999 rezultate për

gjermania

Gjenerali gjerman: E duam ushtrinë në "top formë", siç ishte kur bombarduam Jugosllavinë Gjenerali i Ushtrisë Gjermane, Johen Bot, në një intervistë për gazetën Bild, ka thënë se nuk është i kënaqur me gjendje
Lajm i keq nga Gjermania: Shtyhen sërish negociatat për Shqipërinë Bashkimi Europian mund të shtyjë për vitet në vijim çeljen e negociatave të anëtarësimit me Shqipërinë. Kështu shkrua
Keqardhje, Shqipëria e para për të dëbuar nga Gjermania Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e m
Nuk zgjënjejnë favoritët, Gjermania, Hollanda dhe Belgjika Holanda arriti fitore bindëse në udhëtim kundër Estonisë me rezultat 0:4. Ryan Babel ishte pratogonisti kryesor në kë
Gjermania në festë, vijnë në jetë binjaket panda (VIDEO) Në Gjermani ka festë të madhe për lindjen e dy binjakëve të veçantë: ata janë dy këlyshë panda nga Kopshti Zoologjik i B
Ekstradohet nga Gjermania "Ish-drejtori i bankës" Janë ekstraduar nga Gjermania dhe Italia 2 shtetas të kërkuar nga drejtësia shqiptare. U ekstradua nga Gjermania shte
Gjermania fillon "fshesën" ndaj shqiptarëve, serbve dhe ukrainasve Shumica e të dëbuarve në vitin 2018 qenë qytetarëve të vendeve të Evropës Lindore, në veçanti shqiptarë, ukrainas dhe se
Gjermania zbraz spitalet shqiptare, 400 euro që të lësh direkt punën në QSUT Vala e emigracionit të personelit shëndetësor, që ka prekur prej vitesh Shqipërinë, rrezikon të përforcohet edhe më tej,
Gjermania kërkon 472 mijë punëtorë, profilet më të kërkuara përveç mjekëve dhe infermierëve Mjeshtrit e ujit, të ngrohjes dhe pajisjeve për ajrin e kondicionuar janë zanatet më të kërkuara në Gjermani, thuhet në
Ekstradohet nga Gjermania Byniamin Hajro, dogji të gjallë 2 të rinj në '98-tën Byniamin Hajro, 56 vjeç i shpallur në kërkim ndërkobëtar është ekstraduar nga Gjermania drejt vendit tonë. Hajro rezu
Gjermania del me qëndrim të papritur për taksën Berlini zyrtar është kundër bllokimit të procesit të dialogut. Kështu është shprehur në një intervistë ekskluzive për “K
Gjermania i jep dritën jeshile Kosovës Gjermania, shtet që ka mbi 82 milionë banorë, është rreshtuar kah vendet që e përkrahin heqjen e vizave për qytetarët e
Gjermania: Dialogu mes Serbisë dhe Kosovës po afron Ambasadori gjerman në Beograd, Thomas Schieb, është shprehur optimist se shumë shpejt, dialogu Kosovë – Serbi do të lëvi
Jo më Gjermania, ky është shteti ku mund shkoni për të punuar Vitet e fundit, shqiptarët janë dyndur në Gjermani, duke e parë këtë shtet si një vend me mundësi më të shumta puna dhe
Futet për t'u larë, mbytet pushuesi nga Gjermania në Durrës Një 49 vjeçar me banim në Gjermani është mbytur gjatë ditës së sotme në Durrës pasi është futur për t'u larë. Polici
Gjermania thirrje para zgjedhjeve: Të ngrihet Gjykata Kushtetuese Lidhur me situatën politike në Shqipëri ka reaguar edhe shteti gjerman ku nëpërmjet ambasadores Susanne Schüt, i është b
Gjermania bën për ujë të ftohtë Serbinë (VIDEO) Gjermania mund të konsiderohet skuadra e parë gjysmëfinaliste e Europianit të 21-vjeçarëve që po zhvillohet aktualisht n
Gjermania thirrje palëve shqiptare: Parlamenti është i shenjtë, nuk është pazar Grupi i deputetëve të Bundestagut gjerman ndodhet në Shqipëri ku mbi të gjitha ka diskutuar lidhur me gjendjen politike
Gjermania luan "tenis" me Estoninë (VIDEO) Gjermania e ka turpëruar keq Estoninë duke e mposhtur bindshëm 8:0 në ndeshjen e rundit të katërt të Grupit C kualifikue
Gjermania "bombardohet" nga breshëri (FOTO &VIDEO) Një stuhi me kokrra breshëri në madhësinë e topave të golfit, goditi Gjermaninë jugore duke shkaktuar dëme të mëdha.