999 rezultate për

dortmundi

"Vrastari" norvegjez drejt Gjermanisë Befasia e këtij sezoni në Ligën e Kampionëve, Erling Haaland ka qenë më i përfoluri për transferim. Ai është kërkuar
"Blutë e Londrës" futen në luftë për Sanchon Chelsea i është shtuar garës për transferimin e talentit anglez të Borussia Dortmundit Klubet angleze po bëjnë garë n
Champions League: Barcelona mund Dortmundin (VIDEO) U luajtën mbrëmjen e sotme gjashtë nga ndeshjet e vlefshme për raundin e pestë në Champions League. Barcelona ka arri
Bayerni mori një fitore spektakolare ndaj Dortmund, por një tjetër skuadër kryeson Bundesligën Ndeshja Bayern Munich – Borussia Dortmund mori vëmendjen në këtë të shtunë ku të gjithë pritën një spektakël e që ndodhi
Bayern i 'frikshëm', mposht me goleadë Dortmundin (VIDEO) Bajerni ka arritur fitore bindëse ndaj Dortmundit duke e mposhtur me rezultat 4:0. Golat i realizuan Lewandowski (2),
Bayerni "shpartallon" Dortmundin, shënon golin e katërt (VIDEO) Bayern Munich është duke shkatërruar rivalin kreysor, Borussia Dotmund në "Allianz Arena" me rezultatin 4-0. Pas gola
Interi i bën gropën vetes, shpërdoron avantazhin e 2 golave dhe i dhuron fitoren Dortmundit (VIDEO) Interi i bën gropën vetes, shpërdoron avantazhin e dy golave dhe i dhuron fitoren Dortmundit (VIDEO) Një Inter me dy
Dortmund super, përmbys Interin (VIDEO) Borussia e Dortmundit ka surprizuar teksa ka përmbusur Interin në 3-2 pasi e kishte mbyllur pjesën e parë me disavantaz
Borussia e Dortmundit ngushton shifrat (VIDEO) Borusia e Dortmundi ka ngushtuar rezultatin në 1-2 me anë të Achraf Hakimi në minutën e 52.
REZULTATET/ Mbyllen pjesët e para, Interi gjunjëzon Dortmundin, zhgënjen Chelsea dhe Napoli (VIDEO) Janë mbyllur pjesët e para në Champins me mjaft surpiza. Interi po shkëlqen në Gjermani teksa ka mbyllur 45 minutat e pa
Festoi golin e fitores për Dortmundin, dëmtohet trajneri Favre (VIDEO) Dortumundi mposhti me rezultatin 2-1 Gladbahun, në ndeshjen e vlefshme për 1/16 e Kupës së Gjermanisë. Pjesa e parë u
"Fluturoi" gjatë festimit të golit, dëmtohet trajneri i Dortmund Ndodh edhe kështu, të dëmtohesh në momentin e festimit të një goli. Diçka e tillë ka ndodhur me trajnerin e Borussias
Super Inter, mposht Dortmundin në 'San Siro' (VIDEO) Interi ka arritur të sigurojë fitoren e parë në Champions përballë një kundërshtari direkt për vendin e dytë si Dortmund
Liverpool 'piketon' yllin e Dortmundit Talenti anglez i Borussia Dortmundit është bërë objektiv i klubeve të mëdha angleze, përfshirë këtu Liverpoolin, Manches
Formacionet e mundshme: Supersfida Inter-Dortmund, zikaltërit kërkojnë fitoren e parë (FOTO LAJM) Pas fitores së regjistruar me më shumë se një vështirësi kundër Sasuolos, ka ardhur koha, Interi dhe Antonio Konte duhet
Ndeshja përballë Dortmundit, Conte: Luajmë vetëm për fitore Ditën e mërkurë, Interi do të luajë përballë Dortmundit në Ligën e Kampionëve, aty ku trepikëshi është e vetmja rrugë pë
Lajm i keq për Dortmundin, mungojnë dy yje përballë Interit Ditën e mërkurë, Interi do të luajë përballë Dortmundit në Ligën e Kampionëve, aty ku trepikëshi është e vetmja rrugë pë
'Ngec' Byerni, përfiton Dortmundi (VIDEO) Dortmundi ka arritur të shënojë fitore ndaj Monchengladbachut me rezultat minimal 1:0. Golin e vetëm e shënoi Marco R
Freiburg barazon në minutat e fundit Dortmundin (VIDEO) Freiburg ka befasuar Burussian e Dortmundit duke arritur të shenojë në minutën e 89' duke barazuar rezultatin në 2-2.
Rashica gati të largohet, Dortmundi në aksion Sulmuesi i Verder Bremen-it, Milot Rashica, është kthyer në lider në ekipin e tij, por po lë gjurmë dhe në kampiontin gj