999 rezultate për

estonia

Kosova - Estonia, atmosferë fantastike në Prishtinë (VIDEO) Kosova sonte luan ndeshjen vendimtare në parakualifikimet për Botërorin e basketbollit ndaj Estonisë. Tifozët janë pë
Estonia merr sot presidencën e radhës të Bashkimit Evropian "Estonia është një ndër vendet simbolike që ka lënë prapa komunizmin duke u shndërruar në model për rajonin", deklaroi d
Estonia merr më 1 korrik presidencën e BE-së Qeveria e Estonisë publikoi programin e Këshillit Evropian, të cilin do ta drejtojë nga 1 korriku deri më 31 dhjetor të
Estonia dëbon dy diplomatë rusë Autoritetet estoneze kanë dëbuar dy diplomatë rusë nga Estonia, pa dhënë arsyet e marrjes së këtij vendimi. Ky veprim
Estonia akuzon Rusinë për shkelje të hapësirës ajrore Këshilltarja e kryeministrit estonez Kadri Peters njoftoi të premten se aeroplani rus IL-96, i cili po transportonte she
Estonia dhe Lituania zyrtarizojnë praninë e trupave amerikane në vend Dy shtetet baltike, Estonia dhe Lituania, më 17 janar kanë marrë një vendim për rritje të bashkëpunimit ushtarak me Shte
Ky është vendi ku mund të bëheni rezident i BE-së për 100 € Një lajm shumë i mirë vjen nga Estonia, pasi ka nisur programin e¬residency, që lejon të huajt që të kenë si bazë për bi
Ja cilat janë shtetet që konsumojnë më shumë birrë (FOTO LAJM) Kina është shteti ku konsumohet më shumë birrë, por se popullata e shtetit kinez është 1.5 miliardë banorë dhe në konsum
Hoxhaj: Estonia, model për Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në kuadër të vizitës zyrtare në Republikën e Estonis
Estonia ofron mbështetje në proceset integruese Në vazhdën e takimeve intensive prapa kuintave të Asamblesë së Përgjithshme të KB, në New York, presidentja Atifete Jahj
10 shtetet më pijanece në botë Sipas "Global Status Report on Alcohol and Health 2011" 10 vendet që konsumojnë më shumë alkol janë: 1- Republika e M
Estonia në zgjedhje parlamentare Në Estoni janë hapur kutitë e votimit për zgjedhjet e para parlamentare që kur vendi u bë anëtar i Euorzonës. Pritet që
Liria ekonomike, Maqedonia renditet e 55-ta Sipas një klasifikimi për vitin 2011, të publikuar ditën e sotme nga Fondacioni Amerikan "Heritage", Maqedonia renditet
Estonia, vendi i 17 i Eurozonës Të premten në Estoni nisin festimet për të shënuar hyrjen e vendit në eurozonë. Estonia do të fillojë që nga mesnata pë
Ivanov vizitë zyrtare në Estoni Presidenti i Maqedonisë, Gjorge Ivanov prej sot do të qëndrojë për vizitë zyrtare dyditore në Estoni, me ftesë të presid
Ansip: Estonia mbeshtet Shqiperine per vizat Estonia mbështet Shqipërinë në heqjen e vizave dhe integrimin në Bashkimin Europian, por pë
Italia, Estonia dhe Sllovenia njohen Republiken e Kosoves Pas Italise dhe Estonise edhe Sllovenia njohu shtetin e ri të Kosovës. Vendimin e qeverise sllovene e bere pub