999 rezultate për

diel

Si të mbrohemi nga rrezet e forta të diellit Edhe në qoftë se nuk shkojmë në plazh, vera është një kohë kur është e nevojshme të merren disa masa paraprake kundër di
7 fakte interesante rreth personave që kanë quka Ephelides që janë të sheshta ngjyrë kafe lehtë dhe tentojnë të ndryshojnë me ndryshimin e stinëve. P.sh. në verë bëhen k
Paraditja me diell e pasditja me vranësira, njihuni me parashikimin e motit për sot Pjesa e parë e ditës paraqitet me ndikimin e motit të kthjellët dhe temperaturave të larta në të gjithë vendin. Ndërsa p
Me tatuazhin e Monikës dhe flokë të gjatë, Meta publikon foton e pazakontë (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ka publikuar së fundmi një foto tëpër të ccuditshme e ccila është montuar nga ndjekësit e tij. F
Si të kujdesemi për lëkurën gjatë verës Në mënyrë që lëkura e zhveshur të duket e bukur, është e nevojshme përgatitja e saj dhe rikthimi i dëmeve që mund t’i je
E diel përvëluese, mësoni sa do të shënojë termometri sot Vendi ynë ka mbetur në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme duke diktuar mot të kthjellët në të gjithë territorin, pë
Kura shtëpiake për tu qetësuar nga djegia e diellit Djegia e lëkurës nga dielli është një fenomen që ndodh kur keni qëndruar për një kohë të gjatë të ekspozuar ndaj diellit
Çfarë nuk duhet të mungojë në çantën e plazhit Sa herë është fjala për të paketuar sendet e plazhit, femrave u fillon dhimbja e kokës. Por, me disa truke të vogla orie
Kura për të shpëtuar nga djegia e diellit në pak minuta Me frekuentimin e plazhit një ndër problemet kryesore që lind, është edhe djegia e lëkurës. Kjo vjen nga mbiekspozimi i
Perëndimet e diellit më të bukura sipas "Instagram" (FOTO LAJM) Tashmë që është verë, perëndimet më magjike mund ti shohim buzë detit. Ngjyrat që mund të shihni në këto perëndime vë
10 këshilla për nxirje perfekte Vera është sinonimi i nxirjes për shumë prej atyre që e duan diellin, sepse ajo e bën lëkurën më kompakte dhe më të buku
Shi dhe diell, moti surprizon edhe për sot Moti do të jetë me kthejllime dhe shtim të vranësirave në verlindje ku nuk përjashtohet mundësia e rreshjeve të izoluara
A do ta lirojë zyrën? Kështu përgjigjet Ademi Ndonëse jo me një përgjigje të prerë, kryetarja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi, i ka dhënë përgjigje zërave nëse do
Sot do të ndodhë eklipsi i plotë i Diellit, ku do të shihet më qartë Të martën, një eklips i plotë i Diellit do të shfaqet mbi territorin e Amerikës Jugore. Dukuria kur Hëna i bllokon rreze
Krahasimi me kohën e Enverit, si i pa shtypi i huaj votimet ë Shqipëri Votimi për zgjedhjen e kryebashkiakëve shqiptarë, i bojkotuar nga partitë e opozitës, shkoi përgjithësisht i qetë dhe me
Si të mbrohemi nga rrezet e dëmshme të diellit Shmangia nga ekspozimi direkt në diell është më mirë se sa losionet për mbrojtje nga rrezatimi Ulja nën hijen e një d
Kryebashkiakja e Shkodrës urdhër administratës: Të shtunën dhe të dielën në punë Kryetarja e Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi ka urdhëruar të gjithë administratën që ditën e shtunë dhe ditën e dielë, do
Meta: Të dielën futjani plazh Presidenti Ilir Meta pak minuta më parë në një konferencë për shtyp deklaroi 13 tetorin si datën e re të zgjedhjeve.
Futbollisti i Kombëtares refuzon të votojë, jep mesazh për gjithë shqiptarët (FOTO LAJM) Vendi momentalisht është ngërthyer nga kauza e zgjedheve vendore, që do të mbahen të dielën. Debatet e forta mes politak
U mbyt ditën e dielë në det, gjendet trupi i pajetë i 18-vjeçarit Trupi i pajetë i 18-vjeçarit nga Kruja, i cili u mbyt të dielën në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin, u gjet mbrëmjen