999 rezultate për

gabriel

Tensionet me Erdoganin, Berlini merr masa kundër Turqisë Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Sigmar Gabriel njoftoi sot një sërë masash kundër Turqisë, si përgjigje ndaj ndalimit ng
Gabriel: Gjermania duhet t'i zhvendos ushtarët e vet nga baza Inxhirlik në Turqi Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Zigmar Gabriel sot deklaroi se për shkak të arsyeve të brendshme, Turqia nuk mund
Ministri gjerman: BE duhet të jetë më aktive në mbështetje të Ballkanit Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, tha sot se Bashkimi Evropian duhej të punojë më shumë në mënyrë që mbështetj
E dini çfarë bënte ylli i City-it Gabriel Jesus në vitin 2014? (FOTO LAJM) Jeta e Gabriel Jesus ka ndryshuar 180 gradë brenda një kohe shumë të shkurtër. Sulmuesi i Manchester Cityt, ka pasur një
Kryediplomati gjerman:Trump e ka dobësuar Perëndimin Kreu i diplomacisë gjermane, Sigmar Gabriel theksoi sot se veprimet e presidentit amerikan, Donald Trump e kanë dobësua
Chelsea shkatërron Evertonin, City ndalet sërish (VIDEO) Chelsea është gjithmonë e më pranë titullit kampion. Skuadra e Antonio Contes ka fituar lehtësisht 0-3 ndaj Evertonit.
Berisha i kthen përgjigje ministrit të Jashtëm gjerman: Gabriel foli si socialist Ish-kryeministri Berisha iu përgjigj sot ministrit të jashtëm gjerman, Gabriel, i cili u tregua mjaft i ashpër me opozit
Ministria e Jashtme gjermane sqaron deklaratat e Gabirel ndaj opozitës Kërkesa që ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Sigmar Gabriel, i bëri opozitës në Shqipëri që ajo t’i japë fund bojkotit të
Rama takon të dërguarin e Merkelit: Të gatshëm të vijojmë me vettingun (VIDEO) Ministri i Jashtëm i Gjermanisë Sigmar Gabriel ndodhet për një vizitë në Shqipëri, ndërsa pak më parë mbajti një konfere
Shefi i diplomacisë gjermane "ngrin" Bashën: "Çadra" dhe qeveria teknike janë absurde Ministri i Jashtëm gjerman, Zigmar Gabriel ka takuar homologun e tij shqiptar Ditmir Bushati, me të cilin ka mbajtur edh
Gabriel-Kosovës: Ushtria të bëhet me pajtimin e serbëve Ministri i Jashtëm gjerman, Sigmar Gabriel, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në Kosovë, gjatë një konference për sh
Ministri gjerman: Pa Demarkacionin nuk ka viza Ministri i Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Sigmar Gabriel, i cili është takuar sot me kryeministrin e Kosovës, Isa Must
Mustafa takon Sigmar Gabriel, kërkon mbështetje nga Gjermania Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i cili është takuar me ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Sigmar Gbriel, gjatë një
Ministri i Jashtëm i Gjermanisë arrin në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në aeroportin e Prishtinës homologun e tij gjerman, Sig
Ministri gjerman-Vuçiçit: Serbisa në BE, varet nga Kosova Kryeministri i Serbisë dhe presidenti i saj i ri, Aleksandër Vuçiç është takuar gjatë ditës së djeshme me ministrin e ja
Gjermania: Ivanovi t'ia japë menjëherë mandatin shumicës parlamentare Ministri i Jashtëm i Gjermanisë, Zigmar Gabriel, i ka kërkuar presidentit të Maqedonisë që t'ia japë menjëherë mandatin
E krahasoi me Hitlerin, Merkel paralajmëron Erdoganin: Fol edhe njëherë... (FOTO LAJM) Tensionet mes Gjermanisë dhe Turqisë janë acaruar së tepërmi, që kur presidenti i Turqisë e cilësoi atë si "mbetje nazis
HISTORIA/ Njihuni me idhullin e ri të City-it, Gabriel Jesus Gabriel Fernandinho de Jesus është bërë beniamini i ri i tifozëve të Manchester City-it, qëkur me golin që shënoi në nde
Zbulohet pse ylli i City-it, Gabriel Jesus mban numrin 33 Ka zhvilluar vetëm tri ndeshje deri më tani me Manchester City, por Gabriel Jesus po tregon se është një blerje e madhe
Zyrtare/ Milan merr një lojtar, huazon një tjetër Milani ka bërë me dije se ka nënshkruar me portierin Marco Storari, dhe po ashtu ka huazuar portierin Gabriel në Cagliar