999 rezultate për

droni

Brenda ose jashtë banese, si të kontrolloni panikun në rast tërmeti (VIDEO) Orët e para të mëngjesit të sotëm Shqipëria u trondit nga një tërmet i fuqishëm, i cili ka shkaktuar edhe viktima. Por d
12 dukuri natyrore që mund t'i shihni vetëm një herë në vit Shkëmbinj që qëndrojnë më vete komplet të shkëputur nga pjesa tjetër e peizazhit, një shkretëtirë që lulëzon, një liqen
Jetëgjati nuk bëhet jetëshkurtër, djemve i bie dritarja nga lart (VIDEO) Një ngjarje e rëndë është parandaluar në një kafe të Shangait, por siç thotë edhe shprehja, jetëgjati nuk bëhet jetëshku
Ishte duke incizuar me dron, i ndodh e papritura (VIDEO) Një person ishte duke filmuar me dronin e tij në Kolorado, kur e papritura ndodhi. Joshua dhe gruaja e tij po viziton
Nga droni tek kamerat e sigurisë, 17 teknika ekstreme kundër kopjimit (FOTO LAJM) Ndërsa studentët po bëhen gjithnjë e më dinake me aftësitë e tyre të kopjimit, disa mësues po avancojnë gjithashtu në te
Qendroni larg këtyre tre ministrave, ndryshe "digjeni": SHBA-të vendosin sanksione ndaj zyrtarëve turq pas luftës në Siri Departamenti i Thesarit në SHBA ka vendosur sanksione ndaj tre ministrave të qeverisë së Turqisë pas operacionit të nisu
Vuani nga sytë? Zgjidhja është në dorën tuaj Sporti është një ndër aktivitetet më të vlefshme për njeriun, si për t’u mbajtur në formë, por dhe për të parandaluar pl
Policia greke: Si u kapën 1172 kilogram drogë, skafistët ishin të zotët, lundronin në det mbi 6 ballë (FOTO & VIDEO) Policia greke ka publikuar sot të dhëna të tjera për super operacionin e zhvilluar në ujrat e Egjeut. Falë kontrollit
Jemi në periudhën më të “rrezikshme”, 4 mënyrat më të mira për të larguar gripin Jemi pikërisht në periudhën më të keqe për të na zënë gripi, ndaj ne të albeu.com kemi disa këshilla për t'iu dhënë sesi
Merr fund dilema, mesoni cilat janë vendet më të mira në avion! Edhe nëse nuk keni frikë nga fluturimi, mund të pranoni se të qenit në avion nuk është kurrë plotësisht e rehatshme.
“Black Hornet”, ushtria amerikane prezanton "tmerrin" e armikut në fushëbetejë (FOTO LAJM) “Black Hornet”, është droni më i vogël në botë që do të përdoret nga ushtria amerikane. Droni peshon vetëm 32 gramë,
Emergjencave Civile: Mos qëndroni në shtëpi sonte Emergjencat Civile apelojnë që banorët me shtëpi të dëmtuara të mos qëndrojnë atje sonte dhe të shmangin sa më shumë fil
Çfarë duhet të bëni nëse bie tërmet (VIDEO) Tërmetet e ditës së sotme kapën të papërgatitur shumë qytetarët. Po ju sjellim një manual të thjeshtë se çfarë duhet
Nuk do e besoni: Ky person përdor dronin për të depiluar këmbëve (VIDEO) Përbërësit të cilët personi në fjalë do përdorë për largimin e qimeve të këmbës janë dylli dhe droni. Në një video të
Ambasada amerikane bën apelin e rëndësishëm për vizat, kujdes me datat (FOTO LAJM) Ambasada amerikane në Tiranë, ditën e sotme ka bërë një njoftim të rëndësishëm në faqen e saj zyrtare përsa i përket viz
Ekziston një ishull ku mund ti bëni pushimet falas (FOTO LAJM) Vende të largëta, nga gjithçka dhe të gjithë, për të gjetur paqen me veten dhe përqendrimin e nevojshëm Pas ishullit
Këshilla si mund të mbroheni nga vapa Temperaturat këto ditë kanë filluar të rriten dhe me ardhjen e vapës, shfaqen rastet e problemeve shëndetësore. Sidomos,
Qëndroni tepër para televizorit, tregon se nuk jeni të lumtur Njerëzit e palumtur e kanë shumë më të vështirë të zgjidhin çështjet që i shqetësojnë. Sipas një studimi të fundit, o
5 truke që do ju ndihmojnë të qëndroni në formë të mirë fizike gjatë pushimeve të verës Pushimet e verës nuk duhet të pengojnë qëllimet tuaja për të qëndruar në formë të mirë fizike. Trajnerja Cat Kom ka zbul
Qëndronin ilegalisht vendin fqinj, riatdhesohen 680 shqiptarë nga Italia Në gjashtë mujorin e parë të 2019, 680 emigrantë të parregullt shqiptarë janë riatdhesuar nga Italia në Shqipëri duke u