999 rezultate për

diga

Zbulohet skandali, alarmi për përmbytjet u dha që në maj Problematikat e shfaqura ditët e fundit me përmbytjet në jug të vendit si pasojë e mos funksionimit të hirdovorëve, argj
600 mina me sahat kërcënojnë çdo ditë jetën dhe pasurinë e shqiptarëve Përmbytja e autostradës Tiranë-Durrës dhe vërshimi i menjëhershëm i ujit në disa biznese, për të cilat u fajësua hapja e
Alket Hatiaj sqaron "vilën bunker" dhe flet për badigardët që e ruajnë I konsideruar si "baroni i drogës", Alket Haklaj ka folur sot për "News24". Nga baza ku fshihet, ai ka pranuar rolin
"Priftin e vrau Meta me Berishën, rrezikohet Tom Doshi", ish-badigardi i Berishës habit me konspiracionin e tij Ish-badigardi i Berishës Izet Haxhija ka gjetur vend për teori konspiracioni pas lajmit se Dritan Prifti ndërroi jetë pa
Erdogan "pushton" sot Beogradin me 50 badigardë, 8 ministra dhe 185 biznesmenë Duke filluar që nga sonte në mbrëmje, plot 3 ditë do të qëndrojë Presidenti i Turqisë, Rexhep Tayyip Erdogan, në Serbi.
Donin të eliminonin Fatos Nanon? Ish-badigardi i tij hedh akuza pas fotove me armë të Metës Presidenti i Republikës Ilir Meta është fotografuar teksa bën qitje. KA qenë miku i tij njëherazi analist dhe ekspe
Trondit ish-badigardi: Meta donte të eliminonte Fatos Nanon Disa foto të presidentit Ilir Meta duke qëlluar në një polygon qitje u bënë shumë shpejt virale. Ato u postuan nga m
Tmerr në Itali, shqiptari i fut çelësin në sy badigardit 22-vjeçar Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali ku një 29-vjeçar i quajtur Dritan Hasani, ka goditur me një çelës në sy një djal
Dhunë në takimin e Erdoganit në New York, badigardët rrahin protestuesit kundër presidentit (VIDEO) Një tjetër paraqitje e Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan coi në dhunë totale në tokën amerikane të enjten, disa muaj
Shpërthen diga në Porto Riko pas uraganit “Maria” Një digë ka shpërthyer në lumin Guajataka në ishullin e Porto Rikos pasi u godit nga uragani Maria duke shkaktuar përmby
Pamje rrënqethëse, shpërthen diga banorët vrapojnë për t’i shpëtuar më të keqes (VIDEO) Në shtetin aziatik të Laosit ka ndodhur një ngjarje e pazakontë e cila ka shokuar banorët e asaj zone, kurse e gjithë kj
Njeriu i digave Akademik Farudin Hoxha njihej si projektuesi i një sërësh veprash të mëdha si hidrocentrali i Fierzës, Hidrocentrali i B
ALARMI/ 410 diga rezervuaresh kërcënojnë jetën dhe bizneset e qytetarëve Këshilli Kombëtar i Ujit ka bërë së fundmi një analizë për gjendjen e sigurisë së digave, duke kërkuar ndërhyrje urgjent
Berisha akuzon Ramën: Zbrazi digat, mendoi se do humbiste zgjedhjet Ish-kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në llogarinë e tij në Facebook, bërë fajtor kryeministrin Edi Rama
Enca në kërkim të djemve për badigard, tregon çfarë duhet të bëjnë të interesuarit (FOTO LAJM) Këngëtarja Enca Haxhia po shijon sukseset e këngëve të saj ndërsa pret të fillojë turneun veror në trojet shqiptare.
Denida, badigardia shqiptare që mbron klientë anembanë botës Bodigardja shqiptare në Greqi, Denida Zinxhiria punon në industrinë ndërkombëtare të sigurimit prej 15 vjetësh. Sot ajo
"Bomba" e ish-badigardit: Ju them kush do ta vrasë Lulzim Bashën Ish-truproja e Sali Berishës, Izet Haxhia, e konsideron si të pabazë teorinë konspirative, sipas të cilës, shërbime të h
7 shpërthimet fatkeqe të digave në SHBA që morën jetën e qindra personave (FOTO & VIDEO) Edhe pse teknologjia moderne po tenton të ofrojë standarde më të sigurta, gjatë 40 viteve të fundit në Amerikë kanë shpë
E FRIKSHME / Çahet diga, 188 000 banorë evakuohen me urgjencë në Kaliforni (VIDEO & FOTO LAJM) Mijëra banorë janë evakuar pasi diga më e lartë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka pësuar çarje të pariparueshme.
Ish-badigardi i Berishës: Si u hapën depot në Vlorë, sulmi ndaj SHIK-ut dhe ngjarja me Tritan Shehun (FOTO) Ish-badigardi i Sali Berishës rrëfen momentet më dramatike të vitit 1997. Marrjen peng të kryetarit të PD-së në Lushn