999 rezultate për

gjuha

Ish-ministri për deklaratën e Flackenstain: Foli si Rama Ish-ministri i Jashtëm, Besnik Mustafaj ka komentuar deklaratën e Fleckenstein kundrejt Kryemadhit. Sipas tij gjuha e
Gjuha shqipe nuk pranohet në ushtrinë e Maqedonisë Ministrja e Mbrojtjes e Republikës së Maqedonisë, Radmilla Sheqerisnka ka deklaruar se nuk do të ketë dygjuhësi në urdhr
Në doganat maqedonase ngrihet gjuha shqipe Bashkë me emrin Republika e Maqedonisë së Veriut do të zbatohet edhe Ligji për Përdorimin e Gjuhëve, që do të thotë se d
Zaev: Do të marr pasaportë në gjuhën shqipe Në intervistën e parë pas miratimit të ndryshimeve kushtetuese në vend, Kryeministri Zaev deklaroi se Ligji për gjuhët d
Nëse shihni këtë detaj në gjuhën tuaj, me vrap te mjeku Sipas mjekësisë kineze, gjuha mund të indentifikojë sëmundjet kardivaskulare dhe shqetësimet emocionale. Tashmë probl
Qeveria: Gjuha shqipe nuk bëhet zyrtare Ligji për gjuhë i avancon të drejta e të gjithë komuniteteve joshumicë dhe nuk parashikon punësime të reja, ndërsa gjuha
Ivanov është jashtë kohe: Gjuha shqipe cënon Maqedoninë Pas një kalvari të gjatë ligji për gjuhët në Maqedoni botohet në Gazetën Zyrtare dhe ka hyrë tashme në fuqi, shkruan viz
Zyrtare: Gjuha Shqipe triumfon në Maqedoninë e Veriut Ashtu edhe siç u paralajmërua, në numrin shtatë të Gazetës Zyrtare të Republikës së Maqedonisë, sot është publikuar ligj
Më në fund gjuha shqipe bëhet gjuhë zyrtare në Maqedoni Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi në profilin e tij zyrtar në Facebook ka njoftuar se Liji për Përdorimin
Shihni me kujdes thonjtë tuaj për të kuptuar a jeni të shëndetshëm Zbulojmë tri gjëra, që do t’ju ndihmojnë për të ditur nëse jeni të shëndetshëm. Flokët e fortë dhe të bukur Flokët
Fushata në Maqedoni: Të quhemi “shqiptarë” e jo “bashkësi etnike mbi 20%” Shqiptarët në Maqedoni nisën një fushatë në rrjetet sociale, me qëllim që të ndërgjegjësojnë politikanët që të njihen si
Shqiptarët po bashkohen në Maqedoni për të kërkuar të drejta Shqiptarët në Maqedoni nisën një fushatë në rrjetet sociale, me qëllim që të ndërgjegjësojnë politikanët që të njihen si
A po e rrezikon Marrëveshjen e Prespës Bilall Kasami? Lëvizja Besa me kryetar Bilall Kasamin ka dorëzuar sot në Kuvendin e Maqedonisë katër amendamente kushtetuese që do të d
Skandal, gjuha shqipe anashkalohet në Kopshtin Zoologjik të Shkupit Anashkalimi i gjuhës shqipe në kopshtin zoologjik të Shkup ka irrituar vizitorët shqiptarë të cilët janë në numër të kon
Momente tmerri, lojtarit të Flamurtarit i iku gjuha në Vlorë Ankth në Vlorë. Një goditje e Çarls Atsinës me bërryl ka bërë që lojtari jo vetëm të dëmtohet në nofull, por në rrëzim
Ende vazhdon të injorohet gjuha shqipe në Maqedoni Akreditimet një gjuhësore dhe jopraktike nga tani do të jenë leja e vetme e punonjësve të mediave për në qeveri, nëpër m
Shiheni me kujdes gjuhën tuaj, tregon probleme shëndetësore Sipas mjekësisë kineze, gjuha mund të indentifikojë sëmundjet kardivaskulare dhe shqetësimet emocionale. Tashmë probl
Sulmohet gjuha shqipe në spitalet maqedonase Tabela të tilla treguese për qytetarët e vendit zakonisht janë të shkruara në gjuhën shqipe, maqedonase dhe në atë angle
Netët strugane të poezisë, shpërfillet gjuha shqipe Pushteti lokal në Strugë, i udhëhequr nga Ramiz Merko, nuk do t’i bojkotojë Mbrëmjet Strugane të poezisë, pavarësisht fa
Gjuha shqipe ende nuk përdoret në institucionet maqedonase 17 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, dhjetë vjet nga miratimi i ligjit të parë të gjuhës shipe në vitin 2008,