999 rezultate për

festa

Festa e Pavarësisë, motoristët "pushtojnë" Sheshin e Flamurit Edhe pse pandemi, përgjatë orëve ka vijuar në Sheshin e Flamurit festa e 108-vjetorit të Pavarësisë, ku përpos familjarë
Gjermania shtrëngon masat, "luftë për të shpëtuar” festat e fundvitit Kancelarja gjermane Angela Merkel bisedon të mërkurën me shefat e landeve për masat që duhen marrë për festat e fundviti
Amerikanët shtrohen në festa, nuk duan t'ja dinë për pandeminë Dhjetëra miliona amerikanë pritet të mblidhen me familjen dhe miqtë këtë javë, pavarësisht paralajmërimeve nga zyrtarët
4 shenjat më me fat të horoskopit, gjatë sezonit të festave Sipas yjeve, Babagjyshi nuk do të jetë i vetmi që vjen këtë sezon festash. Astrologët parashikojnë që dhe një fat më i m
Si ta zbukurojmë tavolinën për festa? Ja disa ide te bukura nga te cilat mund te merrni frymëzim dhe te zbukuroni bukur tavolinën për festa për te pritur miqt
Jetoni larg njerëzve që doni? Disa këshilla për të mos i përjetuar keq festat Bota është ende para një pasigurie të madhe dhe pritja bëhet më e madhe.Biletat e avionit janë gjëja më e rallë që mund
Qeveria merr vendimin për kthimin në karantinë, populli anglez shkatërron furgonat e policisë Nga një kontroll i policisë Britanike në Bristol u zbuluan disa klube te natës të jashtligjshme që kishin organizuar fes
Artan Hoxha bën paralajmërimin e fortë: Na presin 4 muaj ferri! Gazetari Artan Hoxha ka komentuar ndalimin e qarkullimit në ish-sheshin Shqiponja duke paralajmëruar 4 muaj ferri në kry
Halloween në kohë pandemie, si do organizohet festa nën kërcënimin e Covid-19 (FOTO LAJM) Qendra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ofroi udhëzime të përgjithshme për festimin e Halloween-it nën kërcë
Arbana dhe Dielli dalin nga spitali, në shtëpi i pret festa më speciale (FOTO LAJM) Dy ditë më parë, moderatorja e njohur Arbana Osmani dhe regjisori Eduart Grishaj u bënë prindër të një vogëlushi, të cil
Trump sulmon Bidenin në pikën e "dobët": Ai do anulojë festat e fundvitit Në serinë e gjatë të sulmeve të Trump ndaj Biden shtohet dhe akuza se ai do të anulojë festat: “Nën mbylljen e vendit të
Lori Hoxha ndan pamjet nga festa speciale e ditëlindjes: Mbijetova 9862 ditë (FOTO LAJM) Ditën e sotme, trashëgimtarja e “Top Channel”, Lori Hoxha, ka mbushur 27 vite nga ardhja e saj në jetë. E para që e u
Nuk pyet për Covid-19, vajza e Donald Trump festë të "shfrenuar" për ditëlindje (FOTO LAJM) Vajza e Donald Trump, Tiffany, ka festuar së fundmi ditëlindjen e saj në një festë gjigande. Festa u realizua në Mia
Kthjellohet qielli, nis "festa" në Azerbajxhan: Dronët po bëjnë kërdinë në betejë Përmirësimi i kushteve atmosferike ka bërë që ushtria azere të riktheje në front dronët me raketa, të cilët gjatë javës
Thyen disiplinën te festa e fejesës së Odise Roshit, Reja përjashton nga Kombëtarja 5 lojtarë Shqipëria ka programuar miqësore më 7 tetor me skuadrën e Armenisë, teksa pavarësisht trazirave në këtë vend nuk ka ende
Halloween në kohë pandemie, si do organizohet festa nën kërcënimin e Covid-19 (FOTO LAJM) Të martën, Qëndra për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ofroi udhëzime të përgjithshme për festimin e Halloween-i
E ftoi në ditëlindje, por ai e qëlloi: Detaje nga festa e shfrenuar e Rexhep Gjelit Detaje të reja zbardhen nga plagosja e Rexhep Gjelit që ndodhi mbrëmjen e djeshme në zonën e ‘’5 Majit’’ në kryeqytet.
Ronaldo "Fenomeni": Perez punësonte staf të sigurimit për të ndaluar festat e mia, por unë i dribloja dhe ata Ronaldo u bashkua me Real Madridin më 2002 dhe ndërsa ai ishte një talent i jashtëzakonshëm, ai gjithashtu shijoi një më
Nesër festa e pavarësisë, ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedonisë së Veriut Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se nesër (e martë) është ditë jo pune për të gjithë qytetarët në vend,
Me look ndryshe, Bebe Rexha ndan pamjet nga festa madhështore e ditëlindjes (FOTO LAJM) Bebe Rexha ka festuar 31-vjetorin në një festë të këndshme në shtëpinë e saj. Këngëtarja shqiptare ka publikuar vetëm