999 rezultate për

forum

Presidenti Ivanov në forumin Kran Montana në Barcelonë Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Gjorge Ivanov, i shoqëruar nga bashkëshortja Maja Ivanova, po qëndron për vizitë
Në Poloni mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse Maqedoni-Poloni Nga sot e deri të shtunën, në Varshavë të Polonisë do të mbahet forum afarizmi i femrave sipërmarrëse maqedono-polake.
Xhaferi në Forumin parlamentar të sigurisë në Riga Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë Talat Xhaferi, me ftesë të kongresmenit amerikan Robert Pitinxher dhe Pa
Doris Pack plas “bombën”: Qeveria e Tiranës, e lidhur me krimin Presidentja e Forumit te Grave te PPE, Doris Pack, e akuzoi qeverinë shqiptare se është e lidhur me krimin. Kjo dekl
Thaçi flet nga SHBA: Ndërtuam 800 kilometra autostradë pa asnjë cent borxh Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po qëndron në një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në Foru
Dëmet në Durrës, ja si u manipulua harta me zonën e mbrojtur Lejohet vendosja e konstruksioneve të lehta LARG mureve dhe strukturave të tjera të dallueshme apo të supozuara… Konstru
FRESSH e ka seriozisht! Dhjetëra anëtarësime të reja vetëm sot në Tropojë! Duket se Forumi Rinor Eurosocialist i Shqiperise e ka marre seriozosht fushaten e antaresimeve ne Partine Socialiste te
Meta për të ardhmen e koalicionit me Ramën: Vendosin forumet, unë do flas i fundit Ilir Meta në intervistën e tij përballë gazetarit Sokol Balla është pyetur edhe vazhdimësinë e koalicionit apo daljen e
Samsung Electronics në Forumin Europian të Elektronikës në Barcelonë Këtë vit ndalesa e Samsung ishte Barcelona, aty ku produktet më të mira të vitit 2017 u prezantuan para medias Europiane
Vuçiç: I gatshëm edhe për "linjë të nxehtë" me Prishtinën, veç ta ruajmë paqen Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se paqja dhe stabiliteti janë më të rëndësishmet dhe se për këtë
Vajza e Metës shfaq talentin në festën e LRI-së (FOTO LAJM) Vajza e Ilir Metës e cila tashmë është mësuar me skenën, pas daljeve të saj dhe në emisione të ndryshme, ka shfaqur tale
Rinia dhe Forumi i Gruas BDI bën thirrje për unifikimin e votës Rinia e BDI-së dhe Forumi i Gruas, gjatë një tubimi në Çair, kanë përcjellë mesazhe të fuqishme mes ku kërkojnë me çdo k
Çako në Forumin e Romës: Ti kthejmë kufijtë në barriera të pakalueshme për kriminelët! Drejtori i Policisë së Shtetit, Drejtues Madhor Haki Çako, mori pjesë në Forumin e Romës, ku ishin të pranishëm të gjith
Paradoksale/ Kryetari i Forumi Rinor të BDI-së është mbi 40 vjeç Nëpër lëvizjet e reja politike në Maqedoni vërehet se kryesisht zënë vend figura të reja dhe vullnetarë të moshave rinor
Rama invites German businessmen to invest in Albania During his visit in Hamburg, Germany PM, Edi Rama, met with businessmen at the German-Albanian Economic Forum. He expres
Rama në Hamburg në Forumin Ekonomik Kryeministri Edi Rama po zhvillon një vizitë një ditore pune në Hamburg, ku do të marrë pjesë në Forumin Ekonomik Shqipë
Mblidhet Asambleja e Forumit te Gruas Socialiste në Korçë dhe Elbasan Prej ditës së djeshme, Forumi i Gruas Socialiste ka rinisur procesin e riorganizimit. Riorganizimi vjen si nevojë e përs
Raporti i "Forumit Ekonomik Botëror", Shqipëria përmirësim me 13 vende Një tjetër vlerësim pozitiv për Shqipërinë, kësaj here nga “Forumi Ekonomik Botëror” (World Economic Forum). Sot ky foru
“Rama është një UFO i vërtetë në politikë” Ish-kryeministri Sali Berisha në rrjetin social Facebook nëpërmjet një postimi ka komentuar me takimin Rama-Vuçiç që do
Edi Rama: Kjo është e vërteta e takimit të Nishit Mediet e vendit dhe ato serbe kanë shkruar se kryeministri Edi Rama dhe ai i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen në