999 rezultate për

forcat

Gazetari paralajmëron pamjet të frikshme: Betejë plumbash mes Çapjave dhe policisë (VIDEO) Gazetari Aran Hoxha ka bërë një paralajmërim për publikimin e një videoje të frikshme. I ftuar në "RepolitiX", Hoxha
Momenti kur forcat serbe largohen nga Kosova me "bisht ndër shalë" (VIDEO) Sot janë mbushur 20 vjet që nga përfundimi i sulmeve të NATO-s kundër Serbisë. Më 12 qershor të vitit 1999, në Kosovë
Kur shqiptarët i puthnin këmbët ushtarëve të KFOR-it sapo hynë në Kosovë (VIDEO) Kosova po bëhet gati për të festuar 20-vjetorin e çlirimit nga forcat serbe. 12 Qershori, njihet si dita e çlirimit t
Foto gënjeshtra, reagojnë mediat serbe Fotografia që e ka publikuar dje deputetja e PDK’së, Flora Brovina, të një gruaje kosovare që është dhunuar nga forcat s
I riu qëllon veten dhe mbyllet në banesë, forca të shumta policie shkojnë ta nxjerrin Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Patos të Fierit, ku një person i indentifikuar si Zhan Xhelaj 30 vj
Godet veten me thikë dhe mbyllet në banesë 30-vjeçari, policia e nxjerr pas 3 orës Një 30-vjeçar në Patos, në kushte depresioni, ka dëmtuar veten me thikë në gjoks dhe pjesë të tjera të trupit. Ngjarja k
Çfarë janë bombat molotov dhe kur u përdorën fillimisht Nga Artan Hoxha Meqe sot pasdite jemi para nje proteste kombetare te njoftuar nga opozita, dhe ne protesten e
Anti-terrori blindon Gjirokastrën, ekstremistët grekë pritet të përkujtojnë Kacifan Sot në fshatin Bularat të Dropullit do të zhvillohet një ceremoni përkujtimore me rastin e 6 muajve të vrasjes së ekstre
Të gatshëm të flijohen për diktatorin Kim Yong, këto janë forcat speciale koreane (FOTO LAJM) Ndërsa tensionet me Amerikën po rriten gjithnjë e më tepër, Kim Jong Un shfaq trupat e tij speciale si një provë force k
Nuk është film, këto janë forcat e rrezikshme speciale (FOTO LAJM) Mund të duken si pamje të një ndonjë filmi aksion, por në të vërtetë janë pamje reale nga stërvitja e forcave speciale u
Forcat e Armatosura hedhin në erë pallatin 5-katësh në Poliçan (FOTO LAJM) Xhenierët e Forcave të Armatosura kanë bërë një ndërhyrje në një pallat 5-katësh në Poliçan duke e rrafshuar brenda seko
Shpëtohet gomonia me 50 emigrantë nga Forcat e Armatosura (VIDEO) Anija “Butrinti”, e Forces Detare, me mision ne detin Egje, gjate patrullimit ne zonen e saj te operacionit, mbremjen e
Dalin pamjet: Si e rrethuan Rinasin Forcat Speciale të ushtrisë (FOOT LAJM) Forcat Speciale të ushtrisë janë vendosur në pjesën e jashtme të aeroportit të Rinasit që prej mbrëmjes së djeshme pas n
ELITA/ Forcat Speciale në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni (FOTO LAJM) Njësitë Speciale janë ajka e policive. Janë forcat që përballen me rrezikun më të lartë dhe të aftë të përballen me ato
FAKTET/ A organizoi Olta Xhaçka një puç ushtarak pas grabitjes në Rinas? Ministria e Mbrojtjes Olta Xhaçka deklaroi mbrëmë publikisht se do të rrethonte aeroportin e Rinasit ushtri për shkak se
Shpërthen Balliu: Forcat Speciale nuk kanë b*yth Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu i pranishëm në protestën e banorëve të Astirit ka vijuar të hedhë akuza ndaj qeverisë R
10 mijë policë janë gati për reagim nëse Anglia del pa marrëveshje Më shumë se 10 mijë trupa, të trajnuar për ndalim të trazirave, mund të mblidhen brenda 24 orëve përgjatë gjithë Britani
Serbët humbjen në Koshare e dokumentojnë me film Në Serbi vazhdon glorifikimi i humbjeve serbe dhe krijimi i miteve për to. Ky është stili i mbijetesës historike të Serb
Kujdes çfarë kërkoni në Google, kështu e pësoi kjo familje Një shkrimtare profesioniste, Michele Catalano, informoi opinionin publik për ngjarjen dhe për atë çfarë ndodhi në të vë
Kërkohet Gjykatë Speciale për ISIS Administrata e udhëhequr nga kurdët në veri të Sirisë ka bërë thirrje për krijimin e një tribunali ndërkombëtar për t’i