999 rezultate për

eulex

Zyrtari i EULEX tregon momentin kur Fadil Vokrri pësoi sulmin në zemër Zyrtari i Eulexit, Bengt Persson është personi i parë që i ka dhënë ndihmën Fadil Vokrrit pas sulmit që pati një orë më
EULEX kthehet në ndihmëse për Gjykatën Speciale Sistemi vendor i drejtësisë nuk do të mëvetësohet plotësisht as në këtë qershor. Misioni evropian për sundimin e ligjit
Zeka: Prokurorja e EULEX-it ka bërë marrëdhënie me një politikan Deputeti i Nismës, Milaim Zeka ka çuditur me deklaratat e tij në seancën ku u disktuau për luftën kundër krimit dhe korr
Thaçi ia dorëzon BE-së mbylljen e EULEX, i këshillon të nxjerrin mësime Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka dorëzuar sot tek autoritetet e BE-së letërkëmbimin me Përfaqësuesen
EULEX nuk largohet nga Kosova EULEX do të jetë i pranishëm në Kosovë edhe dy vjet, të paktën. Mësohet se BE-ja tashmë e sheh si punë të kryer vazhdim
Gjermanët: EULEX nga shpresë u kthye në dëshpërim për kosovarët Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri thotë se tani ata edhe vet mund t’i kryejnë këto punë. “Nuk kemi nevojë për një mis
Qeveria përgatitet për largimin e EULEX-it Qeveria e Republikës së Kosovës ka miratuar sot Koncept dokumentin për Dhomën e Veçantë të Gjykatës Supreme. Dhoma e Pos
OVL-UÇK reagon pas akuzave të EULEX-it për mashtrim dhe favore seksuale Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇK-së, inkurajon organet e drejtësisë për vënjen para përgjegjësisë të gjithë ata
Si u zbuluan të zezat e veteranëve Hetimi që EULEX-i ishte dukke e bërë në Mitrovicë rreth një eksplozivi ka sjell deri të zbardhja e veprave të tjera, ku
EULEX ngre aktakuzë ndaj gjashtë personave, janë edhe veteranë të dyshimtë Një prokuror i EULEX-it e ka ngritur një aktakuzë kundër gjashtë (6) të pandehurve. Të pandehurit akuzohen për veprat pe
EULEX e konfirmon: Largohemi më 14 qershor Misioni i Bashkimit Evropian, EULEX i cili mori në duart e tij “frerët” për të forcuar e sundimin e ligjit në Kosovë e
Ministri kërkon largimin e EULEX-it Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se gjatë këtyre shtatë muajve ka pasur një angazhim të madh për sundim t
Tahiri: Kosova nuk ka më nevojë për EULEX Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se gjatë këtyre shtatë muajve ka pasur angazhim të madh në fushën e sund
EULEX-i heq dorë nga gjykimi i vrasjes së dy policëve Disa muaj para përfundimit të mandatit, EULEX-i ka hequr dorë nga procesi gjyqësor ndaj katër të akuzuarve për vrasjen e
EULEX kontrollon aeroportin e Prishtinës për mësuesit e rrëmbyer, mbetet ambasada turke Aeroportin e Prishtinës pak minuta më parë e ka kontrolluar EULEX’i për të vërtetuar se a janë deportuar nga Kosova gjas
EULEX i përgjigjet Serbisë: Policia e Kosovës monitoron territorin e saj “Policia e Kosovës është instanca e parë e ndërhyrjes në të gjitha incidentet e sigurisë në Kosovë." EULEX është duke
Gjykata në Prishtinë ankohet se EULEX po e ngarkon me dosje Njëzet procese gjyqësore i ka dorëzuar Misioni i Bashkimit Evropian për Sundimin e Ligjit (EULEX) te gjyqtarët vendorë n
EULEX komenton transferimin e rastit të Azem Sylës te vendorët Një ditë pasi kryetari i trupit gjykues të rastit të Azem Sylës befasisht njoftoi se ky rast do t’u transferohet vendorë
EULEX transferon rastin 'Toka' në Gjykatën Themelore të Prishtinës Njoftimin e ka dhënë kryetari i trupit gjykues, i cili tha se vendimin e ka marrë menaxhmenti i EULEX. Petko Petkov t
Këthehet nga fillimi për arsye banale gjykimi i rastit të “veturave së EULEX-it” Tre vjet janë bërë që kur ka filluar procesi gjyqësor ndaj 27 aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje, të akuzuar për djegi