999 rezultate për

gjirit

Ndodh edhe kjo, dado pinte fshehurazi qumshtin e gjirit të bebes (VIDEO) Një dado që ishte punësuar për t'u kujdesur për një vajzë të porsalindur, pinte në mënyrë të fshehtë qumështin që nëna i
Një gotë alkool në ditë rrit rrezikun ndaj kancerit të gjirit Janë gjetur prova të forta se pirja e një gote të vogël vere apo birrë në ditë rrit rrezikun e kancerit të gjirit para-
"Los Zetas", grupi famëkeq kriminal i krijuar prej Forcave Speciale Ushtritë e shteteve janë krijuar për të qenë të përkushtuara ndaj mbrojtjes nga agresioni i jashtëm dhe mbrojtja e jetës
Dieta që një femër duhet të mbajë gjatë kemioterapive kundër kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Tillerson largohet nga rajoni i Gjirit Arab pa komentuar vizitën 4 ditore Sekretari i Shtetit të SHBA-ve, Rex Tillerson është larguar nga rajoni i Gjirit Arab pas katër ditëve ku ka zhvilluar bi
Vlerat unike të qumështit të gjirit Qumështi i gjirit është i pazëvëndësueshëm dhe unik. Me më shumë se 200 lloje sheqeri, dyfish në krahasim me atë të lo
Këtë nuk e keni dëgjuar kurrë! Kjo është simptoma e parë e kancerit të gjirit Kanceri i gjirit është një nga llojet më të zakonshme të kancerit tek gratë . 1 në 8 gra preket nga kanceri i gjirit dhe
Femrat rrezikohen nga kanceri i gjirit, këtë gabim e bëni të gjithë Mos notoni nëse keni aplikuar krem mbrojtës ndaj dielli – nëse nuk doni të merrni kancer. Një përbërës i përdorur në
Humb jetën pushuesi nga Tirana te Gjiri i Lalzit, ja shkaku Një shtetas 60 vjeçar ka humbur jetën ditën e sotme në plazhin e Gjirit të Lalzit si pasojë e një ataku kardiak. Mësohet
Erdogani i sfidon të gjithë, çon ushtarët në Katar Parlamenti turk miratoi mbrëmë një projekt-ligj që autorizon vendosjen e trupave në një bazë ushtarake turke në Katar.
Katari dhe vendet e Gjirit, beteja sapo ka filluar Bernard Guetta Nuk është aq e ndërlikuar sa mund të mendohet. Katari, me të cilin Arabia Saudite, vendet e tje
Vendet e gjirit izolojnë Katarin: Mbështet terroristët Arabia Saudite, Egjipti, Bahreini dhe Emiratet e Bashkuara Arabe kanë ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me Katarin, duk
Ky është qumështi më i ngjashëm me atë të gjirit Sipas disa studimeve, qumështi i devesë është më i përafërti me qumështin e gjirit. Edhe pse më pak i njohur në vendin t
Qumështi i gjirit, një kurë për kancerin? Qumështi i gjirit mund të përdoret në të ardhmen për të luftuar kancerin pasi shkencëtarët kanë zbuluar se përmban një i
Qumështi i gjirit, një kurë për shërimin e kancerit Disa shkencëtarë po përdorin qumësht gjiri për të luftuar kancerin, pasi aksidentalisht zbuluan se ai përmban substanca
A shkakton antidjersa kancer gjiri? Ja ç’thonë shkencëtarët Ngritja e temperaturave e ditëve të fundit ka bërë që shumë njerëz të heqin dorë nga rrobat dimërore dhe të veshin gjëra
Si duhen konsumuar frutat për të shmangur rrezikun nga kanceri Të konsumoni fruta në moshë të hershme, mund të reduktojë rrezikun e kancerit të gjirit, sipas një studimi të kryer së f
Pse gratë në Kinë nuk preken nga kanceri i gjirit? Ky artikull trajton historinë e Jane Plant, një profesoreshë dhe eksperte e njohur e gjeokimisë, por para se gjithash, n
"Ari i bardhë" i grave që po i bën ato milionere Tani gratë janë duke fituar rreth 500 dollarë nga shitja e qumështit të gjirit në tregun e zi. Ata që e blejnë këtë prod
Kanceri i gjirit mund të prekë edhe meshkujt, ja simptomat! Kanceri i gjirit është një sëmundje e cila prek kryesisht gratë midis moshës 45 dhe 55 vjeç. Pasi një gazetar i panj