999 rezultate për

diel

Bëni kujdes, sot ka ndryshuar ora Sot të gjithë e kanë pak më të vështirë zgjimin në orarin e përditshëm për shkak të ndërrimit të orës, një proces që ndo
Të dielën ndryshon ora, do flemë 1 orë më pak apo 1 orë më shumë? Të dielën, akrepat e orës do të shkojnë 60 minuta përpara, në atë që njihet si ora verore. Zyrtarisht ora ndryshon në or
Einxhel Shkira e pranon troç pse hoqi dorë nga televizioni (VIDEO) E ftuar në emisionin "Tag" nga Elona Duro, ishte moderatorja e njohur Einxhel Shkira, e cila tashmë ka nisur eksperiencë
Rriten temperaturat në Kosovë Masat e ftohta ajrore që depërtuan mbi rajon ditëve të fundit, do të vazhdojnë të mbesin mbi vendin tonë, ndërkohë fusha
Mos harroni, të dielën ndryshon ora! Me lëvizjen e akrepave të orës për një orë më vonë, nga e diela ora 2 pas mesnate do të konsiderohet 3, me çka fillon ll
Këtë të dielë ndryshohet ora, si lëvizin akrepat Të dielën më 31 mars, kur ora të jetë 2:00 pas mesnate, akrepat e orës do shkojnë 60 minuta para, pra ora do të jetë 3:0
Gëzojuni diellit, javën tjetër kthehet dimri Anticikloni mbi Europën Qendrore dhe masa të ngrohta ajrore do të shtrihen gjatë fundjavës mbi rajonin tonë, që do të ku
Mediat turke i bëjnë jehonë fitores: Lindi dielli nga Shqipëria (FOTO LAJM) Shqipëria e nisin aventurën në kualifikueset e Europianit me një humbje në shtëpi përballë Turqisë. Kështu mediat turke
Rriten temperaturat në Maqedoninë e Veriut Moti sot do të jetë me diell dhe vranësira lokale. Nga pjesa veriore e vendit do të fryjë një erë e lehtë. Temperatur
Si rrezet e diellit dëmtojnë lëkurën tonë (FOTO LAJM) "Portretet ultravjollcë" të bëra nga një fotograf, tregojnë imperfeksionet e fytyrës, që syri i njeriut nuk mund t’i vër
Misteri i Diellit të Zi, simboli që mbante terroristi Sulmuesi Brenton Tarrant, (28) i cili në emër të supermacisë së bardhë vrau 50 besimtarë myslimanë në Christchurch të Ze
Elvana tregon me kë njeri të dashur e kaloi të dielën (FOTO LAJM) Elvana Gjata që kur u bë pjesë e një skandali për një vrasje në Ish-Bllok duket se ka ndjerë akoma më shumë rëndësinë e
I përmendin jetën luksoze, shpërthen Alketa Vejsiu (FOTO LAJM) Alketa Vejsiu gjithmonë ndaj me ndjekësit e saj foto nga e përditshmja dhe kështu ka bërë edhe ditën e sotme. "E die
Si është të martohesh kur bie shi me gjyma? Orinda Huta dhe Turjan Hysko u martuan 2 vjet më parë pas 10 vitesh së bashku. E ftuar në “Mos i fol shoferit”, Huta
Sot ditë me diell, por çfarë pritet të ndodhë të hënën Dita e dielë do të mbyllet e ngrohtë, por nesër moti pritet të ndryshojë. Në zonat bregdetare pritet që gjatë ditës s
Sot mot me diell dhe vranësira Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot në vendin tonë temperaturat minimale do të arrijnë në -3 gradë
Gjendet kutia e zezë e avionit ku vdiqën 157 udhëtarë Kompania “Ethiopian Airlanes”, avioni i së cilës u rrëzua të dielën, ka njoftuar se hetuesit e kanë gjetur kutinë e zezë
Veliaj kërkon të shtyjë Ditën e Verës: E festojmë me 17-të? E enjtja e ardhshme, 14 marsi, ndonëse zyrtarisht është Dita e Verës, sipas parashikimit të sinoptikanëve pritet të jetë
Figura e Jezusit shfaqet në Itali, gëzohen besimtarët Disa fotografi të çuditshme janë publikuar në internet. Në to vërehet figura e Jezu Krishtit në qiellin e një qyteti ita
Rrjeti masakron ministrin e Ramës pasi ngatërroi vargjet e Naimit (FOTO & VIDEO) Emërimi i Gent Cakajt në postin e ministrit të jashtëm shkaktoi një tërmet të vërtetë në politikën shqiptare, dhe duket