1414 rezultate për

evropian

Tahiri: Dialogu nė Bruksel ėshtė model pozitiv pėr rajonin Zėvendėskryeministrja e Kosovės Edita Tahiri, e cila udhėheq delegacionin e Kosovės pėr zbatimin e marrėveshjes sė Bruks
Kėrkohet dėrgimi i njė misioni nė Ukrainė i ngjashėm me EULEX Britania e Madhe, Polonia dhe Suedia kanė kėrkuar nga Bashkimi Evropian qė tė dėrgojė njė mision tė pėrbashkėt civil pėr
KE do tė krijojė njė grup mbėshtetės pėr Ukrainėn Komisioni Evropian pritet qė tė krijoj njė grup mbėshtetės pėr Ukrainėn pėr tė koordinuar pėrkrahjen nga shtetet anėtare
“Shuplakė” nga Komisionerja Cecilia Malmstrom Komisionerja Cecilia Malmstrom i ka dėrguar njė pėrgjigje eurodeputeteve Ulrike Lunacek dhe Tanja Fajon nė lidhje me kėr
Ēitaku: Kriteret pėr liberalizimin e vizave janė pėrmbushur Ministrja e Integrimeve Vlora Ēitaku ėshtė shprehur se liberalizimi i vizave mė tepėr ėshtė njė vendim politik sesa pėrm
Deputetė tė Kosovės zhvillojnė takime nė Bruksel Delegacioni i Komisionit pėr Punė tė Jashtme tė Kuvendit tė Kosovės, i kryesuar nga Albin Kurti, po zhvillon njė vizitė
Dita Ndėrkombėtare e Romėve Sot ėshtė Dita Ndėrkombėtare e Romėve. Pėrveē festimit tė kulturės rome, kjo ditė ka pėr qėllim tė rrisė vetėdijen me ēė
Posselt: Do tė pėrpiqemi t’i heqim vizat pėr Kosovėn kėtė vit Eurodeputeti Bernd Posselt, anėtar i Komitetit pėr Politikė tė Jashtme nė Parlamentin Evropian dhe i Delegacionit pėr Sh
Gjosha vizitė zyrtare nė Athinė Ministrja e Integrimit Evropian, znj. Klajda Gjosha niset sot pėr njė vizitė zyrtare nė Athinė. Gjatė kėsaj vizite, Mini
Ēitaku takon katėr kryetar tė komunave Ministrja e Integrimit Evropian, Vlora Ēitaku, ėshtė duke vazhduar takimet me kryetarėt e komunave tė Kosovės pėr koordi
'AP': Tribunali pėr UĒK-nė nis punėn vitin e ardhshėm Tribunali pėr krimet e luftės nė Kosovė do tė nisė punėn vitin e ardhshėm. Agjencia amerikane e lajmeve "Associated
Meta: Rugova realizoi aksione ndėrkombėtare pwr ēėshtjen e Kosovės Kryetari i Parlamentit tė Shqipėrisė, Ilir Meta, i shoqėruar nga delegacioni qė e shoqėron, ka bėrė homazhe tek varri i
EULEX do tė ketė kompetenca ekzekutive edhe pėr dy vite EULEX nuk do tė jetė mision kėshillues, siē ka insistuar Qeveria e Kosovės, por do tė ketė kompetenca ekzekutive edhe pė
Nga 2015-ta nuk ka mė roaming brenda BE-sė Parlamenti Evropian ka miratuar sot pėr heqjen e shėrbimit roaming brenda BE-sė. Pagesa roaming, pėr telefonatat dhe
Bashkimi Evropian heq vizat pėr shtetasit e Moldavisė Parlamenti Evropian ka miratuar vendimin pėr lėvizjen e lirė tė qytetarėve tė Mojdavisė drejt vendeve tė Bashkimit Evrop
Thaēi: Qėndrimi ndaj Ukrainės ėshtė i njėjtė me SHBA-nė e BE-nė Menjeherė pas vizitės nė Qendrėn pėr Mbrojtje tė Grave dhe Fėmijėve nė Prishtinė, Kryeministri i Kosovės Hashim Thaēi ės
Meta vlerėson kontributin e Danimarkės pėr Kosovėn Kryetari i Parlamentit tė Danimarkės z. Mogens Lykketoft, shtroi njė darkė zyrtare me rastin e vizitės sė Kryetarit tė K
Gabriel: Mbėshtetje Shqipėrisė dhe qeverinė e kryeministrit Rama pėr integrimin evropian Nė kuadėr tė axhendės zyrtare tė planifikuar nga Kryeministrit dhe qeverisė gjermane, Rama zhvilloi takim me Sigmar Gabr
Danimarka ofron mbėshtetje pėr integrimin evropian tė Shqipėrisė Kryetari i Parlamentit tė Danimarkės z. Mogens Lykketoft shprehu sot mbėshtetjen e Danimarkės pėr procesin e zhvillimi
“Pėrgjimet” janė kusht pėr liberalizimin e vizave Kosovės i ėshtė kėrkuar nga Komisioni Evropian qė Ligjin pėr pėrgjimin e telekomunikimeve mos ta hartojė Ministria e Pun
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.