999 rezultate për

gjeneral

Gjenerali amerikan kërcënon Rusinë: Do t'ju shkatërrojmë Shefi i ushtrisë amerikane, gjenerali Mark Milley, ka paralajmëruar se SHBA-të janë të gatshme të shkatërrojnë armiqtë
Kosova në luftë në 1999, ja çfarë bëri gjenerali Jackson (VIDEO) Viti 1999 ka qenë kulmi i ushtrisë serbe për t'u hakmarrë dhe për të vazhduar vrasjen dhe dëbimin e shqiptarëve nga troj
Jackson: Marrëveshja e Kumanovës ka përcaktuar fatin e serbëve në Kosovë Komandanti i parë i KFOR-it, gjenerali britanik, Michael David Jackson, konsiderohet si gjenerali i cili çliroi Kosovën,
Gjenerali i NATO-s: Ballkani burim potencial i konflikteve Komandanti i Bordit Ushtarak të NATO-s, gjenerali Petr Pavel, ka deklaruar se Ballkani është burim potencial i luftës, t
Turqia nuk ndalet, arreston gjashtë gjeneralë e dhjetëra ushtarë Autoritetet turke kanë dhënë urdhër arresti për gjashtë gjeneralë dhe dhjetëra zyrtarëve të ushtrisë, si të dyshuar për
Ancelotti premton për më shumë trofe Trajneri i Bayern Munchen, Carlo Ancelotti, ka premtuar se do të japë maksimumin tek rekordmenët gjermanë, kjo për të fi
Dy gjeneralët kryesor që tentuan grusht shtetin janë shqiptarë Pas arrestimit të ish-komandantit të Forcave Ajrore të Turqisë, Akin Ozturk, i cili sipas mediave është me origjinë nga
5 gjeneralë dhe 29 kolonelë të shkarkuar në Turqi Një zyrtar në Turqi është shprehur se 5 gjeneralë dhe 29 kolonelë janë shkarkuar nga postet e tyre ushtarake. Transmetue
Stoltenberg-Thaçit: Dialogu me Serbinë është i rëndësishëm Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi dhe Sekretari Gjeneral i NATO-s, Jens Stoltenberg, janë takuar të mërkur
Zbardhen taktikat, ja emrat e fshehtë të gjyqtarëve shqiptar Teksa më herët portali "Albeu" raportoi për disa gjyqtarë të cilët kanë ndryshuar datën e lindjes vetëm që mos të dalin
Ky është monologu i Çun Lajçit që emocionoi të gjithë protestuesit (VIDEO) Në protestën e sotme të zhvilluar nga Opozita në Prishtinë ishte i ftuar edhe aktori Çun Lajçi. Në dallim nga folësit
Berisha: Ushtari i mbijetuar u kërcënua nga Mimi Kodheli Deputeti i Partisë Demokratike, Sali Berisha nëpërmjet në postimi në Facebook akuzon ministren MiminKodheli dhe kreun e
Arrestohet një gjeneral serb në Merdare Në pikën kufitare në Merdare u arrestua Milovan Bojaniq, ish gjeneral i ushtrisë jugosllave dhe serbe që njëkohësisht is
Në kërkim punonjësi i Gjendjes Civile në Kurbin, falsifikoi gjeneralitetet Policia e Lezhës ka nisur procedimin penal dhe ka shpallur në kërkim punonjësin e gjendjes Civile të Kurbinit, Sami Xhet
Gjeneral Ostreni me 540 delegatë zhvillon Kongresin e parë Në Shkup, nën praninë e shumë pjesëmarrësve, partia "Uniteti" zgjodhi organet legjitime dhe miratoi programin politik, n
Mediat e Beogradit: Haga po i mbyt serbët Numri i serbëve që vdiqën në Tribunalin e Hagës po bëhet më i madh, dhe i fundit në serinë e fundit është gjenerali i Ar
Daily Beast: Thaçi, kontrabandist armësh dhe organesh njerëzore Gazetari Gideon Resnick ka shkruar një artikull, ku akuzon Hashim Thaçin si kontrabandist armësh dhe organesh njerëzore.
Shokë në luftë, shokë edhe në politikë (FOTO LAJM) Një ndër ushtarët më të respektuar nga tre luftërat kombëtare çlirimtare Mirsad Neziri i njohur ndryshe edhe si Komandan
Armët e konfiskuara nga serbët: Çfarë i tha Haradinaj Gjeneralit Jackson (VIDEO) Në një video të agjencisë ndërkombëtare të lajmeve, Associated Press, shihet Ramush Haradinaj – lideri aktual i Aleancës
Gjenerali serb: Ja pse e vranë Adem Jasharin dhe familjen e tij (VIDEO) Gjatë një interviste në emisionin “Vo Centar” të televizionit Alsat-M, ish gjenerali serb, Stevan Gjuroviq, tregoi se sa