999 rezultate për

franca

Franca përmbys Gjermaninë (VIDEO) Franca ka përmbusur Gjermaninë në "Stade de France". Është përsëri ylli i Atletico Madridit, Antoine Griezmann që sh
Franca barazon rezultatin ndaj Gjermanisë (VIDEO) Franca ka barazuar rezultatin ndaj Gjermanisë në "Stade de France". Ai që ka shënuar është Antoine Griezmann në minu
“Benzema nuk do të rikthehet kurrë te Franca” Presidenti i Federatës së Futbollit të Francës, Noel Le Graet ka thënë se aventura e sulmuesit të Real Madrid, Karim Ben
Franca i kërkon Google-t që të fshijë nga harta burgjet e saj Ministri francez i Drejtësisë i ka bërë thirrje gjigantit të kërkimit Google, që të fshijë nga harta imazhet e "ndërtesa
Më 12 dhjetor vendoset për liberalizimin përfundimtar të vizave Një burim i zyrtar i ka thënë media vendore se kjo çështje është në pikëpyetje që më 12 dhjetor vendosja në rend dite në
Franca kritika Italisë: Rregullat e BE janë njësoj për të gjithë Ministri francez i Financave, Bruno Le Maire paralajmëroi sot qeverinë italiane se rregullat e BE-së për buxhetin janë t
Franca është vendi i preferuar, Shqipëria thyen rekord për azilkërkuesit në BE Shqipëria vijon të jetë shteti europian me numrin më të lartë të azilkërkuesve në BE. Sipas statistikave që ka publi
Shpendi kërkon llogari për votën kundër nga Qipro, Franca dhe Holanda Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti i ka bërë një analizë votimit të djeshëm të Parlamentit Evropian për lib
Asnjë deputet i Qipros nuk votoi pro Kosovës për vizat, edhe Franca na zhgënjeu Dje në Parlamentin Evropian u votua pro liberailzimit të vizave për Kosovën. Nga 628 vota, për votuan 420 anëtarë kur
Shqiptari hero nuk harrohet nga Franca Florim Shehu, 33-vjeç, që jeton në Changé, Francë, ka marrë leje qëndrimi nga shteti francez pas heroizmit të tij, ku sh
Tronditet Franca, futbollisti 19-vjeçar vritet me kallashnikov (FOTO LAJM) Futbolli francez është tronditur pas një lajmi ku raportohet se futbollisti, William Gomis është qëlluar për vdekje me
A mund të bëhet Europa një fuqi bërthamore? “A kemi nevojë për bombën bërthamore?”, pyeste muajin e kaluar në faqen e saj të parë “Welt am Sonntag”, një nga gazetat
Franca fiton ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve (VIDEO) Franca ka arritur të fitojë sonte kundër Holandës me shifrat 2-1 në "Stade de France", ndeshje e vlefshme për Ligën e Ko
Franca kalon përsëri në avantazh ndaj Holandës (VIDEO) Franca ka kaluar përsëri në avantazh ndaj Holandës në "Stade de France". Autori i këtij goli ësjtë sulmuesi Olivier
Mbappe zhbllokon ndeshjen, Franca kalon në avantazh ndaj Holandës (VIDEO) Franca ka kalaur në avantazh ndaj Holandës në "Stade de France". Ai që ka shënuar është Kylian Mbappe që ka realizua
Formacionet zyrtare: Francë - Holandë Franca dhe Holanda do të luajnë sonte në "Stade de France" për ndeshjen e dytë të Ligës së Kombeve. Franca kërkon fi
Liga e Kombeve përball Franncën me Hollandën Parisi pret sot heronjtë e saj për ndeshjen e Ligës së Kombeve. Franca, kampione e botës do të luajë sfidën e parë të sh
Britania dhe Franca nuk bien dakord për marrëveshjen e peshkimit Britania e Madhe dhe Franca kanë dështuar në lidhje me një marrëveshje për peshkimin në kanalin Anglez. Muajin e kalu
Nuk ka fitues, Gjermania dhe Franca ndahen në barazim (VIDEO) Gjermania dhe Franca kanë barazuar pa gola sonte në stadiumin "Allianz Arena", ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve.
Zhdukja e bletëve, Franca ndërmerr hapa për t’i mbrojtur OKB kohë më parë, kishte tërhequr vërejtjen se gati gjysma e bartësve të polenit në botë (sidomos bletët dhe fluturat) j