999 rezultate për

egjipt

Serbët: Egjipti asnjëherë nuk e ka njohur Kosovën si shtet Gazeta serbe “Politika” shkruan sot se Egjipti e ka njohur Kosovën si shtet vetëm gojarisht – pa kurrfarë letre – në qer
SKANDALOZE/ Egjipti po përgatitet të tërheqë njohjen e Kosovës Lufta diplomatike e Serbisë për të ndaluar njohje të reja ndaj Kosovës dhe për ta zvogluar numërin e vendeve që e kanë n
Rishkruhet historia, mrekullia më e madhe e Egjiptit gjendet nën tokë Ka kohë që flitet rreth ekzistimit të një labirinti tepër të madh të nëndheshëm në Egjipt. Shumë shkencëtarë thonë se
Liverpooli barazon shifrat ndaj Leicester Cityt (VIDEO) Liverpooli ka barazuar rezultatin ndaj Leicester Cityt në "Anfield Road" Goli është shënur nga sulmuesi egjiptian në
Nëntë të vdekur pas një sulmi kundër një kishe në Egjipt Të paktën nëntë persona u vranë sot në jug të Kajros pas një sulmi tjetër kundër minoritetit të krishterë në Egjipt, kry
Trajneri i Egjiptit dëshiron transferimin e Salah tek Real Madrid Sipas menaxherit të ekipit kombëtar të Egjiptit, Hector Cuper, sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah do të ishte një nën
Sulm me armë në Egjipt, 5 persona humbin jetën në një kishë Të paktën 5 pesona kanë humbur jetën në një sulm me armë në një kishë në Egjipt. Sipas zyrtarëve egjiptian kanë qenë
26 të vdekur në dy aksidente rrugore Të paktën 26 persona vdiqën në dy aksidente rrugore në Egjipt, një nga vendet më të prekuara në botë nga mungesa e sigur
Më e mirë se Monroe, kjo shqiptare është gruaja më e bukur në botë! (FOTO LAJM) Ajo është cilësuar si fëmra më e bukur në botë dhe pavarësisht se kurrë nuk mori një kurorë bukurie, ajo mbetet një ikon
Zbulohet misteri i katër eshtrave të fëmijëve Egjiptian Arkeologët në Egjipt kanë zbuluar varrezat e lashta dhe të paprekura të katër fëmijëve, të cilët mendohet të jenë nën mo
Zidane shpreh simpatinë për egjiptianin Salah Pas një periudhe të shkëlqyer te Roma, Mohamed Salah është shndërruar menjëherë në një lider edhe te Liverpooli, skuadër
Kulla e Eifel fik dritat në nderim të viktimave në Egjipt Ashtu si edhe në raste të tjera të këtyre sulmeve të ngjashme në Evropë, kulla Eifel ka fikur dritat në shenjë solidarit
Pacolli ngushëllon familjet egjiptiane Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli e ka ngushëlluar popullin egjiptian, për sulmin e ISIS-it që la mbi 300 të
Sulmi në Egjip, Trump rikujton edhe një herë nevojën për murin me Meksikën Presidenti i SHBA-ve, Donals Trump, ka përdorur sulmin në Egjipt si një rast për të theksuar edhe njëherë rëndësinë, sip
Sulmi terrorist në Egjipt, 235 persona humbin jetën (FOTO LAJM) Sulmi bombardues dhe të shtënat me armë në një xhami në Gadishullin verior Sinai të Egjiptit, kanë qenë fatal për të pak
Përgjaket namazi i së premtes në Egjipt, 85 persona humbin jetën (FOTO LAJM) Agjencia shtetërore e lajmeve egjiptiane MENA raporton se 85 persona janë vrarë në një sulm bombardues dhe të shtëna me
Arrestohet këngëtarja për shkak të videoklipit me skena erotike Një këngëtare egjiptiane e muzikës pop është arrestuar në Egjipt, pasi videoklipi i saj kishte përmbajtje të madhe erot
Foli në emision për seksin, dënohet me 3 vite burg moderatorja simpatike Doaa Salah, grua shtatzënë, një prezantuese e televizionit Al-Nahar në Egjipt, pyeti shikuesit nëse e kishin menduar ndo
ISIS sjell "drejtësinë" barbare, e tmerrshme si i ndëshkon hajdutët (FOTO LAJM) Shteti Islamik në Egjipt ka lëshuar një video që tregon një hajdut që i pritet dora si qëndrim ndaj krimit dhe ndëshkimi
Egjipti në festë pas 28 viteve në Kupën e Botës Kupa e Botës ishte kthyer në mallkim gjatë dekadave të fundit për një nga ekipet më të stitulluara të Afrikës. 28 vjet m