999 rezultate për

festa

Receta e preferuar e festave, si të gatuajmë panetone Gjithnjë e më tepër, festat e fundvitit nuk mund mendohen pa një copë panetone (nga italishtja panettone). Meqë jemi në
Cilat ngjyra për thonjtë mund të përdorim në këtë sezon para-festave? (FOTO LAJM) Edhe pse i ftohti ka ardhur jemi akoma pak larg të kuqes së gjakut, tipike për festa. Pra, duhet diçka para-festive.
Kujdes me ëmbëlsirat gjatë festave, si të kuptoni a vuani nga diabeti Diabeti është një nga sëmundjet nga e cila preket një pjesë e mirë e popullsisë sonë. Në fakt ka disa lloje diabeti: tip
Atmosferë festash, brenda super rezidencës së miliarderes Kiley Jenner (FOTO LAJM) Në çdo rast feste, Kylie Jenner, vjen me diçka të veçantë dhe shumë kreative. Ndërkohë për miliarderen e re, kjo është p
Festa e lojtarëve të M’gladbach kur panë se Interi barazoi me Shakhtarin (VIDEO) Futbollistët e Borussia M’gladbach gjetën kohë pak minuta për të ndjekur ndeshjen që zhvillohej në Milano mes rivalëve t
Atmosferë festash, brenda shtëpisë së Irës dhe Gaz Pajës (FOTO LAJM) Festat kanë trokitur edhe në shtëpinë e çiftit të njohur të showbiz-it, aktorit Gaz Paja dhe partneres së tij Ira Seferi
E kuqe dhe jeshile? Historia që fshihet pas ngjyrës së festave Nuk është se një ditë, ngjyra e kuqe dhe e gjelbër u shpallën ngjyrat e Krishtlindjeve. Ka një histori të gjatë dhe
Era e fortë rrëzon bredhin e festave në Kolonjë Ditën e sotme vendi është perfshirë nga një erë e fortë në orët e pasdites, gjë e cila ka shkaktuar incidentin e parë në
Melania "sjell festat" në Shtëpinë e Bardhë, ndez dritat e pemës Melania Trump ka ndezur dritat e pemës së Krishtlindjes në Shtëpinë e Bardhë. “Faleminderit shumë të gjithëve dhe Kri
Atmosferë festash, Kida zbulon pamje nga shtëpia e saj moderne (FOTO LAJM) Festat kanë trokitur edhe në shtëpinë e këngëtares së njohur Kida, e cila së fundmi ka ndarë me ndjekësit atmosferën e s
Astrologia Meri Gjini: Shenjat me probleme për festat e fundvitit Astrologia Meri Gjini ka bërë parashikimin e horoskopit për muajin dhjetor, ku theksoi që disa shenja do ta ndjejnë vërt
Festat e fundvitit, rregullat që do të ndiqen Mënyra sesi shqipëtarët do t’i festojnë këto festa fundviti do të varet nga mënyra sesi do të jetë situata epidemiologji
Brenda shtëpisë së Gentës dhe partnerit të saj turk, si erdhën festat (FOTO LAJM) Prej disa kohësh, këngëtarja Genta Ismajli po jeton përrallën e saj të dashurisë me partnerin turk, Usta. Ata s’bëjnë
Atmosferë festash, Nora Istrefi zbulon pamje nga shtëpia e saj moderne (FOTO LAJM) Këngëtarja Nora Istrefi i është bashkuar listës së personazheve “të paduruar”, të cilët e kanë nxjerrë më herët pemën e
Evropa zbut masat anti-Covid për festat e fundvitit Duhet theksuar se në Itali, nga e diela tre zona të kuqe infektimi u shpallën si zona portokalli. Kjo lidhet me uljen e
Postimi emocionues nga Newell's Old Boys që bëhet viral në rrjetet sociale pas festës së Messit (VIDEO) Lionel Messi ka shënuar një gol të bukur ndaj Osassunës, por festa e tij ishte madhështore. Argjentinasi e hoqi fanel
Festat mbërritën në shtëpinë e Borës dhe Donaldit, atmosfera s'mund të ishte më epike (FOTO&VIDEO) Festat kanë trokitur edhe në shtëpinë e moderatores Bora Zemani, e cila s’ka duruar më gjatë dhe e ka vendosur pemën e K
Festa e Falënderimeve, Fauci parashikon rritje të madhe të rasteve me koronavirus Shtetet e Bashkuara mund të shohin “rritje të madhe” të rasteve të koronavirusit ndërsa njerëzit kthehen në shtëpi nga f
Festat e Nëntorit, ujëvara e Niagarës ndriçohet kuq e zi (FOTO LAJM) Me rastin e festave të Nëntorit, ambasadori shqiptar në Kanada, Ermal Muca ka ndricuar me ngjyrat kuq e zi ujëvarën e Ni
29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga pushtimi fashist italian e gjerman Sot shënohet 29 Nëntori, festa e Çlirimit të Shqipërisë nga forcat fashiste italiane e gjermane. Gjatë Luftës së Dyt