999 rezultate për

ekonomia

Raporti i INSTAT, ekonomia u rrit me 1.1 përqind Ekonomia shqiptare në tremujorin e dytë të vitit 2013 u rrit me 1.1 përqind kundrejt tremujorit të dytë të vitit 2012, n
Topalli: Ora zero, po tentojnë të çmontojnë shtetin Ish-kryetarja e Kuvendit të Shqipërisë si Jozefina Topalli ka kritikuar ashpër qeverinë Rama sipas të cilës po tenton të
Ekonomia e Indisë, një problem me pesë yje P.F. “The Economist” - Monedha e Indisë, rupi, vijon të mbajë nën tension të gjithë vendin. Më 29 gusht, Duvvuri Subbara
“Shqipëria e Gjeneratës Tjetër”, fokusohet sot tek ekonomia Vijon dita e dyte e konferencës së organizuar nga Partia Socialiste me titull “Shqipëria e Gjeneratës së Re”, ku marrin
Ekonomia e Maqedonisë mbijeton falë mërgimtarëve Stabiliteti social dhe ulja e varfërisë në Republikën e Maqedonisë arrihet vetëm përmes të ardhurave që sjellin mërgimta
Berisha: Shqipëria me stabilitet ekonomik Kryeministri Berisha vlerësoi sot rritjen e ekonomisë shqiptare. Duke iu referuar Komisionit Europian Berisha theksoi se
Ekonomia e Maqedonisë do rritet me 1.4% Ekspertët e Bankës Botërore kanë thënë se rritja ekonomike e ish Republikës Jugosllave të Maqedonisë për vitin 2013 prit
Kriza në Itali, ulet parashikimi për rritjen ekonomike Ekonomia italiane do të bjerë me 1.4 për qind këtë vit, një shifër shumë më negative se parashikimi i mëparshëm. Kjo ësh
Ekonomia e Ballkanit, e errët dhe e paqartë Shikoni se cfarë po ndodh në Shqipëri, Serbi dhe Bbullgari. Këto vende kishin lidhje të ngushta me Greqinë dhe Italine,
Lagarde: Ekonomia e Britanisë po përkeqësohet Shefja e Fondit Monetar Ndërkombëtar, Christine Lagarde paralajmëroi se shëndeti i ekonomisë britanike po përkeqësohet.
Rehn: Maqedonia në rrugë të mbarë ekonomike Është vlerësuar pozitivisht nga komesioneri për Çështje Ekonomike dhe Monetare pranë BE-së, Oli Rehn, drejtimi nga po vi
Rama në Durrës: Ekonomia e kërcënuar nga kriza Partia Socialiste prezantoi programin e saj për një Rilindje Shqiptare në qytetin e Durrësit. Duke folur para mbështetës
Nga marksizmi tek ekonomia e tregut Gazetari britanik, Paul Fauvet, shkoi në Mozambik më 1980-n, ndërkohë që vendi po zhytej në luftë civile. Ai pa me sytë
Berisha me gazetarët: Kriza nuk arriti të “gjunjëzojë” ekonominë shqiptare Kryeministri Berisha deklaroi sot se ekziston një opinion botërisht i konsoliduar se Shqipëria përballoi me sukses krizë
Ekonomia shqiptare ende e dobët Banka e Shqipërisë do të mbajë të pandryshuar normën bazë të interesit në shifrën 3.75 përqind. Në konferencën mujore t
Ekonomia e Kosovës u rrit me 4% Gjatë vitit 2012, ekonomia e Kosovës ka shënuar rritje reale në vlerë prej rreth 4%, përkundër krizës ekonomike e cila k
Ekonomia europiane do të rinisë rimëkëmbjen gjysmën e dytë të vitit Ekonomia europiane do të nisë rimëkëmbjen në gjysmën e dytë të këtij viti. Ky është parashikimi i shefit të Bankës Qendr
Raporti i INSTAT, në 3-mujorin e tretë ekonomia regjistron rritje Sipas të dhënave të publikuara nga Instituti i Statistikave në këtë tremujor degët që kanë pasur rritjet më të larta is
Edhe ekonomia britanike në tkurrje Tkurrja e ekonomisë britanike pritet të shkojë përtej 0.1 përqindëshit të parashikuar. Gjatë prezantimit të buxheti peri
LSDM: Ekonomia e vendit në alarm Dje, guvernatori i Bankës Popullore të Maqedonisë paralajmëroi masë të re, të cilën siç e quajti jokonvencionale, e cila