999 rezultate për

futbollisti

Liverpool arrin akordin me yllin e Lyon-it Liverpool arrin të sigurojë talentin e Lyon, Tanguy Ndombele për sezonin e ardhshëm. Sipas mediave angleze, "The Red
Si u arrestua futbollisti shqiptar nga Policia Policia e Sarandës po zhvillon një operacion masiv në qytetin e Sarandës ku deri më tani janë arrestua mbi 10 persona të
Shkon për një jetë më të mirë por zhduket ish- futbollisti i Kuçovës Ishte viti 1991 kur asokohe një 15-vjeçar ish-futbollisti i ekipit të të rinjve të Kuçovës, Belisar Subashi ëndërronte t
Rekord i ri në Premier League, ky është futbollisti më i ri i aktivizuar Lojtari i Fulham, Harvey Elliot, në moshën 16 vjeç e 30 ditë është futbollisti më i ri që ka luajtur në historinë e Prem
Largohet nga Arsenali, ekipet e Seria A nisin interesimin Shkodran Mustafi protagonist i disa paraqitjeve të dobëta në këtë edicion me Topçinjtë dhe shumë i kontestuar nga tifozë
Rrëfehet ish-futbollisti i Skënderbeut: Në dhomat e zhvjeshjes na bëhej presion të humbnim ndeshjen Arnaud Guedj shfryn ndaj Shqipërisë dhe Skënderbeut. Kur kanë kaluar 3 muaj që nga largimi i tij, mesfushori 21-vjeçar u
Nderohet në Turqi futbollisti çek që humbi jetën në aksident (FOTO LAJM) Futbolli u godit ditën e djeshme nga një lajm i trishtë që erdhi nga Turqia, ku minibusi që mbante 7 futbollistë të Alan
Tragjike, vdes në aksident futbollisti i kombëtares (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit mbrëmjen e djeshme. Futbollisti çek i Alaniasporit, Josef Sural, mbet
ZYRTARE/ Van Dijk, futbollisti i vitit në Premierligë Virgil van Dijk është shpallur Futbollisti i Vitit 2019 nga Shoqata e Futbollistëve Profesionistë, duke e mposhtur sulmu
Tjetër tragjedi në familjen Sala, ndahet nga jeta babai i ish-futbollistit Pas vdekjes së Emiliano Sala, babai i tij Horacio është ndarë nga jeta paraditen e së premtes për shkak të një ataku në
Dorëzohet Neymar: Dua të bëhem më i miri në planët, por Messi është para meje Neymar po tentn të bëhet futbollisti më i mirë në botë por ka pranuar se Lionel Messi është para tij. "Nuk e kam fiks
E rëndë, futbollisti 28-vjeçar ndërron jetë në fushë Një ngjarje e rëndë ka tronditur botën e futbollit disa orë më parë. Futbollisti 28-vjeçar, Papi Fati ka ndërruar jetë n
Statistikat mbreslënëse të Rashicës ndaj Bayernit Milot Rashica vijon të shënojë rregullisht me fanellën e Werder Bremen. Kosovari realizoi dje kundër Bayern Munich po
Tifozët e Arsenal-it hapin peticion për burgosjen e futbollistit shqiptar (FOTO & VIDEO) Një gabim trashanik në golin e dytë të Zahas, në sfidën ndaj Cristal Palace po i kushton shtrenjtë futbollistit të Arsen
Eleminimi nga Champions nuk mund t'ia mohonte ketë çmim Ronaldos Moment special të shtunën përpara ndeshjes Juventus-Fiorentina. Ndonëse u eliminua nga Champions League, një episod i ve
Përplasje e dhunshme në fushë, futbollisti pëson fraktura serioze në sy (VIDEO) Duhej të ishte thjeshtë ndeshja e tij e radhës, por për Dominic Ball përballja me Glasgow Celtic mund të kishte rezultat
E fejuara e futbollistit të Ajax, përshëndetje ironike për Ronaldon (FOTO LAJM) Matthijs de Ligt luan me ekipin e parë të Ajax-it që nga viti 2016-të, kur ishte vetëm 17 vjeç. Më 24 majin e 2017-ës ka
E dashura e futbollistit të Milanit foto "hot" në Instagram (FOTO LAJM) Bashkëshortja e ish-futbollistiti të Milanit Lucas Ocampo, Majooh Berbeito, ka tërbuar ndjeksit e saj në Intagram, teksa
Juventus marrveshje me Barcelonën? Këta dy lojtarë janë shkaku Juventusi ka bërë kompromis me Barcelonën që të tërheqë interesimin për Matthijs de Ligt – bën të ditur AS. Zonja e V
Komplikohet blerja e Keita Balde, Interi kërkon ulje çmimi Komplikohet blerja e Keita Balde nga Inter. Klubi zikaltër, sikurse raportohet nga "Fcinternews.it", nuk duket të ketë q