999 rezultate për

europa

Atletico Madrid fiton ndaj Arsenalit dhe kualifikohet në finalen e Europa Leagues (VIDEO) Atletico Madrid është finalistja e parë në kompeticionin UEFA Europa League. Madrilenët kanë mposhtur Arsenalin e We
Kjo është ajo çfarë Europa duhet të mësojë nga Shqipëria Konferenca e organizuar ditën e sotme mes komuniteteve fetare shqiptare, teologëve, si dhe trupitdiplomatik në Shqipëri
UEFA tremb tifozët e Marseilles me Valon Berishën Valon Berisha sot do të paraqitet për klubin e RB Salzburg, në ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales në Europa League, nda
Vidhet trofeu i Europa League Trofeu i Europa Leagues teksa po bënte në një tur promocional në Meksikë, sipas mediave meksikane është vjedhur gjatë tr
Gattuso e pranon se Milanit të tij po i mbarojnë objektivat Gattuso është i vetdijshëm se Milani ka pak shanse për tu kualifikuar për në Champions League pas brazimit të mbrëmshëm
Cana komenton situatën e Lazios pas eleminimit nga Europa League Lorik Cana foli për “Radio Incontro Olympia” për të gjitha çështjenqë e prekin sot Lazion. Ai e fillon me eleminimin nga
FSHF gënjeu, UEFA nuk do t’i japë paratë e premtuara Tiranës Klubi i Tiranës ka pësuar një goditje të rëndë financiare. UEFA i ka anuluar paratë që do merrte si shpërblim për pjesëm
LIVE/ Shorti i Champions League dhe Europa League Pask pak pritet të fillojë hedhja e shortit për çiftet e Champions League. Përcaktohen përballjet në Europa Leagu
Finale e parakohshme në gjysmëfinale të Europa Leagues Sapo është hedhur shorti i Uefa Europa League dhe dhe ka përcaktuar një finale të parakohshme. Ekipi i Arsen Wenger n
Wenger dëshiron të bëjë atë që bëri United, me Europa Leaguen të kapë Championsin Arsene Wenger ka folur pas kualifikimit të Arsenalit në gjysmëfinale të Ligës së Evropës, pasi barazoi 2-2 në ndeshjen k
Salzburgu i Valon Berishë arrin një rekord të madh në Europa League Salzburgu i mesfushorit kosovar, Valon Berisha ka thyer një rekord interesant në Europa League Sipas statistikave të
Arsenali "poker" CSKA Moskës në Emirates Stadium (VIDEO) Arsenali ka arritur të fitojë sonte ndaj CSKA Moskës me shifrat e përgjithshme 4-1 në "Emirates Stadium", ndeshje e vlef
Duel shqiptarësh, Strakosha sfidon Berishën, formacionet zyrtare: Lazio - Salzburg Dy shqiptarë do të luajnë sonte kundër njëri-tjetrit në kompeticionin e UEFA Europa League. Lazio dhe Salzburg përba
Formacionet zyrtare: Atletico Madrid - Sporting Sonte në Europa League do të kemi një derbi iberik mes Atletico Madridit dhe Sporting Lisbonës. Madrilenët duan me p
U helmua në mënyrë misterioze, ish-presidenti tregon çfarë ndodhi Ish-presidenti ukrainas Viktor Yushchenko shpreson se Europa do të hapë sytë përpara kërcënimit që buron nga Rusia pas h
Dalipi: Objektivi ynë është Europa Trajneri i Partizanit, Klevis Dalipi, u shfaq i lumtur me fitoren ndaj Kamzës, që konfirmoi Partizanin një ndër rivalët
Fenomeni i rrallë, Europa lindore mbulohet nga "Dëbora portokalli" (FOTO LAJM) Një fenomen i rrallë ka ndodhur në Europën lindore, ku Rusia, Bullgaria, Ukraina, Rumania dhe Moldavia janë prekur nga r
Miliona vetura nga Gjermania vijnë në Maqedoni Periudhën që vjen pritet rritje e importit të veturave dizel nga Europa meqë Gjermania ka dhënë leje që vetë kryetarët e
Makinat gjermane ne naftë mund të pushtojnë Ballkanin Perëndimor Periudhën që vjen pritet rritje e importit të veturave dizel nga Europa meqë Gjermania ka dhënë leje që vetë kryetarët e
Shorti i Arsenalit në Europa Ligë, plas humori në rrjete sociale “Një fanellë e re” për Arsenalin në Europa Ligë. Arsenali pas shortit i ra të luaj me CSKA Moskën në çerekfinale të E