999 rezultate për

frutat

Frutat që nxisin shkrirjen e dhjamit Kur është fjala te humbja e peshës, ushqimi të cilin konsumojmë është po aq i rëndësishëm sa ai që nuk duhet ta konsumoj
Frutat dhe perimet që duhet të konsumojmë gjatë shtatorit Nuk është vetëm rrushi fruti i këtij sezoni, sadoqë ai është më i dukshmi në treg, për shkak të sasisë së prodhimit vend
4 "hile" që ju ndihmojnë ta mbani sa më gjatë ngjyrën e marrë nga plazhi Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë? Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e m
Dhjetë frutat më të çuditshëm në botë (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
Sekretet e vajzave që e mbajnë gjatë ngjyrën e bukur çokollatë Bëni një muaj plazh dhe në tetor nuk keni asnjë grimë ‘ngjyrë çokollate’ në lëkurë? Epo, nuk mjaftojnë vetëm kremrat e m
Ndoshta do fërkoni sytë, këto janë 10 frutat më të çuditshëm të botës (FOTO LAJM) Të lodhur nga kivi, bananet apo rrushi? Dëshironi të provoni fruta të reja këtë vit? Lexoni listën tonë të 10 frutave dh
Kombinimet e frutave që janë të shijshme por të rrezikshme Tani gjatë verës janë shumë të rëndësishme ushqimet, frutat dhe perimet që hani konsumoni. Por kryesoret dhe më të sh
Ky është fruti që pastron gjakun Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, nektarina renditet edhe si një frutë kuruese. Në
Ja cilat fruta mund të i hani me barkun bosh Ngrënia e frutave në mëngjes është mënyra më e mirë për ta nisur ditën. Një gjë e tillë do t’ju ndihmojë të keni një
Këto ushqime nuk duhet të mungojnë në shportën tuaj të plazhit! Kur nisemi për palzh ose harrojmë shumë gjëra pa marrë me vete, ose bëjmë zgjedhjet e gabuara në ushqimet që marrim. Ekz
Akullore e shtëpisë me fruta dhe çokollatë Sigurisht, e kemi fjalën për akulloren që mund të bëni në shtëpi! Mos t’iu duket mision i pamundur, nuk është aq e vësht
Frutat dhe perimet e duhura gjatë stinës së verës Në stinën e nxehtë të verës, konsumimi i frutave dhe perimeve është kusht, për të qëndruar të shëndetshëm dhe të hidratu
Këto janë frutat që parandalojnë rënien e flokëve Sipas një eksperimenti për humbjen e flokëve, këto katër lloj të frutave do ju ndihmojnë të mos mbeteni tullacë. 1. A
Gjendet tani në treg: Fruti që pastron gjakun Përveç përdorimit në kuzhinë për përgatitjen e ëmbëlsirave të ndryshme, kajsia renditet edhe si një frut kurues. Në
Qëroni frutat me shpejtësi dhe pastërti (FOTO LAJM) Vera nuk është vetëm për rrezet e diellit, mirëpo edhe ngrënia e shumë ushqimeve të shijshme. E çka mund të jetë më f
Dalloni perimet e injektuara me hormone Përmes disa investigimeve të Top Story dhe Fiks Fare në Top Channel, u vendos edhe njëherë në vëmendje abuzimi me produk
Frutat më të mira për të sëmurët me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Frutat, çelsi për dhëmbë të bardhë dhe të shëndetshëm Një buzëqeshje e bukur është një “armë” për secilin prej nesh. Dhëmbët e bardhë janë një element shumë i rëndësishëm i b
Frutat që duhen ngrënë pa qëruar Sipas ekspertëve, duket se ngrënia e lëkurabve të frutave dhe perimeve mund të ndihmojë në përmirësimin e gjendjes suaj,
Plot me antioksidantë, frutat e pyllit bëjnë mrekulli në organizëm Frutat e pyllit si manaferra, mjedra dhe luleshtrydhja janë ndër kënaqësitë më të mëdha, pasi pjesa më e madhe e tyre rr