999 rezultate për

fakti

Edi Rama zhvishet në ambientet e Partisë Socialiste, ja kush ia nxorri “sekretin” (VIDEO) Politika përveç debateve, prodhon edhe momente gazmore, ku zyrtarët ‘lirohen’ nga kostumi zyrtar. Emisioni “Kjo javë”
Blushi flet për takimin me Metën: Basha refuzoi mocionin për rrëzimin e Ramës Kryetari i LIBRA-s, Ben Blushi ka dhënë detaje për tryezën e mbledhur sot nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta. Blushi tha pas
UEFA zbulon formacionin e javës, dominon Juventus me 5 lojtarë (FOTO) Çerekfinalet e Ligës së Kampioënve kanë dhënë verdiktet e ndeshjeve të para, teksa UEFA tashmë ka publikuar dhe formacio
Kosova publikon listën, më në fund dhe Besart Berisha (FOTO) Kosova ka publikuar ditën e sotme listën për përballjen me Islandën në Shkodër në një ndeshje te vlefshme për kualifikue
Skandal në Maqedoni, gjest anti-shqiptar në mes të fushës (VIDEO) Në ndeshjen e djeshme të Ligës së Parë të Maqedonisë mes Pobedës dhe Shkupit, e zhvilluar në Mogilla, ka ndodhur një inc
"Ah si nuk kam një grusht të fortë..", fjalimi që ekzaltoi protestuesit para Kryeministrisë (VIDEO) Gjatë protestës së opozitës u zhvilluan disa fjalime nga ekspertë të fushave të ndryshme, të cilët theksuan faktin se të
"Shqiptarët duhet të mësohen me faktin se janë pakicë" Eftim Kletnikov nga Manifesti i Maqedonisë, gjatë një interviste në "TV Nova", ka thënë se platforma e partive shqiptare
FAKTI/ E dini sa zgjat realisht një ndeshje? Do të habiteni ... (FOTO) Kampionati spanjoll është ai që ka kohën efektive më të ulët në fushën e lojës, nga 5 kampionatet më të rëndësishme të E
Provokon Daçiç: Haradinaj tregon nëse është legale vrasja e serbëve apo jo Ministri i jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç, ka thënë rasti i ish-komandantit të UÇK'së, Ramush Haradinaj është test për E
Dietologët hedhin poshtë faktin që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës Dietologët dhe mjekët gjatë gjithë kohës kanë mbështetur idenë që mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por si
Facebook sjell një risi të re dhe ajo mund t’ju pasurojë! Jeni të fiksuar pas rrjeteve sociale dhe këtë pasion e keni kthyer në një biznes fitimprurës? Nëse po, atëherë vjen
PSG ofertë bombastike për yllin e Arsenalit PSG pas blerjes së Draxler, nuk di të ndalet dhe tenton të bëjë një tjetër afrim të madh. Bëhet fjalë për sulmuesin kili
Kur majmunët shkrepin selfie ashtu si njerëzit (FOTO LAJM) Majmuni, i konsideruar si paraardhësi i njeriut, padyshim që është i ngjashëm me njeriun, më shumë se çdo specie në rru
Ristani kërkon dorëheqjen e Ballës, Meta: Letrën do e shoh me vemëndje (FOTO LAJM) Sot Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani, i dërgoi një letër Kryetarit të Kuvendit, Ilir Meta, ku kërkon dorëheq
Rama ngre zërin për punësimin: Janë 27 mijë vende të lira (VIDEO) Kryeministri Rama u ndal sot edhe tek punësimi, ndërsa hodhi akuza mmi qeverinë e vjetër dhe lëshuar një mori akuzash. S
UEFA publikon formacionin e javës në Champions (FOTO) Faqja zyrtare e Ligës së Kampionëve ka publikuar formacionin më të mirë të ndeshjeve të 5-ta në grupe. Dominues ësht
Basha: Hapja faktike e negociatave do bëhet me PD, s'do lejojmë drejtësi të kapur nga Rama Kreu i PD-së, Lulzim Basha, ka përshëndetur rekomandimin e PE-së për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Pas mbledhjes s
Ahmeti: Fakti që Zaev ka thënë në një tubim “Mirdita” në shqip, nuk e bën më të mirë se Gruevskin “Përfaqësimi i shqiptarëve në Maqedoni mendoj se është nën nivel dhe ka degraduar tej mase. Kjo situatë e shqiptarëve
Shtypi nënën e dy fëmijeve, tre akuzat e prokurorisë që fundosnin Memollarin Prokuroria ka përfunduar hetimet për Andrea Memollarin, i cili shtypi me makinë nënën e dy fëmijëve mesditën e 13 korrik
Veseli: Krenaria shqiptare na ndihmon shumë Mbrojtësi i Empolit dhe kombëtares shqiptare, Frederik Veseli në një intervistë për një media lokale, “Il Tirreno (Edizi