999 rezultate për

flamurit

Llabunishtë, ngrihet në 20 metra lartësi flamuri shqiptar Me rastin e Ditës së Flamurit, flamuri shqiptar është ngritur sot në Llabunishtë të Strugës, në një shtizë 20 metra të l
Policia pengon vendosjen e flamurit shqiptar në Kalanë e Shkupit Një incident është shënuar mëngjesin e sotëm në afërsi të Kalasë së Shkupit. Disa të rinj shqiptarë, me rastin e 101-Vje
Maqedoni, shqiptarët festojnë Ditën e Flamurit Edhe shqiptarët në Maqedoni festojnë 101 vjetorin e pavarësisë. Komunat shqiptare kanë organizuar aktivitete të ndrys
Rufi Osmani uron festën e Flamurit Kreu i RKD-së, Rufi Osmani ka uruar gjithë shqiptarët me rastin e 101-vjetorit të Pavarësisë. "Dita e flamurit kombëtar
Të çosh flamurin në Vlorë me makina luksi Nga viti 1912, kur plaku me mjekër të bardhë, Ismail Qemali, me karrocën e tij zbarkoi në qytetin e Vlorës, janë parë ll
Thaçi uron Ramën me rastin e Ditës së Flamurit Kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi përmes një telegraimi uron homologun e tij të Shqipërisë me rastin e
Përkujtohet 101-vjetori i ngritjes së flamurit në Tiranë (FOTO-LAJM) Kryeqyteti i Shqipërisë festoi sot 101-vjetorin e ngritjes së flamurit të pavarësisë. Ceremonia festive u mbajt në vendi
Strugë, nisma flamur maqedonas në çdo shtëpi Një organizatë joqeveritare nga Struga ka kërkuar nga të gjithë banorët maqedonas të kësaj komune të valëvisin nga drita
Çani propozon që shqiponja e flamurit të jetë me një kokë Drejtuesi i emisionit “Zonë e Lirë”, Arjan Çani, propozon që shqiponjës me dy krena t’i hiqet njëra. Gjatë një debati m
Flamuri shqiptar në çdo institucion në Kërçovë Duke filluar nga sot flamuri shqiptar do të përdoret zyrtarisht dhe do të vendoset para objekteve institucionale në Kërç
Turpërohet Welbeck, driblimi më i shëmtuar (VIDEO) Në ndeshjen miqësore kundër yjeve të Tajlandës, të cilën Manchester United e humbi me rezultatin 1-0, talenti i "Djajve
Gostivari përkujton ngjarjet e përgjakshme të '97 Në Gostivar shënon sot 16 vjetorin e ngjarjeve tragjike, kur policia maqedonase në vitin 1997 dhunoi, burgosi dhe vrau s
Katalunja në fanellat e reja të Barçës (FOTO LAJM) Barcelona prezanton uniformat e reja për sezonin e ardhshëm 2013-2014. Kampionët në fuqi të Spanjës kanë publikuar fotot
Nishani nderon Azem Hajdarin me Urdhrin e Flamurit Kombëtar Presidenti i Republikës, Bujar Nishani nderoi sot udhëheqësin e Lëvizjes Studentore të Dhjetorit ’90, Azem Hajdari (Pas
Nishani nderon Adem Jasharin me ‘Urdhrin e Flamurit’ Presidenti Bujar Nishani ka dekoruar sot heroin e Kosovës, Adem Jashari pas vdekjes me ‘Urdhrin e Flamurit’. Gjatë një c
Këshilli Kombëtar Shqiptar në Bujanovc reagon ndaj heqjes së flamurit kombëtar Këshilli Kombëtar Shqiptar në Bujanovc ka shprehur shqetësimin për heqjen e flamurit shqiptar nga ndërtesa e këtij organ
Strugë, komuna s'lejon ngritjen e flamurit maqedonas Banorët maqedonas të fshatit Misleshovë të Strugës kanë protestuar kundër vendimit të inspektoratit komunal për ndërtimt
Clinton mesazh Nishanit: Urdhri i Flamurit, nder i madh për mua Presidenti i Republikës, Bujar Nishani ka marrë një mesazh nga Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Rodham Clinton. K
Përleshje katolikë-protestantë, plagosen 29 policë 29 policë kanë mbetur të plagosur në përleshjet midis protestantëve dhe katolikëve në kryeqytetin e Irlandës së Veriut,
Djegja e flamurit, Partia Civile: Maqedonasit po i bëjnë "varrin vetes" Partia Civile dhe anëtari i saj Taulant Capa kanë dënuar aktet e dhunës të ndodhura dje gjatë ndeshjes së futbollit Tete