999 rezultate për

energjise

TAP dhe linjat e interkonjeksionit: Efektet që mund të kishin sulmet kibernetike ndaj Shqipërisë Shqipëria nuk ka sot një vlerësim kombëtar të ekspozimit ndaj kërcënimeve kibernetike në sektorin e energjisë. Një studi
Nëse e keni 1 nga këto 6 lulet ne shtëpi, atëherë ju jeni personi më me fat Ndonëse shumë bimët përdoren zakonisht për të zbukuruar një shtëpi ose zyrë, ose të shndritin një oborr apo kopsht, shum
Nëse e keni 1 nga këto 6 lulet ne shtëpi, atëherë ju jeni personi më me fat Ndonëse shumë bimët përdoren zakonisht për të zbukuruar një shtëpi ose zyrë, ose të shndritin një oborr apo kopsht, shum
Eno Bozdo kritikon OSHEE-në: Çmimi u rrit, performanca mbeti e dobët (VIDEO) Anëtari i kryesisë së PD-së, Eno Bozdo në një deklaratë për mediat ka folur në lidhje me energjitikën në Shqipëri, e cil
Mbi 2 mijë tërmete në pak javë, sizmologët u bëjnë apel qytetarëve Pas goditjes shkatërrimtare të 26 nëntorit, mbi 2000 tërmete kanë rënë për gati 1 muaj në Shqipëri. Më i fundit, me i
OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë, zonat pa drita në 20 dhe 21 dhjetor Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) njofton se në disa zona të Tiranës, në datat 20-21 dhjetor do të
Tirana nesër pa drita, ja zonat dhe oraret kur do të stakohet energjia Disa zona në Tiranë do të kenë shkëputje të energjisë, për disa orë, ditën e nesërme (17 dhjetor). OSHEE njofton se shkë
RAPORTI/ Shqiptarët paguajnë më shumë për energjinë elektrike Familjet shqiptare në faturën finale të dritave, 62 për qind e paguajnë për energjinë, çka tregon për një kosto të lartë
Shkëputja e Kosovës nga rrjeti energjetik i Serbisë, vijnë reagimet nga Beogradi Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut të energjisë elektrike të Kosovës (KOSTT) të hënën kanë nënshkruar një ma
Tirana nesër pa drita, OSHEE njofton abonentët OSHEE ka njoftuar abonentët në Tiranë, se për shkak të rikostruksionit të kabinave do të ketë një shkëputje të energjisë
Tirana pa drita: Zonat ku do të ketë ndërpreje të energjisë në dy ditët në vijim OSHEE ka njoftuar abonentët se disa zona në Tiranë do të kenë ndërprejet të energjisë elektrike dy ditë në vijim, 20-21
As karbohidrate dhe as yndyrna, cila është dieta që përdorin VIP-at Mjaft e pëlqyer nga Kim Kardashian dhe Gwyneth Paltrow për rezultatet e shpejta, Dieta Ketogjenike ka qenë në qendër të
Nuk do ta besoni pse ju vjen fatura e lartë e energjisë elektrike edhe kur i fikni të gjitha Edhe kur i fikni pajisjet elektrike, ato vazhdojnë të shpenzojnë energji. Kur shtypni butonin e fikjes, shumë pajisje el
"Mësoi" nga shqiptarët, italiani vjedh energjinë me anë të një magneti por e pëson keq Një shtetas italian ka rënë në pranga për shkak se ka vjedhur energjinë elektrike me anë të një magneti. Mediat fqinj
Tirana sërish pa drita, ja zonat dhe oraret Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike njofton se ditën e nesërme si pasojë e disa punimeve, nuk do ketë energj
Tirana pa drita dy ditët në vijim, zonat dhe oraret Disa zona në kryeqytet do të kenë shkëputje të energjisë elektrike, për disa orë, dy ditët në vijim, 29 dhe 30 tetor.
Këto janë pajisjet që shpenzojnë më shumë energji në shtëpinë tuaj Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën to
2 ditë në terr! Këto zona në Tiranë do të jenë pa drita OSHEE (Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Eletrike), ka njoftuar se do të ketë ndërprerje të energjisë në Tiranë për
Pajisjet që shpenzojnë më shumë energji në shtëpinë tuaj Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën to
Pajisjet që shpenzojnë më së shumti energji në shtëpinë tuaj Nga gjashtë pajisje ju vjen fatura më e lartë e energjisë. Të gjithë kemi pasur frikë, të paktën një herë në jetën to