin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për sku
U kap me armë dhe kokainë, del para gjykatës këngëtari grek Këngëtari i njohur grek Notis Sfakianakis i cili u arrestua mbrëmjen e së dielës, u paraqit sot para trupit gjykues në A
Vazhdimi i mandatit të Gjykatës Speciale, reagon Haradinaj Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka e cilësuar të padrejtë vazhdimin e mandatit të Gjykatë
EMRAT/ Pas gjashtë orë mbledhjeje, KED ndalon 3 kandidatë për Kushtetuesen! KED ka vendosur sot ndalimin e kandidimit të kandidatëve për në Gjykatën Kushtetuese. Ata janë identifikuar si Aldona Sy
Ambasada e SHBA apel Kosovës: Lëreni Gjykatën Speciale ta bëjë punën e saj Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë u kishte kërkuar me ngulm deputetëve të Kuvendit të Kosovës që
Fshehu apartamentin në Tiranë, KPA shkarkon kreun e Gjykatës së Tropojës Kolegji i Posaçëm i Apelimit, ka lënë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për shkarkimin nga detyr
Nga kush paguhen avokatët pranë Gjykatës në Hagë? Ish-udhëheqësit kryesorë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët po përballen me aktakuza për krime lufte në Dhomat
Mitsotakis: Ndarja e detit me Turqinë të bëhet si me Shqipërinë Gjatë vizitës në Emiratet e Bashkuara Arabe, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka përmendur dakordësinë që ka me Shq
Pas shumë polemikash, KLGJ kualifikon për në Gjykatën e Lartë Darjel Sinën Këshilli i Lartë Gjyqësor ka kualifikuar si kandidatin e katërt për gjyqtar në Gjykatën e Lartë, Darjel Sinën. Sina,
COVID-19, Gjykata e Durrësit i vë "kyçin" deri më 20 nëntor Gjykata e Durrësit do të mbyllet deri më 20 nëntor. Ishte parashikuar që togat e zeza dhe punonjësit e tjerë të gjyka
Trump dërgon akuzën për vjedhje votash në gjykatën e gabuar Mediat në SHBA bëjnë me dije se avokatët e Presidentit në detyrë, Donald Trump e dërguan akuzën e tyre për vjedhje votas
COVID-19 mbyll gjykatat, infektohen tre gjykatës dhe 2 sekretarë në Gjirokastër Gjykata e Shkallës së Parë në Gjirokastër është mbyllur 5 orë pasi u dha i njëjti vendim për Gjykatën e Apelit. Buri
Selimi deklarohet i pafajshëm, në Gjykatën Speciale hefi i Grupit parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje, Rexhep Selimi, sot është paraqitur për herë të parë në Gjykatën Speci
Rexhep Selimi del për herë të parë, para Gjykatës Speciale Në gjykatoren e Dhomave të Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë, po mbahet paraqitja e parë e Rexhep Selimit. Akta
Ngjela: Hashim Thaçi duhet të ishte i pari që shkonte në Hagë! Hashim Thaçi dhe Jakup Krasniqi u përballën sot me drejtësinë në Dhomat e Specializuara në Hagë, ku u përballën me akuza
Hashim Thaçi del për herë të parë para Gjykatës së Hagës Ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është paraqitur për herë të parë në sallën e gjyqit të Dhomave të Specializuara t
30 mijë vota epërsi! A mundet presidenti Trump të sfidojë fitoren e Bidenit në gjykatë? Gjatë ditëve të fundit, ndërsa numërimi i votave ka vazhduar, Donald Trump ka bërë vazhdimisht pretendime se procesi i n
Hashim Thaçi del të hënën para prokurorëve të Gjykatës Speciale Gjykata Speciale ka njoftuar se më 9 nëntor në orën 15:00, do të mbahet paraqitja e parë e Hashim Thaçit në sallën e gjy
Zgjedhjet në SHBA dhe roli i Gjykatës së Lartë Demokrati Joe Biden thotë se po ecën drejt fitores në zgjedhjet në SHBA, por kundërshtari i tij republiken, Presidenti D