999 rezultate për

fino

Bashkim Fino jep dorëheqje nga Komisioni i Reformës Zgjedhore, ja pse Bashkim Fino është larguar nga Komisioni i Reformës Zgjedhore. Lajmi u bë i ditur ditën e sotme dhe mësohet se në vend t
Kjo është pasuria e presidentit Ivanov Mediat maqedonase së fundmi kanë raportuar mbi pasurinë e presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, e cila është e ndarë
Fino-Bushatit: Me këtë ligj po na bëni pis Projektligjin e propozuar nga ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, që ka të bëjë me "marrëveshjet ndërkombëtare", është k
Bayerni provokon Juven: Ju pret fundi A do të jetë "Allianz Arena" etapa e fundit e rrugëtimit të Juventusit në Champions për këtë sezon? Bayerni ka vendosur
Si ta definojmë se çka është politikë ditore? Nga Jakup Krasniqi - Akademia e Shkencave dhe e Arteve të Kosovës paska thënë: “Nuk do të përfshihet në diskutimet e pol
Misteri i pyllit të "shtrembër" në Poloni (FOTO LAJM) Në veri të Polonisë ndodhet pyelli "Gryfino", i cili padyshim mund të thuhet se ngjason me një vend magjepsës. Ndryshe k
Fino: Kreut të PS t'i konfirmohet mandati kur fiton zgjedhjet parlamentare Deputeti socialist, Bashkim Fino u shpreh se përfshirja në statutin e PS-­së të nenit që i jep automatikisht mundësinë k
Fino: S'ka nevojë të bëhen ndryshime në qeveri Bashkim Fino ka deklaruar se kabineti po përmbush si duhet programin qeverisës dhe se nuk ka nevojë për ndryshime në të.
Fino: Nuk ka zgjedhje të parakohshme Deputeti socialist Bashkim Fino është shprehur sot se aleanca mes dy forcave më të mëdha të koalicionit po shkon shumë m
I vdes shoqja e ngushtë, adopton katër vajzat e saj (FOTO LAJM) Ky është një gjest që është i vështirë të bëhet nga kushdo. Laura Ruffino ishte shoqe me Elizabeth Diamond, një person q
Ja batutat thumbuese të Ndokës e Finos për Merkel Mjaft batuta janë hedhur dje në Komisionin e Ligjeve, ku u janë kërkuar deputetëve që të hiqnin makinat para Kryesisë së
Zbardhet mbledhja e PS-së, Fino dhe Ruçi debatojnë për marrëveshjen me LSI-në Negociatat me LSI-në kanë lenë të pakënaqur brenda grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Ndarja e zonave me LSI-në,
Axurr dhe jeshil, ja fanellat e reja të Inter e Juventus (FOTO LAJM) Nike ka prezantuar uniformat e treta të Interit dhe Juventusit. Të dy klubet e famshme kanë zgjedhur ngjyra të çelura. Z
LG prezanton serite ekonomike LG prezantoi një duo smartphonesh te serise L. Vetëm me 3G , LG L Fino dhe L Bello do të ekspozohen nga prodhuesi Korean
LG prezanton dy smartfonët e saj më të rinj LG lancon dy modelet e smartfonëve të rinj LG Fino dhe LG Bello të shënjestruar për tregun e telefonëve 3G. LG Fino përm
Agreement with EBRD approved The Laws Commission approve today the agreement with the European Bank for Reconstruction and Development for the projec
Fino i zhgënjyer nga rezoluta e opozitës për reformën Deputeti i partisë Socialiste Bashkim Fino, bashkëkryetar i komisionit për reformën territoriale është shprehur sot i zh
Reforma territoriale, mazhoranca lë derën hapur për opozitën Kryetari i komisionit për reformën administrative Bashkim Fino u shpreh sot se mazhoranca po pret pjesëmarrjen e opozitë
Pas takimit "sekret" Rama-Fino, shtyhet reforma territoriale për të pritur PD Kuvendi miratoi shtyrjen deri më 31 korrik 2014 të afatit të punës së komisionit të posaçëm për reformën administrativo
Reforma territoriale, Edi Rama takim kokë më kokë me Bashkim Finon Kundërshtimet gjithnjë e në rritje për reformën e re administrative kanë bërë që Kryeministri Edi Rama të zhvillojë një