999 rezultate për

disha

Do të shpërngulet familja shqiptare e dhunuar në Radishan Familja shqiptare me 50 anëtarë nga Radishani i Shkupit do të shpërngulet. Pjesëtarët e kësaj familje kanë 40 vjet që
BDI reagon 30 herë për qeverinë, asnjëherë për dhunën në Radishan Bashkimi Demokratik për Integrim ka reaguar shumë shpesh lidhur me përbërjen e re qeveritare. Kjo parti ka kundërshtu
"Familja Zeqiri nga Radishani nuk ka votuar nga frika!" Vëzhguesit e IGFM-ISHR kanë njoftuar se familja Zeqiri në Radishan nuk ka votuar, për shkak të frikës. Kjo organizatë
Familja Zekiri në Radishan ndihet e kërcënuar Familja Zekiri që jeton në lagjen Radishan të Shkupit ndihet e kërcënuar. Kjo familje është ndër të paktat familje sh
Protesta kundër dhunimit të familjes shqiptare në Radishan Një grup studentësh kanë protestuar kundër dhunës së ushtruar ndaj familjes shqiptare në Radishan. Të rinjtë kanë pr
RDK: Jankulovska dhe Qamili të përgjigjen për sulmin në Radishan Rilindja Demokratike Kombëtare thotë se ka ndjekur me shqetësim të madh sulmin mbi shqiptarët në Radishan. Kjo parti i
Pse e fshehu Jankulovska të vërtetën për sulmin në Radishan?! Sulmi në Radishan kundër shqiptarëve nuk u paraqit kështu nga ana e Ministrisë së Brendshme. Përkundrazi, u tha se incid
Familja që ra pre e dhunës në Radishan do të shpërngulet! Familja Zeqiri mendon seriozisht që të shpërngulet nga Radishani. Kryefamiljari Faik Krasniqi e ka konfirmuar një gjë të
Organizatat joqeveritare: Dhuna në Radishan akt barbar, partitë shqiptare të reagojnë! Shoqatat joqeveritare kanë reaguar për ngjarjen e ndodhur në Radishan, ku një grup të rinjsh maqedonas sulmuan anëtarët
Shqiptarët e Radishanit presin drejtësi, BDI iu thotë "prisni të mbarojnë zgjedhjet" Shqiptarët që u rrahën në Radishan nga një grup huliganësh maqedonas, kërkojnë drejtësi nga qeveria. Kanë qenë pikëri
Ja pamjet e rrahjes masive në Radishan (VIDEO) Një video e publikuar së fundmi në "You Tube" tregon sesi janë përleshur të rinjtë shqiptarë dhe maqedonas. Të rinjt
"E vërteta e ngjarjes në Rudishan" Incidenti në Rudishan është zbardhur akoma më tej dhe në detaje. Portali mediatik "Libertas" ka hulumtuar mbi ngjarj
Rudisha thyen rekordin botëror në 800 metra David Lekuta Rudisha është kampioni olimpik në garën e 800 metrave poër meshkuj duke rrëzuar dhe rekordin e parë botëror
Radishan, shqiptarët braktisin shtëpitë Familjet shqiptare prej mbrëmë janë larguar plotësisht nga lagja Radishan e Shkupit, për shkak të pasigurisë. Banorët ja
Situatë e tensionuar në Luboten, digjet prona e një shqiptari Gjatë pasdites së djeshme dhe në orët e vona ka vazhduar të jetë e tensionuar situata në lagjen e Radishanit . Rreth 20
Situatë e tensionuar në Radishan Në lagjen Radishan të Shkupit situata vazhdon të jetë e tensionuar, pas vrasjes së pesëfishtë natën e së enjtes në fshat
Radishan, digjet vila e një shqiptari Banorët e Radishanit kanë djegur vilën e një qytetari shqiptar të vendosur në afërsi të kësaj lagje, ndërsa vila është n
Rudisha vendos rekord botëror Gjatë garave që po mbahen në Berlin, atleti kenian David Lekuta Rudisha ka thyer rekordin botëror në garën e 800 metrave