999 rezultate për

drejtua

Pekini, 7 minuta larg shkatërrimit Shtatë minuta e kanë ndarë Pekinin nga shkatërrimi. Një satelit gjerman ishte drejtuar për në kryeqytet dhe mund të kish
Maradona do stolin e Emirateve të Bashkuara Legjenda e futbollit argjentinas dhe ish trajneri i perfaqësueses së këtij vendi Diego Armando Maradona, ka deklaruar se
Llukas Papademos letër drejtuar kryeministrit Nikolla Gruevski Kryeministri grek Llukas Papademos në letrën drejtuar kryeministri Nikolla Gruevski rikujton se pa zgjidhjen e çështjes
Vdekja e ish-presidentit çek, Berisha dërgon mesazh ngushëllimi Kryeministri Sali Berisha me anë të një mesazhi ngushëllimi drejtuar homologut të tij çek Petr Necas, i ka shprehur atij
Memaliaj, aksident rrugor, vdes pasagjerja Një grua ka mbetur e vdekur gjatë ditës së sotme pas aksidentit rrugor që ka përshirë dy automjete në afërsi të Memaliaj
Pandeli Majko propozohet si numri dy i OKB Ish-kryeministri shqiptar në kohën e luftës në Kosovës Pandeli Majko propozohet nga ndërkombëtarët si zv.ndihmës sekreta
Lushnje, perplaset nga makina, vdes 75 vjeçari Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në lagjen Karbunare në Lushnje. Sipas policis
Kombëtarja, pasardhësi i Kuzhe do të jetë një italian? Shqipëria kërkon një trajner italian për stolin e Kombëtares. Për të zgjidhur sa më shpejt ngërçin e drejtuesit të ri të
Berisha falënderon Ahmetin dhe Thaçin Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Sali Berisha, në dy letra të ndara, ka falënderuar kryetarin e Bashkimit Demokr
Facebook “afroi” njerëzit Që Facebook afron së bashku njerëzit, i vendos ata në një komunikim me njëri-tjetrin pas shumë viteve shkëputjesh, nuk n
Letër e Hapur drejtuar Z. Ali Ahmeti Një grup ushtarësh të ish-UÇK-së dhe intelektual nga Komuna e Likovës, i kanë dërguar sot një letër të hapur liderit të
Piloti bllokohet në tualet, panik mes pasagjerëve Një pilot shkaktoi një panik të vërtetë në avionin që ishte duke e drejtuar për në New York, pasi mbeti për disa minuta
Berisha uron homologët e tij për detyrën e re Kryeministri vendit Sali Berisha nëpërmjet dy telegrameve ka uruar gjatë ditës së sotme dy kryeministrat e rinj të Itali
Itali, pritet krijimi i kabinetit të qeverisë së re Italianët presin të mësojnë sot edhe kabinetin e ri të qeverisë së drejtuar nga kryeminsitri i ri i këtij vendi Mario M
Edhe Everton në gjurmët e Del Pieros Premier Liga angleze mund të jetë e ardhmja e Alessandro Del Pieros. Pas Totenham dhe West Ham, e interesuar për shërbim
Bajerni "jashtëtokësor" në Allianz Arena (VIDEO) Të dalësh me pikë nga stadiumi Allianz Arena është thuajse e pamundur. E njëjta gjë mund të thuhet edhe për shënimin e g
Çfarë e pengon Besnik Hasin? Nga Ervin Kuman te Matjazh Kek, emra të njohur të trajningut europian, e së fundmi tek Enriko Fabro, italiani që njihet
"Djemtë e Detit" marrin kreun Teuta fiton ndaj Tomorrit 0-2 dhe i bashkangjitet Tiranës në krye të klasifikimit. Durrsakët fituan në fushë asnjëanëse
Kërkesa për gjuhën shqipe duhet drejtuar BDI-së Partia opozitare shqiptare Rilindja Demokratike Kombëtare (RDK), thotë se kërkesa e Shoqatës së Botuesve Shqiptarë (ShBS
Pse Komisionit Evropian nuk përmendë termin "Maqedoni"? Lidhja e Shkrimtarëve të Maqedonisë, akademikët maqedonas, rektorët e universiteteve shtetërore maqedonase, sindikatat d