999 rezultate për

ekstradimin

Procesi “Monstra”, Maqedonia kërkon ekstradimin e dy shtetasve të Kosovës Maqedonia do t’i kërkojë Kosovës në ditët në vazhdim ekstradimin e dy shtetasve të saj, të dyshuar për vrasjen e 5 të ri
Vrasja kryekomisarit, dorëzohet në prokurori dosja për ekstradimin e Frrokut Prokuroria e Krimeve të Rënda dhe ajo e Tiranës kanë dorëzuar dosjet në zyrën për marrëdhënieve me jashtë të Prokurorisë
SHBA kërkon ekstradimin e bosit kolumbian të drogsë Prokurorët në Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar ekstradimin e një prej trafikantëve më të kërkuar të drogës të Kolumbisë,
Jankullovska hesht për ekstradimin e Shukri Aliut MPB-ja nuk do të komentojë kurrfarë informate e cila është plasuar në opinion nga mediat ose nga kushdo qoftë tjetër në
Kosova kërkesë Bullgarisë për ekstradimin e Lulëzim Hajdarit Kosova ka kërkuar nga Bullgaria ekstradimin e Lulëzim Hajdarit në Kosovë, e jo në Serbi. Hajdari është arrestuar nga Int
Lirohet themeluesi i Megaupload Themeluesi i faqes së famshme të internetit “Megaupload”, ka lënë qelinë e burgut. Bëhet fjalë për Kim Schmitz, i njohur
Libia i kërkon Nigerisë ekstradimin e djalit të Gadafit Libia i ka kërkuar Nigerisë që të dorëzojë njërin nga djemtë e Muamer Gadafit, Al Sadi Gadafi që gjendet nën arrest shtë
Zhdukja e Remzi Hoxhës, shtyhet gjyqi Vonesa e përgjigjes së britanikëve për ekstradimin apo marrjen në pyetje të të akuzuarit Ilir Kumbaro ka çuar në shtyrje
FBI kërkon ekstradimin e themeluesit të Megaupload Themeluesi i faqes Megaupload ka dalë për herë të parë para gjykatës në Zelandën e Re. Ndaj Kim Dotcom ose i njohur ndry
Serbia refuzon ekstradimin e Veselinoviq Judikatura e Serbisë nuk ka ndërmend të procedojë asnjë kërkesë të institucioneve gjyqësore të Kosovës, sepse nuk e njeh
Britani, gjykata lejon ekstradimin e Assange Julian Assange mund të akstradohet drejt Suedisë, ky është vendimi që ka marrë gjykata britanike për themeluesin e WikiL
Asange drejt ekstradimit Drejtuesi i Wikileaks, Julian Assange, ka humbur betejën në Britani të Madhe ditën e mërkurë dhe pritet të ekstradohet n
Zhduket i shumëkërkuari Një tjetër i shumëkërkuar nga drejtësia italiane ka arritur të arratiset me sukses nga Shqipëria. Eraldo Markaj i moshës
Nishani firmos ekstradimin e Prudentinos Ministri i Drejtësisë Bujar Nishani firmosi sot urdhrin për ekstradimin e Albino Prudentinos drejt Italisë ku ai akuzohe
Apeli lë në fuqi vendimin për ekstradimin e Prudentinos Gjykata e Apelit në Vlorë ka lënë në fuqi vendimin e shkallës së parë për ekstradimin e bosit të organizatës mafioze “Sa
Kroacia kërkon ekstradimin e Sanaderit Kroacia ka kërkuar nga Austria që t'i dorëzojë ish kryeministrin Ivo Sanader, i cili akuzohet nga drejtësia e vendit të
Kolegji Penal rrëzon vendimin për ekstradimin e Rrapos në SHBA Kolegji Penal ka rrezuar sot vendimin per ekstradimin e Almir Rrapos, i cili nderkohe u eshte doorezuar autoriteteve ame
Italia kërkesë për ekstradimin e Prudentinos Dorëzohet në Gjykatën e Shkallës së Parë të Vlorës kërkesa për ekstradimin në Itali të Albino Prudentinos. I akuzuari si
Strasburgu pezullon ekstradimin e Rrapos Gjykata e Strasburgut pezulloi ekstradimin e ish-sekretarit të Ministrisë së Jashtme, Almir Rrapo, mbi të cilin rëndojnë
Serbi, arrestohen 12 persona për krime lufte 12 persona, pesë prej të cilëve të kërkuar nga drejtësia malazeze për krime lufte, u arrestuan në Serbi dhe në Malin e Z