999 rezultate për

dzeko

Profecia e Di Francescos, Juvnetusi humb nga goli i Dzekos Kërkon një Romë të vendosur në Torino tekniku Eusebio Di Francesco, i cili përgatiet për sfidën e luftuar me bardhezinjt
Formacionet zyrtare: Roma - Lazio Roma pret sonte në "Olimpico" rivalet e tyre të përjetshëm Lazion. Romakët e duan me patjetër fitoren sonte si dh pë
Dzeko: Juventus favorit për titullin, un kam dhe dy vite kohë Dominimi i Juventusit në Itali po i shqetëson rivalët ku dhe për të 7-tën herë radhazi ata janë rivalet që duhet të mpos
Dzeko i lumtur në Romë, refuzon ofertat nga Kina Edin Dzeko mendon vetëm për Romën dhe për asnjë skuadër tjetër. Sulmuesi është aq i bindur për zgjedhjen e tij, sa ka re
Edin Dzeko, objektiv i Bayernit si zëvendësues Lewandowskit Bayern Munich synon të transferojë në “Allianz Arena” Edin Dzeko-n. Skuadra e drejtuar nga Jupp Heynckes ka shfaqur in
"Dzeko ka lindur për të shënuar" ​Trajneri i Romës, Eusebio Di Francesco e ka lavdëruar në maksimum sulmuesin Edin Dzeko për të cilin ka thënë se
Grupi H përcjell ekipin e rradhës në "Rusi 2018" (VIDEO) Belgjika është skuadra e gjashtë që siguron biletën për në BOtërorin 2018. “Djajtë” e drejtuar nga Roberto Martinez arri
Dzeko-Manolas shokë ekipi te Roma, por kapen me grushta si rival në kombëtare (VIDEO) Mund të jenë shokë skuadre për një sezon të tërë, por për 90 minuta Dzeko dhe Manolas kanë harruar gjithçka, madje duke
Roma dhe Dzeko po shkruajnë historinë në Seria A Edi Dzeko po shkruan historinë me Romën gjatë këtij sezoni. Sulmuesi boshnjak, me dopietën e realizuar mbrëmë ndaj Milan
Milan jo vetëm pas Dzekos, ja objektivat në merkato gjatë verës (FOTO LAJM) Italia do të përfaqësohet me katër skuadra në fazën e grupeve të Chapionsit duke filluar nga sezoni 2018-2019. Kjo do të
Dzeko dhe Salah, dyshja më e frikshme në Seria A Nëse Roma është ende në garë për tiutllin kampion në Seria A , kjo është ndoshta për meritë të madhe të dyshes Salah-Dze
Luhet sonte Derbi i Romës në Kupë, Strakosha sfidon sërish Dzekon (FOTO) Futbolli europian nuk ka të ndalur, teksa sonte në mbrëmje luhet Derbi i Romës, e vlefshme për Kupën e Italisë. Në "Olim
Dzeko hyn në historinë e Romës, më i mirë se Totti Edin Dzeko po shkruan historinë te Roma, pasi në fitoren ndaj Empolit 2-0 shënoi dy gola duke kaluar dhe kapitenin legje
Ja çfarë tha Edin Dzeko për Shqipërinë pas ndeshjes Edin Dzeko ka shënuar sot golin e tij të 50-të me fanellën e kombëtares së Bosnjë-Hercegovinës duke e cilësuar një ndjes
Bosnja shpall listën, në Shqipëri vijnë dhe Dzeko me Pjanic Trajneri i Bosnje Hercegovinës Mehmed Bazdarevic ka shpallur listën e futbollistëve të grumbulluar për dy sfidat e radhë
Spalleti dënon Dzekon, duhet t'i harrojë penalltitë Trajneri Romës, Spalleti nuk ka ndërmend ta lejojë më sulmuesin Edin Dzeko, që të godasë penalltitë. Deri më tani, boshn
Roma shkatërron Fiorentinën (VIDEO) Roma ka treguar forcën e saj ndaj Fiorentinas në Serie A, të cilën skuadër e ka mposhtur me rezultat të thellë 4:0. G
Bashkëshortja e Dzekos e feston kështu golin e boshnjakut (FOTO LAJM) Edzin Dzeko ishte sërish protagonist në fitoren e Romës ndaj Cagliarit duke shënuar golin e vetëm të ndeshjes. Sulmuesi
Roma mposht Chievon (VIDEO) Skuadra e Romës e ka mbyllur vitin 2016 me fitore, pasi ka shënuar fitore të merituar ndaj Chievos me rezultat 3:1. C
Roma – Pesacara, ja formacionet zyrtare Roma kërkon me ngulm të rikthehet në vendin e dytë në Serinë A, në ndeshjen përballë Pescaras. ‘Giallorosët’ në ‘Olimpi