Përgjimet e "Bild":Pjerin Ndreu: Të votojë hapur PS ose ikën nga puna
999 rezultate për

franca

Kur Brazili, Franca, Italia dhe Gjermania eliminohesh që në fazën e grupeve të Botërorit (FOTO LAJM) Kur kanë mbetur edhe pak ditë afër kampionatit Botëror, kanë filluar drbatet se kush do e fitojë këtë vit. Në këtë ra
Tifozët vërshëllyen Pogban? Deschamps i del në mbrotje 25-vjeçarit Didier Deschamps iu tha mbështetësve të Francës të mos i ulin pritshmëritë e tyre, pasi Paul Pogba u vërshëllye gjatë fi
Spektakël dhe gola, Franca fiton miqësoren e luksit ndaj Italisë (VIDEO) Franca ka fituar miqësoren e luksit kundër Italisë, duke triumfuar 3-1, sfidë kjo që u zhvillua në “Allianz Riviera”.
Franca dyfishon rezultatin ndaj Italisë (VIDEO) Franca ka shënuar edhe golin e dytë përballë Italisë në "Allianz Riviera" të Nices. Ai që ka realizuar është sulmues
Franca kalon në avantazh ndaj Italisë (VIDEO) Franca ka kaluar në avantazh ndaj Italisë në "Allianz Riviera" të Nices. Ai që shënoi ishte mbrojtësi i Barcelonës,
Formacionet zyrtare: Francë - Itali Franca dhe Italia do të luajnë sonte miqëren e luksit, për ndeshjet përgatitore për Kupën e Botës që do të zhvillohet në
Maqedonia merr pjesë në forumin “Franca-Ballkani 2018”, në Beograd Një delegacin i Maqedonisë, i përbërë nga kompani, Oda Ekonomika, Lidhja e Odave Ekonomike, etj, marrin pjesë në forumin
Rama çudit nga Franca: S'më vjen keq se shqiptarët po ikin! Gjatë një interviste në "Francë 24" kryeministri Edi Rama ka folur për zhvillimet e fundit në Shqipëri. Rama u pyet
Franca nuk gabon, fiton pastër ndaj Irlandës (VIDEO) Franca ka arritur të fitojë me rezultatin e përgjithshë 2-0, derisa e ka dominuar miqësoren kundër Irlandës Golat për
Franca shënon dy gola të shpejtë ndaj Irlandës (VIDEO) Në ndeshjen Francë – Irlandë janë shënuar dy gola të shpejtë. Në minutën e 40'-të Olivier Giroud kaloi në avantazh Fr
E mira shpërblehet! Franca i jep shtetësi dhe punë emigrantit që shpëtoi foshnjen (VIDEO) Menjëherë pasi e ka shpëtuar një fëmijë që ishte varur në një ballkon të një ndërtese në Paris, 22 vjeçari nga shteti i
Emigranti kacavirret 5 kate për të shpëtuar një fëmijë, e gjithë Franca dashurohet me të (VIDEO) Një emigrant nga Mali është heroi i ditës në Francë pasi ngjiti pas asnjë lloj mbrojtje katër kate të një ndërtese të Pa
Vendi ku lejohet pirja e hashashit dhe Franca e përgatitën dokumentin kundër Ballkanit Perëndimor Shumica e vendeve anëtare të BE-së mbështesin fillimin e bisedimeve me Maqedoninë, pas zgjidhjes së kontestit të emrit m
Franca paralajmëron Italinë: E ardhmja në Europë, paguani detyrimet Franca paralajmëron Italinë se duhet të respektojë detyrimet e saj, në të kundërt, Eurozona do të vuajë. Ministri france
Franca lë jashtë Botërorit "500 milion euro" Skuadra e Francës është një nga skuadrat pretendente për të fituar Botërorin "Rusi 2018" dhe e gjitha kjo do të varet
Franca publikon listën e lojtarëve për në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Kombëtarja franceze ka publikuar ditën e sotme listën me 23 lojtarë që do të marrin pjesë në Kupën e Botës. Didier De
A e mori "po" nga Franca? Rama flet pas takimit me Macron Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së grupit Parlamentar të PS-së po flet në lidhje me vizitën e djeshme të tij në Fr
Franca lë shqiptarët të jetojnë në çadra, pse nuk u jep leje për punë? Tani e disa ditë, katër tenda me familje shqiptare janë vendosur në rrugën “Étienne Billères” të Komunës Haute-Garonne n
Franca: Maqedonia do t'i bashkohet BE-së Ne kemi besim në Maqedoni se do na bashkohet në familjen evropiane. Këtë e theksoi sot ambasadori i Francës në Maqedoni,
Bëhet zyrtare, Franca humb lojtarin për Botërorin e Rusisë Laurent Koscielnyt do të jetë mungojë për përfaqësuesen e Francës në Kampionatin Botëror ‘Rusi 2018’. Koscielny ka pë