999 rezultate për

flamurit

Përkujtohet 21-vjetori i ngjarjeve të përgjakshme në Gostivar, kur shqiptarët u ngritën në mbrojtje të flamurit Ishte 9 Korriku i vitit 1997 kur Gostivari u vu në qendër të vëmendjes së opinionit vendas dhe ndërkombëtar si asnjëherë
Nacionalistët serb djegin flamurin shqiptar (VIDEO) Serbë të shumtë janë mbledhur mbrëmë në rrugët e Zurichut të Zvicrës, pas përfundimit të ndeshjes ndërmjet Serbisë dhe Z
Nuk mjafton goli, Neymar dhuron spektakël (VIDEO) Neymar është një nga lojtarët më të mirë të futbollit dhe këtë ai e ka demostruar edhe në ndeshjen e sotme kundër Kosta
Veprim i turpshëm i Malit të Zi ndaj flamurit shqiptar Subjekti politik Lidhja Demokratike Shqiptare (LDSh) në Mal të Zi ka reaguar pas heqjes së flamurit kombëtar shqiptar ng
Presidentja e Kroacisë: Shesheli të dënohet me burg për shkeljen e flamurit kroat Presidentja kroate, Kolinda Grabar Kitaroviç, deklaroi sot se me skandalin e liderit të Partisë Radikale serbe, Vojislla
Për pjesmarrjen e Spanjës në Samit, rrezikon heqja e flamurit të Kosovës Spanja, nën kryesimin e Mariano Rajoy, nuk do të marrë pjesë në asnjë samit evropian apo në ndonjë samit tjetër ku Kosov
Maqedonasit në Australi do të paditen për djegie të flamurit grek Instituti Australian për Studime Maqedonase (IASM) do t’i paditë organizatorët e protestës anti-greke, të mbajtur javën
Maqedonasit djegin flamurin shqiptar në mes të Shkupit (VIDEO) Protestuesit maqedonas kanë djegur në mes të Shkupit flamurin grek dhe atë shqiptar, duke shfaqur kështu urrejtjen që ka
Shpërthen Matoshi pas rikthimit të flamurit: Zoti i bekoftë shqiptarët kudo që janë Është rivendosur sot flamuri kombëtar tek vendi i njohur si ‘rrethi i flamurit’ në Prishtinë. Pas ndryshimit të sotë
Rikthehet përsëri Flamuri Kombëtar te rrethrrotullimi në Prishtinë (DOKUMENT) Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka akutorizuar ministrin e Administriatës Publike Mahir Yagcilar, për vendosjen
Katër persona të dyshuar për djegien e flamurit të Kosovës shoqërohen në polici Pas publikimit të një video-incizimi në rrjetet sociale, në të cilin shihen disa persona duke e djegur flamurin e Kosovë
Heqja e flamurit kombëtar në Kosovë, reagon ish-ministri Ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj, ka reaguar në lidhje me heqjen e flamurit kombëtar ditën e djeshme në Kosovë.
Veseli shfaqet i gëzuar, asnjë fjalë nuk e thotë për heqjen e Flamurit Kombëtar Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka zgjedhur sot që t’i përçojë dy mesazhe, për 14 shkurtin dhe për 17 shku
Labi reagon për heqjen e flamurit: Qeveritë ndryshojnë por gjaku nuk ndryshon Edhe Labinot Tahiri, deputet nga radhët e Aleancës Kosova e Re ka reaguar rreth ngjarjeve të fundit në kryeqytet për ven
Ish-komandanti i UÇK-së publikon një foto të rrallë për nderimin e Flamurit Kombëtar Në kohën kur debati për flamurin shtetëror të Kosovës dhe atij kombëtar është aktual, edhe ish-komandanti i Ushtrisë Çli
Turpëruese, digjet flamuri i Kosovës në Gjilan Shumë qytetarë janë ndjerë të pakënaqur me largimin e flamurit kombëtar nga Rrethi në hyrje të Prishtinës, veprim që u n
Reagon edhe LDK për heqjen e Flamurit Kombëtar te rrethi Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se LDK e mbështet rivendosjen e Fla
Sot është paralajmëruar protestë për flamurin kombëtar Vendosja e flamurit shtetëror “Te Rrethi” në hyrje të Prishtinës ka ngritur reagime të shumta nga qytetarët, e disa nga
VV: As Haradinaj nuk do ia heqë shqiptarëve dashurinë për Flamurin Kombëtar Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar ndaj zëvendësimit të flamurit kombëtar me atë shtetëror “Te Rrethi”, me urdhër të kryemi
Paralajmërohet protestë Te Rrethi për kthimin e flamurit kombëtar (FOTO) Ndërrimi i flamurit kombëtar me atë shtetëror duket se nuk u ka pëlqyer të gjithë qytetarëve të Kosovës. Pas ndërrimi