999 rezultate për

europa

Europa Veriore nën mëshirën e flakëve dhe të nxehtit Autoritetet suedeze bënë thirrje për vigjilencë përballë rrezikut ekstrem për zjarre të reja ndërkohë që afrojnë ditë me
Humbet përsëri, Partizani jashtë Europa Leagues Partizani i thotë lamtumirë Europa Leagues duke u mposhtur përsëri nga Maribori. “Demat e Kuq” u mposhtën ndeshjen e
Barazim i çmendur në "Elbasan Arena", Luftëtari eliminohet nga Europa League Luftëtari është eliminuar nga turi i parë i Europa Leagues. Ventspolis ka barazuar 3-3 në “Elbasan Arena” dhe në këtë
Prishtina i jep fund aventurës në Europa League Prishtina është eliminuar në rundin e dytë kualifikues të Europa Leagues pasi u mposht nga Fola Esch pas penalltive në s
Zbulohet shuma që Laçi do të marrë për kalimin në turin e dytë të Europa Leagues Laçi u kualifikua në turin e dytë të Europa Leagues pasi në minutat e fundit mposhti 1-0 skuadrën e Anorthosis. Një f
Ky është kundërshtari i Laçit në turin e dytë të Europa Leagues Laçi do të luajë në turin e dytë eliminator të Ligës së Europës kundër klubit të madh norvegjez. Ashtu siç ishte par
Kualifikim historik, Laçi kalon në turin e dytë të Europa Leagues Laçi arriti një kualifikim historik sot ndaj Anorthosis. Ashtu siç bëri në verën e vitit 2015, kur ndaj sllovenëve të Ru
Laçi në avantazh, shumë afër kalimit në turin e dytë të Europa Leagues Laçi ka kaluar në avantazh përballë qipriotëve të Anorthosis. Kurbinasit janë shumë pranë kualifikimit për në fazën t
Zbardhet letra nga BE për Ramën, kanë një këshillë për teatrin (FOTO LAJM) Europa Nostra, zëri i trashëgimisë kulturore në 40 vende të Europës i ka shprehur shqetësimin kryeministrit Edi Rama për
Luan ndeshjen e kthimit në Europa League, trajneri i Prishtinës kapet mat në bastore (FOTO LAJM) Prishtina sot luan ndeshjen e kthimit në Europa League kundër ESCH Fola. Trajneri i Prishtinës, Mirel Josa tri orë pa
Tre skuadra shqiptare zbresin sot në fushë për Europa League Mbrëmjen e sotme, është rradha e tre ekipeve shqiptare për të zbritur në fushë për ndeshjet e kthimit të vlefshmë për E
Nëse vjen fundi i botës, miliarderët do të strehohen këtu (FOTO LAJM) Fundi i botës tremb shumë njerëz, por Robert Vicinoi i Vivos Europa e sheh fundin e botës edhe si një biznes. Në këtë m
Për çdo serb, vrasim 100 myslimanë! Fjalët e ashikut të Thaçit që u harruan nga Europa Aleksander Vuciq po thotë gjithçka që Brukseli dëshiron të dëgjojë, për t’ia lehtësuar Serbisë anëtarësimin në Bashkimin
Prishtina kalon turin e parë të Europa Leagues (VIDEO) FC Prishtina shkatërroi me rezultatin e thellë 5-0 ekipin nga Gjilbartari Europa FC në kuadër të fazës parakualifikuese
Publikohen rivalët e Kukësit nëse bie nga Champions League Ndryshe nga vitet e kaluara, kur një ekip që merrte pjesë në raundet parakualifikuese ose kualifikuese të Champions Leag
Pasi përzuri Veliajn, Flamur Noka paralajmëron rëndë Ramën Deputeti i PD-së Flamur Noka ka paraljamëruar sot kryeministrin Rama se çdo gjë do të ndryshojë pas datës 28 qershor.
Luftëtari, Laçi dhe Partizani mësojnë kundërshtarët e mundshëm në Europa League UEFA ka publikuar edhe grupet që janë ndarë për shortin e datës 20 qershor, të vlefshme për raundin e parë eliminator në
UEFA Europa League me pamje të re (VIDEO) Kompeticioni evropian UEFA Europa League ka marrë një pamje krejt të re nga ajo dikurshmja. Me anë të një videoje në
UEFA bënë ndryshime, lajm i mirë për klubet shqiptare Një lajm i mirë për skuadrat Shqiptare në Europa League nuk do të ndeshen me klube që vijnë nga Champions League. UEF
Milionat për skuadrat shqiptare, UEFA rrit shpërblimin për klubet në Europa League Një shumë totale prej 550 milionë euro do të jetë në dispozicion nga UEFA për të gjithë klubet pjesëmarrëse. Ajo çka bie