999 rezultate për

fushata

Nis të hënën fushata për zgjedhjet në Maqedoni Edhe pse tashmë partitë kanë filluar takimet e tyre, zyrtarisht fushata për zgjedhjet e 15 tetorit do të nisë ditën e hë
Fushata zgjedhore në veri, e tensionuar Fushata zgjedhore në Mitrovicë për zgjedhjet lokale të 22 tetorit, e cila do të zgjasë 30 ditë, ka filluar qetë në jug d
Të hënën fillon fushata zgjedhore në Maqedoni Më 25 shtator fillon fushata zgjedhore për zgjedhjet lokale në Maqedoni. Gjithsej 19 parti kanë dorëzuar listat e kan
Filloi fushata, tashmë propoganda partiake është e ligjshme Tashmë zyrtarisht ka nisur fushata për zgjedhjet lokale. Kanë qenë Partia Demokratike e Kosovë dhe Aleanca Kosova e R
Fushata për Ermalin, si dhuroi gjak Ema Andrea (FOTO LAJM) Një djalë 23-vjeçar i shtruar në urgjencën e QSUT-së ka pasur nevojë urgjente për gjak dhe për këtë shkak mediat janë bë
Ja kur pritet që të fillojë fushata për zgjedhjet lokale Vendi ka hyrë në 10 ditët e fundit të afatit të parashikuar me kodin zgjedhor për shpalljen e zgjedhjeve lokale të cilat
Fushata, ministria e Financave kërkon procedim disiplinor për 44 punonjës Ministria e Financave ka kërkuar nisjen e procedimit disiplinor për 44 punonjës të administratës publike, pasi kanë shke
Fushata, ministria e Shëndetësisë shkarkon dy drejtorë spitalesh Dy drejtorë spitalesh dhe një kryeinfermier janë pezulluar nga puna pasi akuzohen se kanë marrë pjesë në fushatë. Me
Fushata e çuditshme e Ramës, Bashës dhe Metës Atyre që kanë qenë nëpër plazhe të botës nuk mund t’u kenë shpëtuar sysh an
Fushata ndryshe e Gjergj Bojaxhi, shikoni çfarë bën mes trafikut (FOTO LAJM) Në një format të veçantë takimesh me qytetarë, Gjergj Bojaxhi ka vendosur të takohet me shoferë në trafikun e Tiranës. D
Topi thumbon Ramën e Bashën: Fushata më e çuditshme në 27 vjet Kreu i Frymës së Re Demokratike, Bamir Topi sot është gjendur në Korçë, ku gjatë një takimi me banorët e zonës ai i cilë
Doda: Kjo fushata e batutave, frikë nga rritja e PDIU-së Deputetja e PDIU Mesila Doda e ftuar në “Koha për tu Zgjuar” në Neës 24 e komentoi fushatën zgjedhore si të mbushur me b
Berisha i bën "golin" Bashës: Po s’fitove, në korrik zgjidhet kreu i ri i PD-së! Zgjedhjet e 25 Qershorit janë një sprovë e madhe për kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha fati të cilin në krye
Mbyllet fushata elektorale në Kosovë Në Kosovë mbyllet sot fushata elektorale për zgjedhjet e parakohshme të së dielës, një proces që nisi menjeherë pas shpë
Fushata, Basha “kërcënon” me USB-në sekrete Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin Opinionka bërë një deklaratë të fortë.
Fushata, MAS: Ndëshkim punonjësve që shkelin ligjin Ministria e Arsimit dhe Sportit u ka tërhequr vëmendjen drejtuesve dhe punonjëseve të këtij institucioni që të mos përfs
Nis zyrtarisht fushata zgjedhore në Kosovë Ka nisur zyrtarisht fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë që pritet të mbahen më 11 qershor. Fus
Si i financojnë bizneset fushatat dhe më pas perfitojnë nga tenderët Në prag të fushatës zgjedhore, përveç angazhimeve të partive politike për koalicione dhe aderime të personaliteteve të n
Rama-Basha caktojnë zgjedhjet ditën e Bajramit, fushata nën agjërim Shtyrja e zgjedhje ka koiçiduar në një datë tepër interesante, ndoshta edhe fatsjellëse për palët. Edi Rama dhe Lulzi
Fushata Macron, shënjestër e një sulmi kibernetik Fushata e kandidatit për President të Francës, Emmanuel Macron ka qenë në shënjestër të një sulmi masiv kibernetik, pasi