999 rezultate për

drejtesia

“Drejtësia”, Xhafaj: Politika t’u kërkojë falje ekspertëve Kreu i Komisionit të posaçëm të Reformës në Drejtësi, Fatmir Xhafaj ka organizuar një pritje në Pallatin e Brigadës me r
"Drejtësia", Gjekmarkaj: Kjo meriton të quhet "reforma Basha" Analisti Agron Gjekmarkaj duke folur për zhvillimet e fundit, që çuan në arritjen e konsensusit mes aktorëve politikë sh
Drejtësia/ Telefonatë nga Merkel për Bashën Kryetari i Partise Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi nje bisede telefonike me Kancelaren Federale te Gjermanise, Znj.
Drejtësia/ Ahmetaj: Po merret peng perspektiva e zhvillimit ekonomik e social Ministri i Financave, Arben Ahmetaj, ka komentuar në rrjetet sociale përplasjen mes opozitës dhe SHBA-BE mbi Reformën në
"Drejtësia"/ PD prezanton "formulën e kompromisit" PD prezantoi sot variantin e saj për Reformën në Drejtësi lidhur me hapat që duhen ndjekur për përzgjedhjen e 12 komisio
Drejtësia/ Victoria Nuland të dielën në Tiranë Gjatë së dielës, Nënsekretarja amerikane e Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Victoria Nuland do të vizitojë Tiranën, si
Drejtësia/ Propozohet liberalizimi i prostitucionit Pas legalizimit të martesave gay, tashmë na vjen një tjetër propozim me natyrë provokative, i cili parashikon liberalizi
Drejtësia/ Bregu: Ftesë nga Lu? Unë e kam rutinë takimin me ambasadorët Deputetja e Partisë Demokratike, Majlinda Bregu, i cilëson si rutinë, takimet e saj me ambasadorët e akredituar në vendi
Drejtësia/ Rama: Struktura që kemi nuk funksionon, të ndërtojmë të renë Nga Kongresi i PBDNJ-së, ku u prezantua programi politik i kësaj partie, kryeministri Rama tha se çështja e pronave zgji
“Drejtësia”/ Bylykbashi: Shpresojmë që të bindet mazhoranca Nënkryetari i Komisionit të Posaçëm për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi, ka reaguar pas letrës që tre kongresmenë
Drejtësia/ Drafti futet në kalendarin e Kuvendit, ja kur do të diskutohet Brenda muajit korrik, projekti kushtetues do të shkojë në Kuvend. Të paktën kështu është shkruar në projekt kalendarin 3
Drejtësia/ Ja çfarë thotë Meta pas takimit me Bashën Kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka mbajtur një konferencë për mediat në Kryesinë e Kuvendit pas takimit gati dyorësh me kreun
VV: Vazhdimi i misionit të EULEX-it, heqje dorë nga drejtësia Lëvizja Vetëvendosje konsideron se me vazhdimin e misionit të EULEX-it në Kosovë deri në vitin 2018 është hequr dorë nga
PD: Rama po sulmon Prokurorinë Partia Demokratike përmes një deklarate për mediat akuzon kryeministrin Edi Rama se po kërcënon Prokurorinë e Përgjithsh
Drejtësia/ Rama: Pranojmë propozimin e PD për 2/3 e votave Në kuadër të Reformës në Drejtësi, Rama ka pranuar propozimin e opozitës për votimin me 2/3 të paketës për ndryshimet ku
Drejtësia/ Hahn: Tani është me rëndësi dhe kilometri i fundit Me anë të një deklarate për mediat, Komisioneri Johanes Hahn iu drejtua me një apel politikës shqiptare lidhur me Reform
Orav: Drejtësia selektive e papranueshme në BE Euroambasadori Aivo Orav dhe Vuter Pllomp, ambasador i Holandisë në Maqedoni në promovimin e sotëm të hulumtimit për sis
Salihaj: Duhet EULEX-i, sepse të "fortët" mbi ligjin nuk i prek askush Misioni më i madh civil i themeluar në kuadër të politikave të përbashkëta për Siguri dhe Mbrojtje të Bashkimit Evropian
Rama, Berisha, Meta e Topalli "të pastër" nga drejtësia (FOTO LAJM) Kryeministri Rama dhe ish kryeministri Berisha kanë dalë të pastër nga formularët e vetedeklarimit për llogari të dekrim
Policia greke s'ka sjellë prova në Tiranë për “Escobarin e Ballkanit” Pas lëshimit të urdhër-arrestit të lëshuar nga pala greke, policia vijon kërkimin e Kelmend Balilit. Burimet pranë Proku