999 rezultate për

erman

Gjermania del me qëndrim të papritur për taksën Berlini zyrtar është kundër bllokimit të procesit të dialogut. Kështu është shprehur në një intervistë ekskluzive për “K
Dortmund thyen Bayernin, fiton Superkupën e Gjermanisë (VIDEO) Dortmund ka fituar Superkupën e Gjermanisë, duke mposhtur Bajernin me rezultat të pastër 2:0. Golat i shënuan Paco Al
Superkupa e Gjermanisë, Bayern-Dortmund formacionet zyrtare Sezoni i futbollit 2019/20 në Gjermani fillon sonte në orën 20:30, me përballjen mes kampionit të Bundesligës, Bayern Mu
Qindra çanta, bllokohet 1 miliard euro kokainë në Gjermani Një sasi kolosale kokaine është bllokuar nga autoritetet gjermane pak ditë më parë ndërsa lajmi është bërë publik sot.
Ekzekutohet me breshëri 21-vjeçari shqiptar në Gjermani, zbulohet vrasësi Një 21-vjeçar shqiptar është qëlluar për vdekje të enjten mbrëma në Kassel të Gjermanisë. Siç raportojnë mediat gjerm
Tronditëse në Gjermani: Burri theret me shpatë në mes të rrugës (VIDEO) “Dëshmitarët e rastit kanë njoftuar policinë me të parë rastin, i cili ndodhi pas një mosmarrëveshje. Ndërsa pas sul
Gazeta gjermane jehonë Teatrit Kombëtar: Artistët bërtasin "rroftë Teatri, poshtë diktatura" Gazeta gjermane “Tageszeitung” i ka kushtuar një artikull zhvillimeve më të fundit në lidhje me çështjen e Teatrit Kombë
Njeriu i afërt i Michael Schumacher gëzon fansat e gjermanit: I shijon garat e Formula 1 nga televizori Zhan Tod është një nga miqtë më të ngushtë të Shumaker, prej kohës kur ai ishte shefi i pilotit gjerman te Ferrari. Pas
Tërbohet demi në Gjermani, vret fermerin dhe djalin e tij Në Gleisenberg të Gjermanisë një dem mbyti babanë dhe të birin. Demi nga qetësia e plotë, papritmas sulmoi djalin e f
Mbytet varka më të cilën po lundronte, shpëton ish-presidenti gjerman Ish-presidenti gjerman, Joachim Gauck u shpëtua sot pasi një varkë e vogël në të cilën po lundronte u përmbys në ujëra t
Kryemadhi takon ambasadoren gjermane dhe i jep lamtumirën Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvilloi sot një takim në selinë e LSI me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë Susanne S
Hoeness largohet nga Bayern pas 40 vitesh Epoka e Uli Hoeness në krye të Bayernit është afër përfundimit. Sipas gazetës gjermane "Bild", 67 vjeçari nuk do të k
Ambasadori gjerman: Kosova të mos vonohet për qeverinë e re Ambasadori gjerman në Kosovë, Christian Heldt, ka thënë se është e rëndësishme që Kosova së shpejti të ketë qeveri funks
"Pa kaluar vijën e kuqe", Maxhoranca ofron dialog për zgjedhjen e krizës Pas një takimi me diplomaten gjermane në Tiranë, Gramoz Ruçi thotë se zgjidhja e krizës politike mund të vijë vetëm nëpë
Pa tualete dhe kushte ekstreme, skuadra gjermane befason me përgatitjet e sezonit të ri Shumë skuadra zgjedhin zonat me kushte klimaterike mesatare për tu përgatitur për sezonin e ri. Disa prej tyre zgjedh
1 në 5 njerëz në gjermani jeton vetëm Autoritetet gjermane bëjnë të ditur se është rritur numri i qytetarëve që jetojnë vetëm, transmeton Anadolu Agency (AA).
Gjermania i jep dritën jeshile Kosovës Gjermania, shtet që ka mbi 82 milionë banorë, është rreshtuar kah vendet që e përkrahin heqjen e vizave për qytetarët e
Haradinaj takon ambasadorin gjerman, flasin edhe për liberalizimin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka pritur në takim të rregullt pune ambasadorin gjerman në Kosovë, Christian
Mbetën në Kanionet e Gjipesë, kështu u shpëtuan turistët gjerman (VIDEO) Policia e Shtetit publikoi sot pamjet se si i kishte gjetur dhe ndihmuar dy turistet gjermane, të cilat kishin humbur rr
FNSH gjen pas disa orësh 3 turistët gjerman të zhdukur në Himarë Tre turistë gjermanë kanë kërkuar ndihmë mbrëmjen e djeshme në zonën e Gjipeut, një fshat afër Vunoit. Ata kanë qenë duk