999 rezultate për

evropian

BE sërish kundër ushtrisë, SHBA pro Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, e ka vlerësuar historik miratimin e ligjeve për formimin
Studentët evropianë mbështetin studentët shqiptarë (FOTO LAJM) Unioni Studentor Evropian qëndron në krah të studentëve shqiptarë. Në një deklaratë të publikuar sot, ky Union thekson s
Hahn: Jemi të pafuqishëm për të ekstraduar Gruevskin Eurokomisari për Zgjerim, Johanes Han sot në mëngjes para fillim të Këshillit të ministrave për Punë të Jashtme të BE-së
Britania nëse dëshiron mund ta anulojë daljen nga BE Gjykata Evropiane e Drejtësisë ka deklaruar se Mbretëria e Bashkuar ka të drejtë që ta anulojë daljen e vendit nga Bashk
Shqipëria në "top listën" e keqe të shteteve evropiane për aksidentet Rrugët në Shqipëri vrasin më shumë se në çdo vend tjetër të Europës, së bashku me Bosnjën dhe ish shtetet e Bashkimit So
Media evropiane nxjerr shqiptaren që do të pushtojë Evropën vitin e ardhshëm (FOTO LAJM) Era Istrefi është një nga këngëtaret më të njohura në botë. Ylli me origjinë shqiptare performoi këngën zyrtare për Kupë
LDK ia përmend Haradinajt si i bllokoi vizat, kërkon dorëheqjen LDK ka kërkuar dorëheqjen e kryeministrit pasi sipas saj shkatërroi ëndërrën e qytetarëve për liberalizimin e vizave.
Apostolova: Hahn është i qartë, po thyeni ligjet ndërkombëtare Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka thënë se mesazhi i Komisionerit Evropian për Zgjerim, Johannes
Opozita hungareze e quan Gruevskin kriminel, kërkon të ekstradohet Tre parti opozitare hungareze nëpërmjet një letre të hapur kërkojnë që ish kryeministri Nikolla Gruevski të ekstradohet
Mblidhet Këshilli i BE-së, injorojnë shpresën e popullit të Kosovës Premtimet e institucioneve të Kosovës kanë qenë që në takimin e fundit të Këshillit të Ministrave të Bashkimit Evropian
Hahn suprizon Serbinë Komisioneri Evropian për Zgjerim, Johannes Hahn para se të vijë në Prishtinë do të qëndrojë në Beograd për të biseduar m
BE jep 12 mijë bileta falas, mund të përfitojnë edhe shqiptarët me nënshtetësi evropiane Komisioni Europian njoftoi sot se të rinjve europianë të moshës 18 vjeç do tu ofrohen 12 000 bileta udhëtimi verën e ard
Parlamenti Europian bën kërkesën e papritur për vdekjen e Kacifas Edhe pse kanë kaluar një muaj që nga vrasja e terroristit grek, Kostandinos Kacifas, kjo çështje është rikthyer në vëmen
PE merr vendimin e madh për Maqedoninë Me përjashtim të disa votave ekstremiste nga Greqia dhe Bulllgaria, shumica e eurodeputetëve mbrëmë në debatin para voti
Evropianët sot diskutojnë për Shqipërinë dhe Kosovën Anëtarët e Parlamentit Europian në Bruksel kanë kushtuar një pjesë të sesionit plenar të sotëm për të diskutuar rezoluta
Mogherini telefonatë Thaçit: Taksa e komplikon situatën Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politikë të Sigurisë, njëherësh Nënkryetare e Komisio
Nga Putin tek Trump, mesazhet e urimit për Pavarësinë e Shqipërisë Me rastin e 106-vjetorit të Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka marrë mesazhe të
Atmosferë lufte, avionët evropianë dhe amerikanë ngrihen për Rusinë Sulmi i para disa ditëve i Rusisë ndaj tre anijeve të Ukrainës dhe kapja e tyre dhe ekuipazhit ka shqetësuar SHBA-në dhe
Rama, kundër Serbisë dhe BE-së: What the fuck? (VIDEO) Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë fjalimit të tij në mbledhjen e përbashkët të qeverive shqiptare ka sulmuar me f
Sela i bën thirrje Hungarisë: Na jepni Gruevskin Lideri i partisë opozitare shqiptare në Maqedoni, Ziadin Sela në një intervistë për median ndërkombëtare “EUObserver”, k