999 rezultate për

diplomacise

Kush është "kosovarja" që Rama do t'a bëjë shefe të diplomacisë së Shqipërisë? Edi Ramës i kanë mbetur edhe pak ditë për të shpallur kabinetin e ri. Fitorja e pastër i jep atij komoditetin për të
Zaev harron "problemet" e Gruevskit me Ramën, nesër vjen shefi i diplomacisë në Tiranë Pas një kohe të gjatë të raporteve të ngurta mes qeverisë së kaluar të Maqedonisë dhe qeverisë shqiptare, thyhet akulli,
Shefi i diplomacisë turke të dielën për vizitë në Shkup Shefi i diplomacisë turke, Mevlut Çavushogllu, të dielën do të vijë për vizitë në Maqedoni. Çavushogllu do të relizoj
Dimitrov, nesër në takim me Nikos Kotzias Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë, Nikolla Dimitrov do të takohet nesër në Athinë me shefin e diplomacisë greke,
BE do të ndajë 2 miliardë euro për Ballkanin Qeveria e re, e drejtuar nga Zoran Zaev, Ali Ahmeti e Ziadin Sela do të kenë mbështetje të fuqishme financiare nga Bash
Shefi i diplomacisë gjermane çuditet nga ky veprim i serbëve "Problemet kryesore të Ballkanit e kanë origjinën në vendet përkatëse: reformat e vonuara, korrupsioni, stagnjacioni eko
Athina zyrtare fton shefin e diplomacisë Nikolla Dimitrov për vizitë Ministri i Jashtëm, Nikola Dimitrov ka pranuar ftesën e homologut të tij grek Nikos Kotzias dhe pritet të vizitojë së sh
A do të ketë sërish dialog? Nano: PD nuk duhet të tërhiqet Ditën e djeshme Lulzim Basha zhvilloi një takim me zyrtarein e lartë të diplomacisë amrikane, ku kryefjala e takimit kis
Trump pret shefin e diplomacisë ruse në Shtëpinë e Bardhë Presidenti amerikan, Donald Trump, ka pritur të mërkurën në Shtëpinë e Bardhë shefin e diplomacisë ruse Sergej Lavrov.
Shefi i diplomacisë gjermane "ngrin" Bashën: "Çadra" dhe qeveria teknike janë absurde Ministri i Jashtëm gjerman, Zigmar Gabriel ka takuar homologun e tij shqiptar Ditmir Bushati, me të cilin ka mbajtur edh
Shefi i diplomacisë britanike-Trumpit: Shiko çfarë kanë bërë rusët në Ballkan Shefi i diplomacisë britanike, Boris Johnson, ka theksuar se Mbretëria e Bashkuar i ka thënë Donald Trump se Rusia është
Shkupi të reagojë ndaj Serbisë për deklaratën e Daçiçit! (VIDEO) Institucionet shtetërore duhet të reagojnë ndaj deklaratës së shefit të diplomacisë serbe Ivica Daçiç, i cili tha se Ser
Terroristi i kërkuar nga Mali i Zi, në krah të shefit të diplomacisë ruse Nemanja Ristiç, i cili kërkohen nga Interpoli për shkak se është një nga organizatorët e sulmit të dështuar terrorist në
E dini pse diplomatët përdorin këtë figurë në WhatsApp për Vladimir Putinin? Kur kombet ulen në ditët tona për të diskutuar, ka diferenca në mënyrën e të bërit diplomaci. Ndikimi nuk është më i
Reforma në Drejtësi sjell në Tiranë shefin e diplomacisë gjermane Nesër do të mbërrijë në Tiranë Shefi i diplomacisë gjermane, Frank Walter Steinmeier. Raportohet se qëllimi kryesor
Thaçi: Fjalët e Delawie nuk i përkasin diplomacisë amerikane Analisti Jusuf Thaçi, ka deklaruar se ato që tha ambasadori amerikan Greg Delawie nuk i përkasin gjuhës së diplomacisë a
Daçiç sot në Tiranë, takim trilateral Shqipëri-Itali-Serbi Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç do të jetë sot në Tiranë sëbashku me kryedioplomatin italian Gentiloni për të
Vizita e Ahmetit, Athina: Gjithçka patëm ia thamë Poposkit Sipas një shkrimi të gazetës greke "To vima", takimi i Ahmetit me shefin e diplomacisë Nikos Kotzias vlerësohet si pjesë
Poposki: Vizita e Kotzias, hap i zgjuar i diplomacisë greke Ministri i Jashtëm i Maqedonisë, Nikolla Popovski, e ka vlerësuar si shumë të dobishme vizitën e sotme me ministrin e Ja
Karikatura e diplomacisë sipas Blushit Para disa ditësh, deputeti Ben Blushi, njëherësh dhe anëtar i Komisionit të Jashtëm në