999 rezultate për

ekuadorit

Brazili dhe Argjentina i nisin me humbje Eleminatoret e Botërorit (VIDEO) Brazili dhe Argjentina kanë qenë surpriza e ditës së parë të eliminatoreve të Botërorit "Rusi 2018", në zonën e Amerikës
Deschamps paralajmëron: Kujdes Nigerinë! Trajneri i Francës Didier Deschamps kërkon më shumë nga skuadra e tij pavarësisht se kombëtarja e "Gjelave" i ka bërë nj
Shaqiri: Shqiptarë, krenohuni me ne “Fitoren ndaj Ekuadorit ia dedikoj gjithë njerëzve që e përkrahin Zvicrën. Unë jam shumë i lumtur që njerëzit e Kosovës
Behrami e Mehmedi më të mirët në ndeshjen kundër Ekuadorit (FOTO-LAJM) Valon Behrami dhe Admir Mehmedi janë cilësuar nga Blick si lojtarët më të mirë në ndeshjen që skuadra e Zvicrës zhvilloi
Ekuador, bllokohen 89 kg kokainë, do të vinte në Shqipëri Një sasi prej 89 kg kokainë me destionacion Shqipërinë është bllokuar nga policia e Ekuadorit. Lajmi konfirmohet nga Min
Edhe Barça e Ekuadorit shënon me tiki-taka (VIDEO) Një gol shumë i bukur që të jep përshtypjen se po luan Barcelona...Dhe në fakt kështu quhet ekipi ekuadorian, që përveç
Rafael Correa rizgjidhet për të tretën herë si President i Ekuadorit Me 56,7% të votave presidenti i Ekuadorit, Rafael Correa është rizgjedhur edhe për një mandat tjetër në krye të shtetit.
Miqësorja, supergol i Ronaldos (VIDEO) Portugalia u mund dje në miqësoren përballë Ekuadorit por ylli i saj Cristiano Ronaldo sërish mundi të nxjerrë në pah ta
Londër, ambasada e Ekuadorit e rrethuar nga policia Ambasada e Ekuadorit në Londër është rrethuar sot nga forca të shumta policie ndërsa Britania e Madhe këmbëngul se nuk d
Ekuadori ofron azil për themeluesin e Wikileaks Qeveria e Ekuadorit ka vendosur që t`i ofrojë themeluesit të Wikileaks, Xhulian Asanzh azil, ka bërë me dije ministri i