999 rezultate për

fushata

BE e shqetësuar me çfarë mund të ndodhë në spitale: Të nisin fushatat e vaksinimit Shtetet e Bashkimit Evropian duhet të nisin më herët fushata më të mëdha të vaksinimit kundër gripit, për të ulur rrezik
"Fotografia e nënës suaj do jetë këtu", fushata e frikshme që po mbahet në qytetin shqiptar Dikush mund ta marrë si "mallkim' e tjetërkush do ndërgjegjësohet duke menduar për nënën e tij. Kjo "“fushatë" e frik
Maqedoni e Veriut: Intesifikohet fushata në përmbyllje Partitë politike intensivisht po zhvillojnë tubimet, takime dhe prezantime me qytetarët ku po shpalosin platformat e pro
Sot përfundon fushata, nga mesnata fillon heshtja zgjedhore Pas 20 ditësh fushatë zgjedhore në të cilën partitë politike dhe koalicionet e prezantuan ofertën e tyre para qytetarëve
Në mes të pandemisë Covid-19, fillon fushata zgjedhore në Maqedoninë e Veriut Në Maqedoninë e Veriut ka filluar sot zyrtarisht fushatën zgjedhore. Autoritetet dhe pjesëmarrësit në proces do të zbato
Fushata për zgjedhje nis nesër, ODIHR fillon misionin për vlerësimin e zgjedhjeve Një ditë para nisjes zyrtare të fushatës parazgjedhore, Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Nje
Mbaroi gjendja e jashtëzakonshme, fushatat për zgjedhjet nisin me 16 qershor Dje në mesnatë mbaroi gjendja e jashtëzakonshme dhe pasi drejtuesit e dy partive më të mëdha në vend, LSDM-së dhe VMRO-D
Artan Hoxha: Çfarë paralajmëroi atentati ndaj Ardian Çapjas Gazetari Artan Hoxha ka shpjeguar në emisionin “Opinion” dinamikën e atentatit me armë të ndodhur sot në Elbasan, ku mbe
I vendosi emrin e tij një rruge në Kamzë, Xhelal Mziu tregon pëlqimin për Donald Trump I ftuar në emisionin “Shqipëria Live” ishte ish-kryetari i Bashkisë së Kamzës Xhelal Mziu. Para disa vitesh Mziu, em
Reforma Zgjedhore: 50% e fushatave elektorale do financohet nga shteti Shqiptarët do të paguajnë me taksat e tyre gjysmën e shpenzimeve për fushatat elektorale të partive politike në zgjedhje
Nga Mc Kresha te Ledri, nis fushata e re kundër këngëve shqiptare ku femra trajtohet si objekt s*ksi (VIDEO) Sipas mediave kosovare, disa studentë të degës ‘Gazetari’ në Universitetin e Prishtinës kanë nisur një fushatë sensibili
Zaev: Fushata zgjedhore në rastin më të mirë fillon në korrik, por ndoshta edhe më vonë Një nga skenarët e mundshëm për fillimin e fushatës zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të këtij viti në rastin më të m
Nis fushata elektorale: Nënkryetarja e VV-së- Në zgjedhjet e ardhshme fitojmë bindshëm Nënkryetarja e LVV-së, Fatmire Mullhaxha Kollçaku përveç Pandemisë së Koronavirusit dhe këshillave që jep për qytetarët
Zgjedhjet parlamentare në Sllovaki, fitore e madhe e partisë opozitare Partia opozitare (OLaNO) ka fituar zgjedhjet parlamentare të Sllovakisë me një fitore të jashtëzakonshme. Me pothuajs
Meta i kundërvihet Ramës për "Forca e Ligjit": Krimi s’mund të luftohet me fushata! Presidenti Ilir Meta ka dhënë një intervistë për Zërin e Amerikës në Ëashington, teksa ka komentuar gjithashtu dhe opera
"Njih tokën tënde, vizito Shqipërinë", nis fushata për turizmin Studentët e vitit të dytë master, në Kolegjin Universitar Bedër, çelën zyrtarisht fushatën e ndërmarrë prej tyre, për Sh
Shqiptarët bëhen bashkë, dhurohen mbi 2,6 mln dollarë nga fushatat online Shqiptarët brenda dhe jashtë vendit janë bërë bashkë për të ndihmuar në përballimin e emergjencës nga tërmeti i 26 nënto
Fushata e njëjtë me herët e kaluara Investim qindra-miliona eurosh. Dyfishim të rritjes ekonomike. Zona ekonomike në secilin qytetet të Kosovës. Rritje të p
Mbusheshin stadiumet: Kështu bëhej fushata fill pas luftës (VIDEO) Që nga paslufta në Kosovë janë mbajtur shtatë palë zgjedhje parlamentare. Që nga viti 2001, kur u mbajtën zgjedhjet e
A ndikon fushata elektorale tek votuesit e pavendosur? Sipas raportit të organizatës Demokracia në Zhvillim, qytetarëve të Republikës së Kosovës, fushata e partive politike në