999 rezultate për

freedom

Konkurrencë e fortë për “Miss Freedom of the World” (FOTO-LAJM) Është kjo Sabina Burgaj modelja shkodrane, e cila gradualisht pretendon të korrë suksese në fushën e modës. Edhe pse ësh
VV: Të largohet kryeministri dhe deputetët që e përkrahin Lëvizja Vetëvendosje ka kërkuar largimin e kryeministrit, Hashim Thaçi, qeverisë dhe deputetëve të Kuvendit të Kosovës t
FH ka të drejtë për lirinë e pjesshme në Maqedoni Raporti i fundit i Freedom House është komentuar nga Partia Liberale Demokrate ku Maqedonia kritikohet për ndërhyrjen po
Demokracia shqiptare në rënie, korrupsioni në rritje Shqipëria vazhdon të shënojë zbritje sa i përket demokracisë ndërkohë që korupsioni është në rritje. Sipas raportit të f
FH: Maqedonia, 20 pozita më poshtë Organizata Ndërkombëtare "Freedom Hause" ka realizuar një indeks të demokracisë për vende të ndryshme. Sipas këtij indek
FH: Maqedonia, vend pjesërisht i lirë Maqedonia është renditur edhe këtë vit në mesin e vendeve pjesërisht të lira në raportin e Freedom House mbi Liritë në B
Raporti i "Freedom House", Shqipëria pjesërisht e lirë Shkalla e lirisë së medias dhe të drejtave civile në Shqipëri janë të barabarta me Maqedoninë, Bosnjën dhe Kosovën dhe s
Raporti i Freedom House: Rritet shtypja e lirisë në internet Qeveritë në mbarë botën kanë intensifikuar shtypjen e lirisë së internetit dhe se mjetet e tyre për ta bërë këtë po bëhe
Freedom House kërkon mbrojtjen e lirisë së medias Organizata Freedom House me seli në Washington në një kumtesë të saj i ka bërë thirrje Parlamentit të Kosovës që të zbat
Freedom House: Liria e medias në rajon (FOTO LAJM) Maqedonia vazhdon të bjerë çdo ditë e më poshtë në raportin e lirive dhe të drejtave të medias dhe njeriut. Organizata e
Shqipëria hapa pas në zhvillimet demokratike Shqipëria ka pësuar tjetër rënie, përsa i përket proceseve zgjedhore, pavarësisë së sistemit të drejtësisë dhe demokraci
13th anniversary of the 1999 NATO air strikes The Government of Albania released a statement Saturday on the 13th anniversary of the 1999 NATO air strikes against for
Thaçi: UÇK, a creaction of processing the freedom Kosovo today commemorated the 14-th anniversary of the start of the event "Epopeja e UÇK-së”, dating from the 14-th anni
EULEX "far from absolute freedom of movement" EULEX chief Xavier de Marnhac says that despite certain signs of improvement, there are still areas in Kosovo where free
Berisha: Feb 20th as the day that opened the closed freedom doors Prime Minister Sali Berisha described Monday the Feb 20th as the day that opened the closed freedom doors, the closed do
EULEX allowed freedom of movement in north After a several-month-long “ban” EULEX again has freedom of movement in northern Kosovo thanks to an agreement reached o
The 4th Anniversary of Kosova’s Independence also coincides with the 100th anniversary of Albania’s independence The 4th Anniversary of Kosova’s Independence also coincides with the 100th anniversary of Albania’s independence, a hist
"Nationalism complicates Balkans-EU relations" The Balkans has made progress in democratic processes and on its EU path, U.S. NGO Freedom House has stated in its annua
“Freedom House”: Shqipëria, vend pjesërisht i lirë "Freedom House" ka publikuar raportin vjetor për indeksin e lirisë në botë duke theksuar se kryengritjet në botën arabe
Today it is 544 years since the death of Albanian national hero, Gjergj Kastriot Skënderbeu (Scanderbeg) Today it is 544 years since the death of Albanian national hero, Gjergj Kastriot Skënderbeu (Scanderbeg), one of the gre